Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   DACIA PAPUC (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/154089-dacia-papuc.html)

gabrielmarcu27 17-11-09 18:28

DACIA PAPUC
 
Salut
Pun la bataie o Dacia papuc pentru pregatire ,astept idei.
Am atelier dotat cu tot ce trebuie .

Rasputin 17-11-09 19:50

Re: DACIA PAPUC
 
"Pregatire" in ce sens?

Bughilas 17-11-09 21:55

Re: DACIA PAPUC
 
eu zic sa-l faci Monster Truck
nu prea ai ce pregati la un "papuc"..decat ceva off road

Tim 21-11-09 22:52

Re: DACIA PAPUC
 
sau ceva gen el camino ;)
..sau vorba lui bughilas off-road sasiu de aro 10?

valib 22-11-09 01:04

Re: DACIA PAPUC
 
o vopsea care sa scoata masina in evidenta
trantit la dracu in jos
jante mari...
interior de piele (alte scaune neaparat)
ceva muzica...

si...un motor dotat cu cai multi

un fel de el camino, cum zicea colegu de mai sus:)

dgdgaby 23-11-09 21:36

Re: DACIA PAPUC
 
cai multi si sa vezi ce o mai invarti

serady 24-11-09 14:49

Re: DACIA PAPUC
 
poti sa-i muti arcurile de pe spate sub punte,asa o sa fie mai joasa,fuzeta fata de papuc diesel are discuri ventilate,la motor simplu si consumabile de calitate,caroseria e la imaginatia ta,mai vezi si tu truck americane....

Alex4u 27-11-09 18:18

Re: DACIA PAPUC
 
Sfatul meu iei una bucata FLEX (bosch) de preferabil , una duzina discuri..(se consuma rpd) minim 20-30 bucati...apoi .. una bucata aparat sudura..cu arc electric ..ca ala in argon e scump :)) asha..si una bucata duzina electrozi..apoi dai o fuga si cumperi tzeava de diametru aprox 8-10 cm :)) si te apuci de treaba..cu multa seriozitate dar si cu o precizie de chirurg..{ex.Domnul Doctor Ciomu } termini in 1-2 zile respectiv luni ..si o sa iasa un veritabil BUGGY.. ..deci tot ce mai ramane este Just Do It:)) Numai bine..sper ca am mai distins atmosfera

Alex4u 27-11-09 18:30

Re: DACIA PAPUC
 
1 Attachment(s)
Am atasat si o poza :))

aleyx_oltcit 27-11-09 21:50

Re: DACIA PAPUC
 
ala e cu motor de oltcit ...si unde mai e papucu daca il face buggy...mai bn face un tuning ceva

iuly_007 17-12-09 18:49

Re: DACIA PAPUC
 
voi nu vedeti ca initiatorul nu a mai scris nimic si ca are un singur post?

Quote:

Originally Posted by Alex4u (Post 2842098)
Am atasat si o poza :))

ai mai multe poze cu jucaria?

Petyy007 11-01-10 20:31

Re: DACIA PAPUC
 
1 Attachment(s)
ce ziceti de asta?


All times are GMT +2. The time now is 19:37.

- Copyright 2026 4Tuning