![]() |
o mica intrebare head-unit - amplificator
Daca am un head-unit care pe iesirea de subwoofer este de 6,5V iar sensibilitatea sunetului de intrare la amplificator este cuprins intre 200mV si 4V are vreo problema?adica baga distorsiuni ceva... ce ar trebui sa fac in acest caz?
|
Re: o mica intrebare head-unit - amplificator
Quote:
|
Re: o mica intrebare head-unit - amplificator
off topic: Ce head unit este ?
|
Re: o mica intrebare head-unit - amplificator
Quote:
|
Re: o mica intrebare head-unit - amplificator
p8600mp ala era cel cu 6,5v
|
Re: o mica intrebare head-unit - amplificator
Mersi, am intrebat ca eram curios sa stiu ce hu are voltaj asa mare, am auzit ca sunt cateva, dar nu stiam nici un model.
|
Re: o mica intrebare head-unit - amplificator
Max, singura problema ar putea fi un reglaj prost.
In cazul in care nu ai experienta in reglarea sistemelor car audio, mergi la un instalator autorizat sau o persoana priceputa pentru a face reglajele la amplificator. Cate ceva despre reglarea nivelului de intrare a amplificatoarelor poti gasi la: http://www.bcae1.com/gaincon2.htm |
Re: o mica intrebare head-unit - amplificator
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:48. |
- Copyright 2026 4Tuning