Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis! (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/155715-calvarul-luat-sfarsit-pasajul-baneasa-deschis.html)

sunblease7 27-11-09 12:17

Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis!
 
1 Attachment(s)
Dupa mai bine de un an jumate bucurestenii rasufla usurati. Astazi, in jurul orelor 12.00, pasajul Baneasa a fost deschis. Dar nu asta ne intereseaza in mod special, ci faptul ca tot astazi vor fi ridicate si restrictiile de circulatie care au tinut DN1 blocat mai bine de o luna.

Attachment 1193011

Pasajul are doua benzi pe sens si o lungime de cca 560 metri si a primit finantare de la stat. S-au platit mai bine de 13 milioane de euro, cu jumatate mai mult decat era prevazut initial. Mai trebuie mentionat ca lucrarile la proiect au inceput in februarie 2007, au fost sistate in luna decembrie a aceluiasi an si reluate abia in aprilie 2009. Acum, pe ultima suta de metri, lucrarile au avansat intr-un ritm alert.

babau88 27-11-09 16:57

Re: Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis!
 
ma duc sa fac primul accident din pasaj :)))

turbojack 28-11-09 13:44

Re: Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis!
 
Quote:

Originally Posted by sunblease7 (Post 2841074)
[B] Astazi, in jurul orelor 12.00, pasajul Baneasa a fost deschis. ...

Da' pana cand? ...oare cand va intra in renovare/reparatii?

alex22das 28-11-09 17:43

Re: Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis!
 
astai asa cu alegerile :)) k intra repede in reparatii :P

johhny 28-11-09 18:43

Re: Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis!
 
Quote:

Originally Posted by sunblease7 (Post 2841074)
S-au platit mai bine de 13 milioane de euro, cu jumatate mai mult decat era prevazut initial.

pai doar trebuia sa bage si ei ceva in buzunare, ca asa e obiceiul statului roman.

mihai88 28-11-09 20:39

Re: Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis!
 
inca nu e gata,mai au unele repaatii de facut,tipic romanesc

Dripci 29-11-09 13:38

Re: Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis!
 
@mihai88: nu reparatii, ci finisaje.

Geko 29-11-09 14:38

Re: Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis!
 
Dripci , finisaje zici? Tu ai mers pe acolo ? In pasaj asfaltul este de cacao , multe guri de canal .... Eu zic ca in 5-10 ani intra in reparatii capitale acest pasaj...

NightClubRacer 29-11-09 18:29

Re: Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis!
 
in sfarsit :) macar sa tina 5-10ani...

Champion 29-11-09 22:18

Re: Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis!
 
Quote:

Originally Posted by Geko (Post 2846499)
Dripci , finisaje zici? Tu ai mers pe acolo ? In pasaj asfaltul este de cacao , multe guri de canal .... Eu zic ca in 5-10 ani intra in reparatii capitale acest pasaj...

Desi nu sunt din bucuresti, am fost de cateva ori pe acolo si la traficul care este si pe care trebuie sa-l suporte pasajul + caldurile mari de la vara ii dau 1 an maxim, am vazut la televizor ce finisaje mai au ei de facut...trotuare nema si canalele la 5-10 cm sub nivelul soselei :)).Pana la urma ce lungime are? aici scrie 560m la tv am vazut 1300m :) ?

Geko 30-11-09 15:24

Re: Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis!
 
Nu are 1300 m , astazi am trecut prin pasaj si de curiozitate m-am uitat la kilometraj cati m are de la un capat la altul , iar la masina mi-a aratat ca are 650 de m .

turbojack 01-12-09 14:49

Re: Calvarul a luat sfarsit: Pasajul Baneasa e deschis!
 
Quote:

Originally Posted by Geko (Post 2846499)
.... Eu zic ca in 5-10 ani intra in reparatii capitale acest pasaj...

Ar fi bine sa fie asa.Pronostichez ca nu apuca pastele fara reparatii capitale.


All times are GMT +2. The time now is 06:05.

- Copyright 2026 4Tuning