Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Motocicleta mea (https://forum.4tuning.ro/564-motocicleta-mea.html)
-   -   [My Moto] Kawasaki zx636r & Power Cruiser (https://forum.4tuning.ro/564-motocicleta-mea/153633-my-moto-kawasaki-zx636r-and-power-cruiser.html)

ady_viteza 15-11-09 13:07

[My Moto] Kawasaki zx636r & Power Cruiser
 
8 Attachment(s)
In clipa de fata mai am doua mobre...un Kawasaki zx636r cu care aleg la curse si un power cruiser cu care mai ies din cand in cand la plimbare.
Am sa va arat intai cum arata kawasaki inainte de transformarea pentru curse si cum arata acum in varianta de pista.De altfel si cruiser-ul este modificat complet...insa pe acesta asa l-am cumparat.
La mobra de curse modificarile esentiale sunt in interior (motor..suspensii..frane..etc)si nu la exterior:D....daca cineva este interesat ii pot spune ce s-a schimbat.

dobro_c 15-11-09 15:32

Re: Motoarele mele
 
salut... super mobrele ;-) zi-mi mai multe despre Kawa, adica modificarile aduse. si mobra mea este acuma under construction, si eventual uita-te peste ce i-am facut si zi-mi o parere

ady_viteza 15-11-09 19:15

Re: Motoarele mele
 
La kawa in afara de carenele de curse si parbrizul de curse care sa vad ...i-am mai schimbat:
-rotile(in echiparea de strada erau kawasaki special edition gold destul de scumpe)
-transmisia...pinion + lant+ foaie spate(in functie de circuit se modifica)
-franele, adica discuri+placute racing + furtune race
-evacuare completa Akrapovic
-power commander
-quick shifter
-scarite reglabile race cu reverse shift
-semighidoane + mansoane race
-amortizor ghidon
-indicator treapta viteza
-si cel mai important...suspensii fata spate Mupo racing
-ulei motul 10w50 300v schimbat la fiecare cursa
+ alte maruntisuri de care nu-mi aduc aminte acum
Daca imi mai aduc aminte de ceva iti spun:D

crysty.bobok 23-11-09 17:49

Re: Motoarele mele
 
Super motociclete mi-ar place sa le vad live , pana acum nu te-am vazut prin TGV

ady_viteza 23-11-09 18:31

Re: Motoarele mele
 
Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 2830271)
Super motociclete mi-ar place sa le vad live , pana acum nu te-am vazut prin TGV

:D...am avut foarte multe motoare pana acum....iar eu pe strada ies rar cu chopper-ul si numai la drum lung...prin centru pe platou n-ai sa ma vezi;)
Iar cu kawasaki am fost plecat la curse in fiecare luna in afara tarii...deci cu asta nu ai nici o sansa sa ma vezi live...decat daca ajungi ca spectator la Brno sau Hungaroring:D

Dj.Phantom 30-11-09 22:48

Re: Motoarele mele
 
Super frumos Kawa'ul..not a Chopper addict dar imi place si cruiserul..max speed la kawasaki ? :->

ady_viteza 06-12-09 10:48

Re: Motoarele mele
 
Cu transmisia de curse bordul imi arata si 299:D...dar viteza reala pentru mobra mea e undeva la 270-275 max.

Dj.Phantom 11-12-09 10:52

Re: Motoarele mele
 
Ce n-as da sa mearga atat scuterul meu =))))

U R S U 25-12-09 12:29

Re: [My Moto] Kawasaki zx636r & Power Cruiser
 
Felicitari bre!
:) ... ne asemanam putin: am un ZX12 si o Honda X4 (power cruiser)
Sa ai parte de ele!
Poate ne dam cate o bere la intruniri, daca participi!

Te salut cu farul,

Silviu :URSU:

ady_viteza 04-03-10 22:42

Re: [My Moto] Kawasaki zx636r & Power Cruiser
 
2 Attachment(s)
In asteptarea inceperii sezonului:D

CoCoBistrocel 10-03-10 18:36

Re: [My Moto] Kawasaki zx636r & Power Cruiser
 
sa ai parte de kawa ....are si un prieten o kawasaki zx6-r sau asa cv ......mult noroc la curse

ady_viteza 25-07-10 18:00

Re: [My Moto] Kawasaki zx636r & Power Cruiser
 
2 Attachment(s)
Predeal:D

ady_viteza 15-08-10 20:49

Re: [My Moto] Kawasaki zx636r & Power Cruiser
 
6 Attachment(s)
Azi am facut cu balauru' un drum de aproape 500 de km....Targoviste-Curtea de Arges-Vidraru-Balea-Sibiu-Valea Oltului-Dealu Negru-Pitesti si acasa
Transfagarasanul e fantastic...cel mai frumos drum din lume dupa cum ziceau si baietii de la top gear:D

ady_viteza 23-07-11 17:54

Re: [My Moto] Kawasaki zx636r & Power Cruiser
 
5 Attachment(s)
Pannonia Ring 2011

ady_viteza 13-09-11 11:50

Re: [My Moto] Kawasaki zx636r & Power Cruiser
 
4 Attachment(s)
Brno 2011.....un nou look:D


All times are GMT +2. The time now is 15:59.

- Copyright 2026 4Tuning