Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Vanzari Cumparari PIESE Machete (https://forum.4tuning.ro/663-vanzari-cumparari-piese-machete.html)
-   -   Am nevoie de ... (volan, janta ...etc) (https://forum.4tuning.ro/663-vanzari-cumparari-piese-machete/149694-nevoie-volan-janta-etc.html)

coman razvan 24-10-09 21:20

Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
Acest thread este deschis la ideea lui laur, pentru ca cei care au nevoie de chestii mici (un volan, o usa, o janta ... etc) sa nu mai deschida thread nou!
Daca se face brambureala aici si se incurca treburile o sa mergem pe varianta veche, cu deschidere de threaduri ... succes! ;)

L4uR 24-10-09 21:34

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
vreau sa fie totul civilizat...si ideea mea ...pentru a nu ne incurca in posturi ar fii ca noi doar sa spunem de ce avem nevoie si ceilalti sa ne raspunda pe PM.... deci eu continui cu volanul de formula 1 ....

coman razvan 24-10-09 21:37

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
Si asta ar fi o idee, dar cand cineva face rost de ceva, sa scrie aici pe thread!
De exemplu, tu, laur, cand o sa faci rost de volan sa scrii: "problema cu volanul din postul 2 rezolvata"! ;)

DTH 24-10-09 22:40

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
1 Attachment(s)
Off...si eu as avea nevoie de niste oglinzi pentru un Bmw Ac Schnitzer scara 1.18 :( daca are cineva...ar fii perfect :(

L.E: asta e masina ...pentru asta am nevoie :cry::cry::cry:

coman razvan 24-10-09 22:43

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
2 Attachment(s)
Eu de un set de oglinzi pentru un Porsche 1/18 ... atasez poza cu masina si cum ar trebui sa arate ogzinzile ... :(
Multumesc!

kagula_89 24-10-09 22:54

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
am nevoie de plastic din care pot face luneta pentru ca mi s-a spart......

THUNDER77 24-10-09 23:09

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
Am si eu nevoie de o oglinda de Renault 12 Gordini 1/18 :)

sherbandel 24-10-09 23:10

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
Si mie mi-ar trebui un asemena plastic... si un set de oglizi pentru un tt 1:18.

THUNDER77 24-10-09 23:13

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
Singurul plastic pe care vi l-as putea da e de la o cutie de macheta 1/18.....daca voi credeti ca va ajuta.......spuneti-mi ;) !

coman razvan 25-10-09 00:44

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
Am rezolvat cu oglinzile! Problema din postul 5 rezolvata! ;) Multumesc Laur!

sergiu_evo 25-10-09 01:58

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
5 Attachment(s)
am nevoie de un parbriz care se potriveste la un s2000 1/24.daca ma poate ajuta careva,va rog sa ma anuntati

Darius DMS 25-10-09 15:33

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
intraga lista:

-stop ferrari 250gto
-bord si oglinzi f430,
-roata rezerva,
-grila spate si sticla far stanga pentru f50(maisto)
-roata rezerva,sticle faruri,grila fata pentru 250lm

cine are,rog mult sa ma ajute

Gigxy76 25-10-09 23:24

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
am nevoie de un osa de Ferrari F40 1:18 culoare rosie

kubera 26-10-09 11:48

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
Va rog sa-mi scrieti cum atasati oglinzile cazute sau schimbate. Multumesc!

THUNDER77 26-10-09 12:49

Re: Am nevoie de ... (volan, janta ...etc)
 
Quote:

Originally Posted by kubera (Post 2751675)
Va rog sa-mi scrieti cum atasati oglinzile cazute sau schimbate. Multumesc!

Vezi intai cum e sistemul de prindere si incearca sa introduci noua oglinda in lacas ( in gaura de la oglinda veche ) iar dupa ce o montezi acolo, variante de fixare sunt mai multe, eu iti recomand 2 : prima, topeste varful suportului de la oglinda , varful care ramane afara , pe interior bineinteles ( daca e de plastic ), adica ii faci un fel de talpa care sa astupe lacasul pe interior...sau a doua o lipesti pur si simplu cu picatura sau alt adeziv mai zdravan , caz in care nu folosesti prea mult ca sa nu se reverse in exterior sa se vada urat dupa ce se usuca ;) Eu unul asa mi le repar . Sper ca ti-a fost de ajutor ;)


All times are GMT +2. The time now is 18:56.

- Copyright 2024 4Tuning