Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Freehand - Desene de mana (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana.html)
-   -   Desenele mele - shu.lee (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana/150859-desenele-mele-shu-lee.html)

red_fury 01-02-11 12:06

Re: Desenele mele - shu_lee
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by shu.lee (Post 4037605)
nu am tableta dar intentionez sa-mi cumpar si opelul de care vorbesti cred ca e vw:)

Nu,ma refeream la cele doua Opel'uri(cel de pe prima pagina si cel de pe ultima).
Intelegi?:D

cretu_bs 02-08-11 20:30

Re: Desenele mele - shu.lee
 
Bravo!Foarte reusit Opelulu!

shu.lee 27-09-11 01:28

Re: Desenele mele - shu.lee
 
3 Attachment(s)
Da. N-am mai desenat in ultimul timp masini, totusi vreau sa va prezint ceva, si anume proiectul meu de licenta, la care am muncit foarte mult si de care sunt foarte mandru:). E vorba de un motor V8, supraalimentat cu compresor mecanic, modelat si simulat in CATIA V5R18. Am pus imagini bmp ca jpg-urile se vad nasol.
PS: o sa revin cu un un filmulet cu simularea

red_fury 27-09-11 21:03

Re: Desenele mele - shu.lee
 
Interesant...!Asteptam simularea:D

shu.lee 01-10-11 00:57

Re: Desenele mele - shu.lee
 
3 Attachment(s)
Am revenit cu simularile. Un cunoscator o sa gaseasca niste abateri de la realitate, le stiu dar e primul meu proiect mai de anvergura in Catia asa ca sa spunem ca sunt scuzabile:)

shu.lee 25-11-11 20:42

Re: Desenele mele - shu.lee
 
1 Attachment(s)
nu-mi place cum a iesit scanul (pe hartie e mult mai fina hasura si in general arata mai bine) da' va prezint oricum ultima creatie

blue macca 29-11-11 22:06

Re: Desenele mele - shu.lee
 
ataat !
imi place foarte mult desenul :D
daca mai era fix pe proportiile lui, era superb

Dj_kyd 30-11-11 17:45

Re: Desenele mele - shu.lee
 
Nu stiu daca ai obs... dar roata din spate nu calca cu cea din fata(roata pe roata)...:oops:

shu.lee 30-11-11 19:27

Quote:

Originally Posted by Dj_kyd (Post 4750742)
Nu stiu daca ai obs... dar roata din spate nu calca cu cea din fata(roata pe roata)...:oops:

roata spate nu e desenata complet ( asa-mi place mie s-o fac ) d-aia ai impresia asta, cred

Quote:

Originally Posted by blue macca (Post 4749124)
ataat !
imi place foarte mult desenul :D
daca mai era fix pe proportiile lui, era superb

merci maestre! da, stiu ca nu respecta foarte bine proportiile, nici n-am urmarit treaba asta. oricum, nu prea-mi place scanul

shu.lee 10-01-12 16:39

Re: Desenele mele - shu.lee
 
1 Attachment(s)
la fel ca la urs am facut o hasura mai subtila care nu se vede foarte bine, fiind scanat. in orice caz, nissan s14

sergini0 10-01-12 20:25

Re: Desenele mele - shu.lee
 
Quote:

Originally Posted by shu.lee (Post 4740315)
nu-mi place cum a iesit scanul (pe hartie e mult mai fina hasura si in general arata mai bine) da' va prezint oricum ultima creatie

True Story:!:
Īmi plac mult ultimele desene.

shu.lee 05-03-12 19:59

Re: Desenele mele - shu.lee
 
1 Attachment(s)
Da, m-am m-am reapucat de BMW-ul de la chalenge si momentan arata cam asa. fiind vorba de un concept propriu (care da putin in audi la spoilerul fata:) ), si pt ca am stat mult timp la el as fi curios sa vad niste opinii, merci anticipat.
mi-am dat seama dupa ce am urcat-o ca umbrele/luminile de pe capota sunt aiurea...modificam.

silviun95 05-03-12 20:42

Re: Desenele mele - shu.lee
 
Chiar vreau sa-l vad terminat, design-ul agresiv imi place mult. O singura problema am vazut, poate gresesc eu nu stiu sigur..gura din stanga de aerisire cred ca ar fi trebuit sa fie putin lungita spre dreapta, asa nu pare sa fie ales bine centrul, dar dupa cum am zis, s-ar putea sa gresesc. Oricum, spor la lucru, ti-a iesit prea bine pana acum

mba 05-03-12 21:22

Re: Desenele mele - shu.lee
 
botul pare un pic in alt plan decat parbrizul, si tot el, botul, e un pic prea plat pentru 2012 sa zic asa:lol:

lateralul este foarte frumos!

shu.lee 05-03-12 22:42

Re: Desenele mele - shu.lee
 
Quote:

Originally Posted by mba (Post 4916330)
botul pare un pic in alt plan decat parbrizul, si tot el, botul, e un pic prea plat pentru 2012 sa zic asa:lol:

lateralul este foarte frumos!

cam ai dreptate:), merci.


All times are GMT +2. The time now is 08:07.

- Copyright 2024 4Tuning