![]() |
Cel mai bun amp!
Salut! am un woofer powerbass S-10(275wrms/550w muzicali) as vrea o idee despre o amplificare buna la un pret acceptabil
|
Re: Cel mai bun amp!
Tiar trebui ceva pe undeva pe la 350 W RMS. Depinde de bugetul tau.
|
Re: Cel mai bun amp!
bugetul incerc sa il fac unul acceptabi(e si criza asta:rolleyes2) plus ca vin si sarbatorile:shock:
ce imi recomandati...in raport calitate pret:) |
Re: Cel mai bun amp!
eo m-am uitat oleaca si uitati ce am gasit!:D
1) Amp CRUNCH MXB-2175 * Amplificator 2 canale * Putere RMS: o 2 x 110W in 4 Ohmi o 2 x 175W in 2 Ohmi o 1 x 350W in punte la 4 Ohmi * filtru high-pass 60-1200Hz * filtru low-pass 40-150Hz * bass boost variabil 0-12dB * intrare high-level 2)Amp West Coast Customs WCC-6002 * amplificator auto 2 canale * putere la 4 ohmi: o stereo: 2 x 100W RMS (1% THD+N) o in punte: 1 x 300W RMS * putere la 2 ohmi: 2 x 150W RMS * raspuns in frecventa: 20 Hz - 20 KHz * sensibilitate intrare linie: 200mV - 4V * intrare high level * filtru low pass variabil 12 dB 3)Amp CRUNCH GTR Pro GTR 420.2 * amplificator auto 2 canale * putere nominala - 2x100W RMS la 4ohmi / 2x200W RMS la ohmi / 1x400W RMS in punte la 4ohmi * filtru highpass (HPF) - 60Hz - 1,2kHz * filtru lowpass (LPF) - 40Hz - 150Hz * intrare high-level * logo Crunch iluminat * telecomanda inclusa acum mi-e greu sa il aleg pe cel mai bun:cry: |
Re: Cel mai bun amp!
Eu cred ca cel mai bun amplificator auto este KENWOOD sau SONY XPLOD , astea sunt cele mai bune dar pretul reflecta calitatea
|
Re: Cel mai bun amp!
Quote:
domnu asta de unde ai mai auzito? care e cel mai scump produs a lor? unde le-ai ascultat tu? sony inafara de televizoare si ala 1 singur model BRAVIA nu face nimic ce sa fie foarte bun |
Re: Cel mai bun amp!
deacord cu ce a zis roli
eu as merge pe un hollywood hxa 20, 2x100, 350w punte, 430 ron. |
Re: Cel mai bun amp!
Quote:
nu ocupa spatiu mare, nemtii il monteaza in torpedou. (+ ca e nou la bani astia) |
Re: Cel mai bun amp!
Dar de kenwood ce spuneti ? Cat despre sony fac difuzoare forte bune ! Corectatima daca gresesc
|
Re: Cel mai bun amp!
Quote:
|
Re: Cel mai bun amp!
Quote:
|
Re: Cel mai bun amp!
Quote:
|
Re: Cel mai bun amp!
Un amplificator bun pentru tine ar fi InPhase IPA1001, JL Audio G1700, DLS CLASSIC CA23, Hollywood HSL 750.2, Focal Solid 1.
Toate se invart in jurul pretului de 650 lei. |
Re: Cel mai bun amp!
Hello! Topic din 2009! Mai usor cu inghesuiala. :)
|
Re: Cel mai bun amp!
Poate ionut e vanator de posturi :))
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:49. |
- Copyright 2026 4Tuning