Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Freehand - Desene de mana (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana.html)
-   -   Desenele mele - shu.lee (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana/150859-desenele-mele-shu-lee.html)

Evoluzione 23-04-10 10:35

Re: Desenele mele - shu_lee
 
Ai facut reflexii foarte faine, din punct de vedere chromatic...
Insa se putea face ceva si mai misto cu detalii la reflexii. Presupun ca reflexii reprezinta frunzele unui pom. Eu as fi facut (daca m-as fi apucat de asa reflexii) cateva frunze separat si nuante de culori in tufis ;)

In rest, nu am ce sa zic, frumoase ultimele desene :)

shu.lee 23-04-10 11:55

1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by kenzor (Post 3303240)
Mama mama.prima impresie e ca e Vt..Super tari efectele alea,tot.Tot asa:)

merci, merci, am depus ceva eforturi pt hasura aia:)

Quote:

Originally Posted by Evoluzione (Post 3303477)
Ai facut reflexii foarte faine, din punct de vedere chromatic...
Insa se putea face ceva si mai misto cu detalii la reflexii. Presupun ca reflexii reprezinta frunzele unui pom. Eu as fi facut (daca m-as fi apucat de asa reflexii) cateva frunze separat si nuante de culori in tufis ;)

In rest, nu am ce sa zic, frumoase ultimele desene :)

prima oara reflexia, cel putin aia de pe geamuri, era mult mai complexa da e foarte dificil sa hasurezi avand grija sa ocolesti spatiile goale, asa ca am facut-o un pic mai simpla, la nuante diferite nu m-am gandit, nici in poza care m-a inspirat nu erau, oricum, merci pt aprecieri:)

dacia 1300 realizata fara sursa de inspiratie. am facut-o, mai putin hasura cu verde, intr-un seminar:)

sYdanyel 23-04-10 12:43

Re: Desenele mele - shu_lee
 
foarte dragutza dacia , mai ales opelul :X

shu.lee 23-04-10 15:43

Re: Desenele mele - shu_lee
 
1 Attachment(s)
hot rod-ul reeditat

silviun95 23-04-10 15:46

Re: Desenele mele - shu_lee
 
eee..deja park e altceva :> bravo

mirceasilvyu 23-04-10 16:42

Re: Desenele mele - shu_lee
 
cate ore ai bagat in hot rodu ala??arata foarte bine..dar cred ca si o gramada

shu.lee 26-04-10 19:40

1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by mirceasilvyu (Post 3304327)
cate ore ai bagat in hot rodu ala??arata foarte bine..dar cred ca si o gramada

5-6 ore:), da-ti dai seama ca n-am facut pe toata odata

Si, iata ceva special pentru ultimul drum:) ( bazat pe A4 )

Quote:

Originally Posted by kenzor (Post 3303240)
Mama mama.prima impresie e ca e Vt..Super tari efectele alea,tot.Tot asa:)

vectra:)

shu.lee 02-05-10 20:37

Re: Desenele mele - shu_lee
 
1 Attachment(s)
o reinterpretare a daciei 1300 de la inceputul topicului

sYdanyel 04-05-10 12:41

Re: Desenele mele - shu_lee
 
mie unul imi place cum a iesit ! ;)

silviun95 04-05-10 14:43

Re: Desenele mele - shu_lee
 
e frumos dar nu seamana a dacie 1300 :D poate daca as fi vazut dacia de la inceputul topicului da..dar nu imi apare nimic :D oricum..e bun desenul

radu.3 04-05-10 15:31

Re: Desenele mele - shu_lee
 
Pai ce, Dusteru de serie seamana cu conceptul? Nici pe aproape. El a facut o viitoare Dacie 1300, in viziunea lui, care mie imi place foarte mult.
Mai asteptam si altele ;)

silviun95 04-05-10 15:36

Re: Desenele mele - shu_lee
 
corect! dar am zis ca imi place..imi plac masinile care par lipite de sosea

Evoluzione 04-05-10 18:17

Re: Desenele mele - shu_lee
 
Mie imi place cum arata, desenul ii frumos, masina ii frumoasa, insa... ar putea fi Challenger/Mustang sau alt supercar.

Atunci cand faci o reinterpretare sau un concept pentru o marca trebuie sa respecti unele chestii:

- Ce fel de masina: 1300 era o masina populara, destul de ieftina ca sa aiba una romanul muncitor. Era facuta pentru familii, sa fie simpla... tu ai facut un fel de muscle car ;)

- Identitatea vizuala: cand te uiti trebuie sa recunosti o Dacia (ori moderna, ori veche), pentru asta exista diferite moduri... elemente de caroserie cu forme comune/asemanatoare, grila, modul in care sunt decupate geamurile...

shu.lee 04-05-10 21:34

am vrut sa arate a sportiva si sa aibe un design modern, d-aia nu prea seamana cu originalu'. ma rog, mie mi se pare ca partea frontala aduce un pic a dacie fara bara. si i-am facut si o linie laterala care seamana un pic ( un pic de tot :) ) cu aia de pe 1300, si...cam atat.

ps: evoluzione, ai idee de ce nu-mi mai apar primele desene?

Evoluzione 04-05-10 22:05

Re: Desenele mele - shu_lee
 
Fata, la faruri mi se pare OK ca reinterpretare, insa cred ca trebuia sa regasim "cadrul" cu sigla UAP la mijloc... acela care avea rol de calandru si era principala diferenta vizuala cu Renault R12. Deci trebuia neaparat stilizat/reinterpretat, dupa parerea mea.
Capota de motor trage mai mult a Dodge Ram decat Dacia 1300, daca faceai ceva mai aproape de relieful care era si pe 1300, cred ca iesea mai bine, insa asta ii afacere de gusturi :-P

Cat despre intrebarea ta, nu stiu ce sa spun, pare a fi de la browserul tau, sau de la conexiunea prea lenta sau incompleta (la mine ii totul in regula).


All times are GMT +2. The time now is 18:59.

- Copyright 2024 4Tuning