Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Ce masina ati alege? (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/15265-masina-alege.html)

Cosmin255 01-04-06 09:30

Ce masina ati alege?
 
Mi-am schimbat un pic viziunea :)

Cosmin255 01-04-06 09:38

Re: Ce masina ati alege?
 
Am discutat cu ai mei si le-am dat lista asta si in principiu dupa ce vor termina o investitie care e in curs , asta se va intampla cel tarziu in septembrie , vor mai lua o masina , pentru mine , ma gandeam la ceva din lista asta...Tinand cont de unele criterii, cum ar fi un pret > 20k - 22k euro maxim,an fabricatie + 2003...si acum nu imi mai vin in cap:)

Cosmin255 01-04-06 09:43

Re: Ce masina ati alege?
 
Multiple Choice Poll , deci puteti vota nu doar una , ci mai multe masini , in functie de preferinte . Astept comentarii impresii etc. As vrea sa va stiu parerile . Multumesc

turbojack 01-04-06 10:08

Re: Ce masina ati alege?
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK
.......................Astept comentarii impresii etc. As vrea sa va stiu parerile . Multumesc



De ce doar diesel?

Eugen_TL 01-04-06 10:32

Re: Ce masina ati alege?
 
diesel pt ca e mai ieftina ZONA! :) :) :)

eu am votat bmw si ford ! la bmw n-am ce sa comentez: bmw-ul e bmw :) iar la ford un avantaj ar fi motorul mai mare si apoi faptul ca e titanium si cred ca stiti si voi cum arata! :)

Cosmin255 01-04-06 11:10

Re: Ce masina ati alege?
 
Quote:

Originally Posted by turbojack
De ce doar diesel?

Pt mine ar fi un avantaj deoarece ma voi fâtzâi cu ea , nu doar pt plimbari etc. Imi voi face treburile zilnice cu ea etc. si dat fiind faptul ca o voi tzine ceva timp motorul diesel este un avantaj (daca faci peste 30.000 km anual)

turbojack 01-04-06 11:57

Re: Ce masina ati alege?
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK
Pt mine ar fi un avantaj deoarece ma voi fâtzâi cu ea , nu doar pt plimbari etc. Imi voi face treburile zilnice cu ea etc. si dat fiind faptul ca o voi tzine ceva timp motorul diesel este un avantaj (daca faci peste 30.000 km anual)



Atunci da,e rentabil un diesel.
JAGUAR X-TYPE mi se pare cea mai buna alegere ,are prestanta,calitate,lux,confort,celelate sint deja prea comune pe strazi,masini care nu-mi zic mare lucru.

Cosmin255 01-04-06 13:07

Re: Ce masina ati alege?
 
GTS-ul poate va intrebati de ce l-am inclus deoarece e cel mai ieftin la SH , l-am ales deoarece am inceput sa am o slabiciune pt modelul asta , am vazut una shobolan cu folii negre si niste jante cromate si mi-a palcut mult . Ma gandeam la una sa ii pun blitzuri dinalea la faruri folii niste jante mai deosebite , asta ar fi cea mai ieftina , dar asta doar in cazul in care se razgandesc ai mei si pun mai putini bani

bad_boy2k 01-04-06 13:32

Re: Ce masina ati alege?
 
votat BMW si Mertzan. dar bmw 60% ;) e super masina!

zGb 01-04-06 14:59

Re: Ce masina ati alege?
 
am votat a4 in primu rand ca e o masina foarte fiabila si in al doilea rand e frumoasa pe exterior si mai ales pe interior! si bmw-ul e o alegere frumoasa doar daca e 2.0d de 150cp...cel de 136cp un motor senzational de prost! ford mondeo titanium x si vectra gts 2.2 dti iar sunt optiuni frumoase ca si masini...

Cosmin255 02-04-06 10:28

Re: Ce masina ati alege?
 
Vreau o masina care sa fie buna raport calitate pret in primul rand , nu neaparat cea mai scumpa la intretinere sau cea mai de fitze :)...Mondeo cred ca e masina "completa" la banii astia...

mihai88 02-04-06 13:33

Re: Ce masina ati alege?
 
am votat ptr ford mondeo ptr ca masina care o vreau io nu se afla in lista(fordu fiind a 2 alegere)

Trickz 02-04-06 16:53

Re: Ce masina ati alege?
 
jaguar......

Cosmin255 02-04-06 16:54

Re: Ce masina ati alege?
 
Quote:

Originally Posted by mihai88
am votat ptr ford mondeo ptr ca masina care o vreau io nu se afla in lista(fordu fiind a 2 alegere)

La ce anume te referi?

Cosmin255 03-04-06 21:22

Re: Ce masina ati alege?
 
Am discutat azi cu tata si a spus ca se gandeste sa ia mai degraba un 4x4,i-a placut BMW X3 (2.0Diesel),desi ,pe mine unul mai degraba la banii astia m-ar tenta un BMW 330 XD sau chiar un E 220 CDI.....oricum , depinde de ce bani va fi dispus sa dea pe masina + ce am sa mai pun si eu...


All times are GMT +2. The time now is 18:11.

- Copyright 2024 4Tuning