Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - Coupe white (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/154174-e30-coupe-white.html)

Ali_ump 18-11-09 03:06

E30 - Coupe white
 
1 Attachment(s)
Salutari tuturor, va prezint in paginile care vor urma masina care dupa indelungi asteptari am reusit sa o achizitionez.

Este un E30 coupe 2,0 i , 6cil impecabil pe dedesubt cum se spune, nici o bataie , foarte ingrijita masina la exterior ( are mici defecte -nimic ce nu se poate rezolva la parte de caroserie) in schimb interiorul momentan arata jalnic (in scurt timp se va schimba cu un interior complet din piele neagra tot de E30) ,iar la motor am pompa de ulei care trebuie schimbata, mai mult ca sigur debitmetru de aer si vasco-cuplajul! In rest motorul e in mintile lui, am apucat sa merg cu el cateva ore ...voi vedea diferenta dupa schimbul de debitmetru (acum nu trage la capacitate maxima)!
Mai multe va pot spune in continuare pe masura ce veti fi interesati;)

Eleronul zboara jos maine :) stiu...:)

Pun doar ce poze am azi ...urmand ca maine sa pun pozele cu ea curata si poze ceva mai calitative (nu cu telefonu)

Ali_ump 18-11-09 03:08

Re: E30 - Coupe white
 
3 Attachment(s)
Si pozele ca vad ca nu merge din primul post!

sTAILLL 18-11-09 03:15

Re: E30 - Coupe white
 
Da jos si "tuningu" de pe aripi :D

stefan_88 18-11-09 03:18

Re: E30 - Coupe white
 
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 2817164)
Si pozele ca vad ca nu merge din primul post!

Felicitari pentru achizitie :). Sa o porti sanatos ...si fara incidente neplacute :).

Ali_ump 18-11-09 03:23

Re: E30 - Coupe white
 
Quote:

Originally Posted by sTAILLL (Post 2817165)
Da jos si "tuningu" de pe aripi :D

:)) da si aia ...am omis ...o sa ramana urma pe vopsea, da poate iese la polish ...ce ziceti?:rolleyes2

RoByNeT 18-11-09 07:07

Re: E30 - Coupe white
 
depinde cat de sigur a vrut sa fie proprietarul ca nu o sa i se fure bijuteriile :lol: poate ai noroc si nu a bagat un tub de "picatura" :)) spor la treaba cu ursuletu :X

PS: te rog jos si //ieM ;)

Ali_ump 18-11-09 09:35

Re: E30 - Coupe white
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 2817236)
depinde cat de sigur a vrut sa fie proprietarul ca nu o sa i se fure bijuteriile :lol: poate ai noroc si nu a bagat un tub de "picatura" :)) spor la treaba cu ursuletu :X

PS: te rog jos si //ieM ;)

ies si M-u , o sa ma apuc sa dau jos azi ...eleron, "bijuterii" si voi vedea apoi ce fac cu aripile daca ramane urma...:rolleyes2
mai intai schimb debitmetru sa vad cum se comporta!


Revin si cu pozele

Guwy 18-11-09 09:44

Re: E30 - Coupe white
 
Frumusica masina cu exceptia la anumite lucruri : nasul , rotile , " aerisirile dupa aripi " si eleronul ala ... :doh: !
Punei o suspensie sport si roti cand ai bani ... iti va schimba masina total ;) !
Salut , sper sa nu o iei in nume de rau !

Ali_ump 18-11-09 09:57

Re: E30 - Coupe white
 
Apreciez, stiu si eu care sunt "problemele" dupa cum am mentionat mai sus :) Azi merge jos eleronu si in functie de cum am timp si restu;)
Suspensia stiu ca trebuie dar iarna asta se aduna banutii , o sa merg cu cea stock pana da caldura sa ma acomodez cu masina, iar jantele tot asa in primavara !

Fr33`e30 18-11-09 11:49

Re: E30 - Coupe white
 
frumoasa foc ... ce sa zic , sa o conduci sanatos si fara incidente neplacute ... si hai putzin mai jos cu ea :X

Ali_ump 18-11-09 11:54

Re: E30 - Coupe white
 
Da, trebe coborata... urmeaza ,urmeaza...intai sa mearga in parametri. Apropo de asta daca ma poate ajuta cineva cu un debitmetru (cod de original : 0280 202 031) :) va rog sa imi dati un PM . Multumesc de apreciere!

Keisuke 18-11-09 12:40

Re: E30 - Coupe white
 
Felicitari aline pentru achizitie ,stiu ca ti-o doreai foarte mult si era si cazul sa apara ;), imi place cum arata masina si cu bani relativ putini poti sa faci ceva super fain din ea, spor la investit !

jakal 18-11-09 13:12

Re: E30 - Coupe white
 
daca scapi de acarete masina arata destul de bine...sa o stapanesti sanatos..

bafta...

Ali_ump 18-11-09 13:56

Re: E30 - Coupe white
 
Quote:

Originally Posted by Keisuke (Post 2817968)
Felicitari aline pentru achizitie ,stiu ca ti-o doreai foarte mult si era si cazul sa apara ;), imi place cum arata masina si cu bani relativ putini poti sa faci ceva super fain din ea, spor la investit !

Multam fain, numa tu stii cred de cand astept eu :lol: dar e aici, acum sa o pun pe picioare si ne vedem pe la show-uri:rolleyes2:twisted: Go FAST!

Ali_ump 18-11-09 13:57

Re: E30 - Coupe white
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 2818057)
daca scapi de acarete masina arata destul de bine...sa o stapanesti sanatos..

bafta...

Scap si de ele , numa sa scap de problema de la motor, sa il readuc la viatza
si apoi ma ocup de toate cele!


All times are GMT +2. The time now is 18:02.

- Copyright 2024 4Tuning