Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Boxe pt Golf 4! (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/153923-boxe-pt-golf-4-a.html)

Dolce CST 16-11-09 21:23

Boxe pt Golf 4!
 
As vrea sa stiu ce diamentru de boxe se potrivesc in fata si spate la un Golf 4 si daca ii usor de dat panoul jos?

Astept raspunsuri:-D

Dolce CST 30-11-09 00:30

Re: Boxe pt Golf 4!
 
Nu imi zice nime?:-( ... am auzit ca cica trebe ceva cleste special pt panouri...ii adevarat?

razvy_2002 01-12-09 13:44

Re: Boxe pt Golf 4!
 
salut.dimensunea e de 16,5 dar merg si de 17.cat despre cleste eu nu am auzit

SJ 99 SAX 13-12-09 18:59

Re: Boxe pt Golf 4!
 
nu-ti trebuie nici un cleste, eu mi-am pus , vezi ca are fire trase pina in stilpul din mijloc in protectia de cauciuc care merge de la stilp la usa

D0ryN 20-12-09 09:13

Re: Boxe pt Golf 4!
 
De 16.5 si daca pui ceva aftermarket e de preferat sa pui si niste inele din MDF

dorumito 21-01-10 15:55

Re: Boxe pt Golf 4!
 
boxele din fata se potrivesc perfect si pe spate.16,5.eu nu am avut fire in stalpul din mijloc(golf 4 variant 2006). boxele se prind doar cu pocnituri.eu am folosit pt indepartarea capacelor o dalta speciala din plastic dur dedicata acestor operatiuni.

ovidiu89 21-01-10 20:09

Re: Boxe pt Golf 4!
 
de ce sa se prinda cu pocnituri?

Dolce CST 21-01-10 21:53

Re: Boxe pt Golf 4!
 
asa is prinse in pocnituri:| am vrut sa schimb boxele pe fatza...si dupa ce ma chinui sa dau jos panoul...spre surprinderea mea...vad ca boxele au un cauciuc pe ele...si is prinse in pocnituri:|! naspa treaba...de ce oare leor prins in pocnituri?:|

junk_4 31-01-10 23:24

Re: Boxe pt Golf 4!
 
pocnituri=nituri:)

Ingerasul99 31-01-10 23:42

Re: Boxe pt Golf 4!
 
Cum se dau jos niturile alea?

ovidiu89 01-02-10 01:04

Re: Boxe pt Golf 4!
 
cu bormasina din cate stiu eu.

Dolce CST 01-02-10 01:23

Re: Boxe pt Golf 4!
 
cu bormasina ii cel mai simplu:lol:

dorumito 03-02-10 16:20

Re: Boxe pt Golf 4!
 
singura si cea mai eficienta e bormasina.
de ce pocnituri? pt k prinderea cu surub si piulita e imposibila datorita faptului k nu poti tine piulita pe spate cind stringi surubul. nici varianta cu chiplinguri sau holdsuruburi nu e viabila pt k risti in timp sa-si dea drumul si sa vibreze.boxele din fabrica sunt prinse cu pocnituri.stiu ei de ce.bafta!

mar|us 03-02-10 16:52

Re: Boxe pt Golf 4!
 
vezi ca daca schimbi boxele o sa ai nevoie de inele mdf cu zicea cineva mai sus sau cum mi-am pus eu un kit special cu niste distantiere de plastic

Dolce CST 07-02-10 21:37

Re: Boxe pt Golf 4!
 
am montat pe fata boxe Ground Zero:-D acuma urmeaza pe spate...inelele alea de unde as putea sa le cumpar sau nu pot sa pun fara alea?...imi dati o poza sa vad despre ce ii vb mai exact?:-P


All times are GMT +2. The time now is 23:05.

- Copyright 2026 4Tuning