![]() |
cumpar radiator/vas expansiune e36 325
Salut,
am observat ca vasul de expansiune de la radiator este spart, si pierd antigel. Sunt interesat sa cumpar un radiator cu totul, sau gasesc separat numai vasul de expansiune? stie cineva? pentru un 325 din 93, coupe. si oare se potriveste de pe un model cu motor mai mic? de pe un 318 sau 320? am gasit cateva pe fortuning la bazar, dar nici unu de 325, toate sunt pentru mai motoare mai mici. Ma ajuta cineva? poate avetzi de vanzare? |
Re: cumpar radiator/vas expansiune e36 325
spunetzi-mi va rog, cine stie, daca se potriveste radiatorul / vasul de expansiune de la 320 i? am intrebat pe cineva, dar nu stia sigur...
mltzmsc |
Re: cumpar radiator/vas expansiune e36 325
La motoarele pe benzina radiatorul are vasul de expansiune lipit de radiator, deci nu se poate schimba... daca vrei vas de expansiune separat de radiator, cumpara ti un radiator cu vas de expansiune de pe un 325 tds.. sau m3 3.2 (s52b32)
De potrivit se potriveste... dar e posibil sa difere volumul radiatorului ... si implicit o sa mai apara alte chestii de genu, racire ineficienta.. |
Re: cumpar radiator/vas expansiune e36 325
Quote:
Se poate schimba vasul de expansiune, nu are nimic ca ii "lipit" de radiator, ca doar nu o sa schimbi radiatorul pentru un amart de vas. |
Re: cumpar radiator/vas expansiune e36 325
Quote:
|
Re: cumpar radiator/vas expansiune e36 325
Quote:
nu l-am schimbat l-am reparat avea garnitura de jos bulita si curgea apa pe acolo, iti pun si link sa vezi ca vasul de expansiune ii piesa separata fata de radiator. http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...ator/radiator/ |
Re: cumpar radiator/vas expansiune e36 325
da, m-am interesat si eu si intr'adevar vasul de expansiune se poate scoate...
m-am decis sa schimb tot radiatorul pentru ca am vazut ca curge prin mai multe partzi....nou, am inteles ca e undeva pe la un 400 de ron, cu tot cu vas....deci cred ca merg pe nou... |
Re: cumpar radiator/vas expansiune e36 325
am eu radiator de 320i(e36) nu curge,in perfecta stare la 300 lei........daca te intereseaza mai multe detalii sau poze ma gasesti pe messenger la id bmw_dezmembrari
|
Re: cumpar radiator/vas expansiune e36 325
se demonteaza vasu am dat eu jos vasu dupa radiator are garnitura jos si curgea si am schimbat garnitura si daca vrei doar vasu te ajut eu am eu unu bun ia id daca mai ai nevoie xzm_35
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:07. |
- Copyright 2026 4Tuning