Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Skoda (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda.html)
-   -   Skoda Fabia RSline (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/154005-skoda-fabia-rsline.html)

SGT86 14-12-09 13:11

Re: fabia carbonEvolution
 
ai renuntzat la stergator spate.. mie mi la rupt prietena din greshala . mi`am comandat unu SH de la un prieten de la zalau si mi la adus cu lamela stricata .. si imi zgarie parbrizu....
care imi da si mie lamela aia daca tot nu vi`o mai trebuie :D

ccipy007 14-12-09 16:39

Re: fabia carbonEvolution
 
Quote:

Originally Posted by SGT86 (Post 2890528)
io zic ca ii 1.4 16v 101 cai.. m`am luat dupa franele pe disc pe spate oare am dreptate? :)

corect:D

ccipy007 14-12-09 17:51

Re: fabia carbonEvolution
 
poze noi:shock:

ccipy007 14-12-09 17:53

Re: fabia carbonEvolution
 
5 Attachment(s)
:arrow:

mareo 14-12-09 22:04

Re: fabia carbonEvolution
 
Foarte urata cu 'chestia' aia pe plafon:rolleyes2

Vyk 14-12-09 22:17

Re: fabia carbonEvolution
 
O sa zici ca sunt carcotas insa nici imaginile acestea nu pun bine in evidenta jentile, doar una e mai reusita, in celelalte rotile sunt bracate invers, trebuiau in cealalta parte pentru a evidentia jentile, mai ales ca anvelopele nu sunt foarte late.

Oricum jentile sunt ok si se impaca bine cu aspectul mai "dark" al masinii!

Pe de alta parte farurile sunt prea tari, se potrivesc foarte bine pe masina si in combinatie cu grila sport dau foarte foarte bine! Imi place mult modelul acesta, ma gandeam sa imi iau si eu (varianta crom insa)...pacat ca nu ai raspuns la intrebarile mele, poate reusesti.

Astept cu interes noi imagini pe masura ca mai faci schimbari!

ccipy007 14-12-09 23:57

Re: fabia carbonEvolution
 
Quote:

Originally Posted by Vyk (Post 2816775)
Vad ca imaginile din ultimul post sunt in diverse stagii, cu si fara stergator. Nu stiu de ce nu va place CU el, su nu pot fara.

Tari de tot: bara de vRS, farurile, grila. Presupun insa ca este un vRS, nu?

Farurile sunt cele de pe Superskoda? As vrea si eu sa imi pun mai ales ca am acum xenoane si ar cam fi nevoie de lupa...de cand le ai si cum ti se par? De unde le-ai cumparat si cat ai dat pe ele? Am citit ca ar avea pb de fiabilitate....

In rest ok pentru start insa cam mult carbon look pentru gustul meu....insa stii ce se zice despre gusturi ;)

sorry pt intarziere farurile le-am cumparat in septembrie de pe site ********* au costat 200 de euro si pana acuma nu am avut probleme cu ele bine trebuie sa imi pun xenoane pe ele si in farurile de ceata

ccipy007 14-12-09 23:58

Re: fabia carbonEvolution
 
farurile de pe 32unu:D

Vyk 15-12-09 21:34

Re: fabia carbonEvolution
 
Quote:

Originally Posted by ccipy007 (Post 2892568)
farurile de pe 32unu:D

Multam mult, am vazut pe site. Par sa fie cele de pe Superskoda, atat dupa forma cat si pret. Citisem ca ar avea probleme de fiabilitate, tu de cat timp le ai, esti multumit de ele?

Se aburesc de la vreme? Merge reglajul de inaltime (cel de pe bord stanga)? Fac figuri angels eyes-urile?

ccipy007 15-12-09 22:32

Re: fabia carbonEvolution
 
Quote:

Originally Posted by Vyk (Post 2895166)
Multam mult, am vazut pe site. Par sa fie cele de pe Superskoda, atat dupa forma cat si pret. Citisem ca ar avea probleme de fiabilitate, tu de cat timp le ai, esti multumit de ele?

Se aburesc de la vreme? Merge reglajul de inaltime (cel de pe bord stanga)? Fac figuri angels eyes-urile?

eu nu am avut probleme cu ele pana acuma merge si reglajul8)

RIcKO 15-12-09 22:59

Re: fabia carbonEvolution
 
1 Attachment(s)
cred ca ar merge mai bine cu jantele albe...negru in cazul tau miceste foarte mult si da impresia a janta de tabla....oricum frumoasa masina ...bafta in continuare .....( oricum vad ca ai luat-o pe rally cu priza aia sus pe plafon , incearca un VT cu jantele albe nu foarte lucioase , am si eu cam aceasi culoare la masina si itzi spun ca da bine cu alb la jante ) .....postez si o poza sa iti faci o idee asupra contrastului ....

crysty.bobok 16-12-09 19:31

Re: fabia carbonEvolution
 
Quote:

cred ca ar merge mai bine cu jantele albe...negru in cazul tau miceste foarte mult si da impresia a janta de tabla....oricum frumoasa masina ...bafta in continuare .....( oricum vad ca ai luat-o pe rally cu priza aia sus pe plafon , incearca un VT cu jantele albe nu foarte lucioase , am si eu cam aceasi culoare la masina si itzi spun ca da bine cu alb la jante ) .....postez si o poza sa iti faci o idee asupra contrastului ....
mare adevar graiesti :D

Roaga pe cineva sa iti faca un vt cu jante albe si sa o lase putin mai jos ;) o sa fi placut surprins ..

m3lcul 17-12-09 01:18

Re: fabia carbonEvolution
 
2 Attachment(s)
am eu incercat eu ceva...insa pozele sunt de o calitate foarte slaba....Oricum, iti mai sugerez o chestie inteligenta: textura foliei de pe capota si restul elemetelor face parte din primele tipuri aparute. A aparut un gen de folie de la 3M care imita perfect textura si mai are si un aspect 3D. Ce zici ?8)

ccipy007 17-12-09 17:45

Re: fabia carbonEvolution
 
3 Attachment(s)
jenti noi pt masinutza mea urmeaza sa le vopsesc:shock:

bogdy.ghetto 17-12-09 18:43

Re: fabia carbonEvolution
 
Imi plac ca au buza jantele bv frumos!


All times are GMT +2. The time now is 10:12.

- Copyright 2024 4Tuning