Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Masina mea ! Espero 1.5 GLX (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/157069-masina-mea-espero-1-5-glx.html)

ss_seby 14-06-10 21:36

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Multumesc Mike. Sunt cam timid sa zic asa in a ruga pe cineva pe care nu cunosc decat de pe forum sau pe mess:) , sper sa nu te superi pe mine :)
P.S. Joi te duci pe aeroport?

electric_style 14-06-10 23:14

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
imi place espero-ul tau , vad ca n-ai probleme deloc cu rugina si il mentii foarte curat !!! la niste jante nu te-ai gandit ?:D

ing3r 15-06-10 02:48

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Din poze parca se vad bine semnalizarile...Au iesit bine.

mike-fullspeed 15-06-10 19:30

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Quote:

Originally Posted by ss_seby (Post 3441265)
Multumesc Mike. Sunt cam timid sa zic asa in a ruga pe cineva pe care nu cunosc decat de pe forum sau pe mess:) , sper sa nu te superi pe mine :)
P.S. Joi te duci pe aeroport?


Da... dar la meet de ce nu ai venit???

ss_seby 16-06-10 13:13

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Quote:

Originally Posted by mike-fullspeed (Post 3443548)
Da... dar la meet de ce nu ai venit???

La meet nu am venit ptr ca tiam zis ca am fost la un majorat...:D dar weekendu asta cred ca o sa ajung si eu la meet, daca nu la meet pe aeroport sigur, si de data asta ma bag si eu cu voi in seama :))
P.S mike cand esti pe mess si ma vezi dami un buzz

DJ88RBL 24-06-10 22:57

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
JiHaD te vad in fiecare joi pe aeroport dar nu vii niciodata sa saluti si tu sau sa stai cu noi cei de la daewoo :))

mike-fullspeed 24-06-10 23:17

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Nu ma vazu pe mine... ca el cu mine a vorbit mai mult...!

ss_seby 25-06-10 11:57

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Poi eu in general ma uit dupa Mike . dar nu prea lam vazut, se cam ascunde :)) si tie ti-am vazut masina dar nu te cunosc din vedere, pe Mike il stiu asa cat de cat :)

mike-fullspeed 26-06-10 21:27

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Nu ma ascund ma de nimeni... doar ca nu am fost joi....!

ss_seby 30-09-10 20:53

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Si dupa o perioada lunga de absenta , prin care masina mea a trecut prin multe incercari de distrugere a motorului din partea mea :D:D , am gasit un motor tot de espero tot de 1.5 GLX , la 350 ron , eu pun intrebarea urmatoare , merita sa il cumpar si sa il refac pe al meu cu ce trebuie din acel motor , sau sa il montez cu totul pe masina , si sa il omologhez, si daca este sa il montez , cam cat mar costa omologarea?

Greku`BWJ 01-10-10 01:23

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Quote:

Originally Posted by ss_seby (Post 3694107)
Si dupa o perioada lunga de absenta , prin care masina mea a trecut prin multe incercari de distrugere a motorului din partea mea :D:D , am gasit un motor tot de espero tot de 1.5 GLX , la 350 ron , eu pun intrebarea urmatoare , merita sa il cumpar si sa il refac pe al meu cu ce trebuie din acel motor , sau sa il montez cu totul pe masina , si sa il omologhez, si daca este sa il montez , cam cat mar costa omologarea?

daca zici ca functioneaza cel de rezerva , monteaza-l cu totu pana la urmatoarea revizie si dupa te gandesti ce sa faci (pe strada eu zic ca nu o sa ai probleme,nu cred ca se uita nimeni la seriile de la motorul tau) .
Am trecut si eu prin asta , dar eu am pastrat motorul vechi, am schimbat numai piese ! :)
Bafta !

ss_seby 01-10-10 15:57

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Mersi pentru raspuns , la acelasi lucru ma gandeam si eu :) , dar azi imi venii alta idee in cap :)) si anume sa pun un motor de opel astra cu tot cu , cutie de 1.6 16v sau chiar 8v , si cand ma duk la verificare sa il pun pe cel vechi , sau chiar sa il omologhez pe cel de opel . Ce spuneti ?:-?

johnsonxxl 01-10-10 16:29

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Quote:

Originally Posted by ss_seby (Post 3695678)
Mersi pentru raspuns , la acelasi lucru ma gandeam si eu :) , dar azi imi venii alta idee in cap :)) si anume sa pun un motor de opel astra cu tot cu , cutie de 1.6 16v sau chiar 8v , si cand ma duk la verificare sa il pun pe cel vechi , sau chiar sa il omologhez pe cel de opel . Ce spuneti ?:-?

daca tu il omolghezi pe cel de opel sa imi zici si mie...sun''n'' discutii cu privire la omologare..poti omologa doar motor de espero(1.8 si 2.0) ca la noi la Romanica motorul nu e considerat piesa de schimb ca in afara ca sa pui de opel sau ce mai vrei.. ;) in concluzie din 2 motoare faci unul bun(daca e in mintile lui ala care il iei) bafta

ss_seby 12-10-10 17:57

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
M-am gandit mai bine si o sa imi cumpar piese pentru motor , nu are rost sa ma chinui prea mult . Sa imi vina "neste $$$ " si ma apuc . Dar trebuie sa schimb uleiu , caci sa scurs tot pe jos , si chiar numi dau seama pe unde a curs. Ce imi recomandati ?

banzay 12-10-10 18:13

Re: Masina mea ! Espero 1.5 GLX
 
Te bagi pe sub masina si te uiti cu lanterna :) Si pe sus pe acolo. Eventual, daca e motorul imbacsit rau, tragi o spalare calumea, bagi mana la lucru pana il scoti luna si dupa observi cu usurinta pe unde curge, dar oricum ar fi tot vezi urma recenta de ulei.


All times are GMT +2. The time now is 15:40.

- Copyright 2024 4Tuning