Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto (https://forum.4tuning.ro/22-troubleshooting-howto-mecanica-electrica-probleme-auto.html)
-   -   Bate Ceva La Solenza ??? (https://forum.4tuning.ro/22-troubleshooting-howto-mecanica-electrica-probleme-auto/15428-bate-solenza.html)

FIGHET 05-04-06 16:34

Bate Ceva La Solenza ???
 
Imi Bate Ceva La Solenza Pe Dedesubt In Fata La Roti ,am Fost Cu Ea La Mecanic Si A Spus Ca Nu Am Nici Un Pivot Sau Alceva Defect Asa Ca Ce Ar Putea Sa Fie Stricat ( Imi Troncane Rau ) ? ? ? ? ?

badboy_marius 06-04-06 15:55

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
Quote:

Originally Posted by FIGHET
Imi Bate Ceva La Solenza Pe Dedesubt In Fata La Roti ,am Fost Cu Ea La Mecanic Si A Spus Ca Nu Am Nici Un Pivot Sau Alceva Defect Asa Ca Ce Ar Putea Sa Fie Stricat ( Imi Troncane Rau ) ? ? ? ? ?

Si mie imi batea ceva la roti. numa la curbe. erau de vina planetarele. vezi acolo.

FeS 06-04-06 22:00

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
Si la un tovaras de-al meu ii batea ceva dar a facuto si mi-a zis ca era de la rulmenti.

DnI 07-04-06 00:57

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
vezi sa nu fie rupt vre-un tampon de la toba...

FIGHET 07-04-06 15:21

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
Cineva Mia Zis Ca Se Strica Repede Bucsile De La Bara Stabilizatoare Oare O Fi Alea , Dar Eu Am Fost La Mecanic Si A Zis Ca Nu Are Nimic!!!!

badboy_marius 07-04-06 15:42

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
Quote:

Originally Posted by FIGHET
Cineva Mia Zis Ca Se Strica Repede Bucsile De La Bara Stabilizatoare Oare O Fi Alea , Dar Eu Am Fost La Mecanic Si A Zis Ca Nu Are Nimic!!!!


frate, daca iti bate in curbe mai ales, te asigur ca is planetarele. nush cum e la solenza, da la a mea, planetarele erau vina.

Psycho 07-04-06 15:48

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
eu am un pivot pe stanga care troncane ... la gropi ..

pot fii bucshele .. schimba`le k sunt 70 de mii ...

poate fii vre`un tampon de la toba si iti bate in arcu stanga spate ....

poate ai luat cu scutu ceva inalt sau ai dat cu el in ceva si iti troncane in galerii ...

cam astea am patit eu ....

okey 10-04-06 01:30

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
Asta sau ti-a ramas scutu lipit de baie , ori ai lovit-rupt un fier care iti leaga cutia de viteze de motor ( la asta m-am speriat si eu troncanea rau si se auzea fix de sub motor )

Psycho 10-04-06 01:41

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
uite acum la mine de la gropi a inceput sa bata iar toba in ... arc ..

turbojack 10-04-06 01:44

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
Quote:

Originally Posted by FIGHET
Cineva Mia Zis Ca Se Strica Repede Bucsile De La Bara Stabilizatoare Oare O Fi Alea , Dar Eu Am Fost La Mecanic Si A Zis Ca Nu Are Nimic!!!!


Daca asa a spus nenea mecanicu inseamna ca ai o masina full option cu bataie in fata preparata inca din fabrica.:):):)
Verifica bara stabilizatoare.Evacuarea sa nu bata pe undeva de caroserie (face niste sunete induse ,ca zici ca se rupe masina).
Practic trebuie verificat totul din nou,inclusiv suportii motor si cutie.Nenea mecanicu a facut o proba pe traseu sa vada despre ce e vorba?Sau te-a taxat doar pt. urcatul pe rampa?.
Ma enerveaza la culme superficialitatea unora din bransa asta.Zice ca masina e ok,tu pleci,se rupe ceva pe drum (ca ala nu a fost in stare sa gaseasca defectul) ,faci accident etc.pt. ca un individ e incompetent.

hit-man 12-04-06 22:27

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
de exemplu la mine la mashina coloana de evacuare trece exact pe dedesupt la planetara in partea unde iese din cutia de viteze si din cauza ca am mai frecat mashina pe jos(ea fiind destul de joasa), a frecat exact cotitura de la coloana,ceea ce a facut ca aceasta sa se ridice la doar cativa cm de planetara...ca urmare de cate ori merg pe drum "accidentat" planetara imi da in coloana si imi da senzatia ca ceva bate ca ceva este desfacut gata sa cada de pe mashina....hope this helps

Virtual 26-06-06 01:09

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
Same problem here cam a 3-a oara cand patesc, pana acuma de fiecare data a fost scutul dar de data asta il dau jos si il intaresc undeva cu otel sau inca nu stiu sigur si-l pun inapoi pt ca fenomenul este ca daca lovesc ceva bate in galerie dup-aia. Sper sa te ajute...

camatarunutu 23-06-07 10:39

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
dak ai servodirectie pe ea, vezi k e din caseta de directie si eu am patito sa fisurat si bate k toti dracii :) k sa o schimbi ai nevoie de 14 milioane cu montaj cu tot

Alex` 28-06-07 13:18

Re: Bate Ceva La Solenza ???
 
E dacie , ce vrei ?:) (era o gluma ) Probabil de la toba !


All times are GMT +2. The time now is 15:45.

- Copyright 2024 4Tuning