Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Maşina mea: Opel Vectra A - White Ghost (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/155904-masina-mea-opel-vectra-white-ghost.html)

gbry_el_05-RSG 28-11-09 16:12

Maşina mea: Opel Vectra A - White Ghost
 
2 Attachment(s)
cu ceva timp in urma mi-am luat o vectra a. motor 1600cm3 c16nz de 75 de cai. an 93, masina are abs,servo si gpl. era lovita in fata. am facut thinichigeria, apoi am schimbat ce era necesar la ea.

Are distributie noua cu pompa de apa, galet intinzator inna, curea gates, pompa dolz, termostat behr, radiator nou faruri noi, revizie facuta cu toate lichidele schimbate. fiind lovita in fata am avut ocazia de a achizitiona spoilerele de sfi la un pret de nimic asa ca nu am ezitat. pe langa spoilerele de sfi masina a primit o suspensie sport koni.
planuri sunt multe...sa vedem unde ajungem...

GJ 64 GAB 28-11-09 16:28

Re: Opel Vectra A
 
Ai uitat să precizezi bad boy-ul!
Frumoasă maşina, s-o stăpāneşti sănătos...

gbry_el_05-RSG 29-11-09 14:03

Re: Opel Vectra A
 
bad boy look-ul trebuie sa il refac. mi-a dat un prieten capota peste cap. si e praf. ii trebuie jante, proiectoare si un motor mai mare. in rest e ok masina. sunt foarte multumit de ea.

Radu.Dobromirescu 02-12-09 02:03

Re: Opel Vectra A
 
Bv Rsg spor la treaba,sa speram ca vei avea grija cel putin cat ai avut de oltcit-uri...:D:lol: Sa o stapanesti sanatos si fara incidente..8)

gbry_el_05-RSG 02-12-09 19:45

Re: Opel Vectra A
 
ms. avansam. imi pare foarte rau de oltcit dar decat sa ajunga la remat sau sa se aleaga praful mai bine sa ajunga daca nu intreg...partial tot la pasionati.

Cristi01 02-12-09 21:11

Re: Opel Vectra A
 
Bafta cu noua masina:D;)!

PDV_1989 02-12-09 22:12

Re: Opel Vectra A
 
In primul rand ai putea sa ii schimbi/adaugi componentele de caroserie si sa ii tragi o culoare. Spor la tunarit.

gbry_el_05-RSG 13-12-09 20:44

Re: Opel Vectra A
 
da o sa completez tot kitul de sfi apoi o sa pun si motorul de sfi. momentan masina e in lucru. mai am de luat o capota si o usa stg spate. dar cum vin sarbatorile cred ca o sa mai aman putin totul. de vopsit urma sa o vopsesc dar o voi face mai spre primavara. bugetul e micut. sa mearga ea bine si apoi vine si vopseaua. urmeaza poze curand...

OviO 29-12-09 23:13

Re: Opel Vectra A
 
cam cat consuma??

gbry_el_05-RSG 30-12-09 10:49

Re: Opel Vectra A
 
ce intrebare.... consuma normal 10 oras ,7 afara. masina a primit capota noua si jante cu cauciucuri. masina merge bine. astept primavara sa inceapa schimbarea.

giubau_v8 04-01-10 12:49

Re: Opel Vectra A
 
consumu asta e desene animate la tine daca e vorba de motorul de 1.6 75 cai

eu la un vectra identic, dar fara gpl, aveam undeva la 5% extern si 7% in oras la mers normal ( nu mos si nici derbedeu :D)

GJ 64 GAB 04-01-10 14:02

Re: Opel Vectra A
 
Tot la fel ca a lui giubau_v8 mă ducea şi pe mine Astra a mea cānd avea motorul de 1.6i...

Danutz Bratosin 04-01-10 14:46

Re: Opel Vectra A
 
Misto RSG-ule da vezi sa nu cumva sa uiti si de cealalta masina;)


ps: cine-i frumusetea din stanga?:-P

fiderzen 04-01-10 14:50

Re: Opel Vectra A
 
motorul x16sz consuma putin intradevar...c16nz are un consum putin mai mare :P
eu la vectra tot ca giubau aveam...
oricum..verifica lonjeroanele spate sa nu fie gaurite sau mancate de rugina...vectra a si astra f au probleme pe acolo daca nu au fost intretinute bine :P

GJ 64 GAB 04-01-10 14:53

Re: Opel Vectra A
 
Quote:

Originally Posted by fiderzen (Post 2945236)
motorul x16sz consuma putin intradevar...c16nz are un consum putin mai mare :P
eu la vectra tot ca giubau aveam...
oricum..verifica lonjeroanele spate sa nu fie gaurite sau mancate de rugina...vectra a si astra f au probleme pe acolo daca nu au fost intretinute bine :P

Astra F şi Vectra A, au probleme cu aripile şi cu pragurile, lonjeroanele nu au absolut nicio problemă!
Ăsta e singurul defect la Opel: aripile şi pragurile din cauza ruginei!


All times are GMT +2. The time now is 14:59.

- Copyright 2024 4Tuning