Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei! (https://forum.4tuning.ro/184-legal-racing-16-aprilie-baneasa-bucuresti-campionatul-accelerare-romaniei.html)
-   -   Castigatorul in grupe se va stabili: (https://forum.4tuning.ro/184-legal-racing-16-aprilie-baneasa-bucuresti-campionatul-accelerare-romaniei/14950-castigatorul-grupe-stabili.html)

SEBASTIAN 24-03-06 01:20

Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Conform votului s-a ales formula pe grupe si liber la sfarsit in limita timpului.

Lao 24-03-06 08:33

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Am votat după timpul obţinut. ;)

EvLSant0S 24-03-06 08:58

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
pai in conditiile in care aveti cronometrare tare ... dupa timp .. e "visul" fiecarui participant .. sa vada cum e cu timpii , ce timpi scoate cum sta fatza de altii si bla bla bla, daca nu , eliminatoriu e ..... ca pana acum ... ok

ionutdrg 24-03-06 09:32

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Quote:

Originally Posted by EvLSant0S
pai in conditiile in care aveti cronometrare tare ... dupa timp .. e "visul" fiecarui participant .. sa vada cum e cu timpii , ce timpi scoate cum sta fatza de altii si bla bla bla, daca nu , eliminatoriu e ..... ca pana acum ... ok

de acord cu Santos ;)

Morro 24-03-06 09:34

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
timpi clar ... eventual pt spectacol se poate face un fel de finala - cei mai buni 2 timpi la fiecare grupa ... si dupa aia pentru spectacol timpi aproipati din grupe diferite :P

NC 24-03-06 10:25

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
dupa timp... :) parca e o provocare, sa duci masina la puterea maxima,ca sa scoti cel mai bun timp. :D

ZerO_CooL 24-03-06 12:55

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Dupa timp, 2 manse la fiecare grupa, eventual finala in grupa intre primii doi clasati. Acum depinde si de cat permite timpul de desfasurare al cursei...

GolfuletzS 24-03-06 12:59

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
dupa timp... mi se pare.. mai profi... decat... prin eliminare.... dupa cum arata poll`u ... cred ca se va merge pe Timp

pepy 24-03-06 13:55

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
daca e sa fie dupa timpi, obligatoriu finala intre primi 2 clasati

blowwind 24-03-06 15:20

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
parerea mea e ca daca se face dupa timp se pierde din "liniutza" ... adik nimeni n`o sa mai fie interesat sa`si invinga adversarul...totzi vor cauta un timp mai bun...nimeni nu va fi interesat sa ia startul perfect ca sa`si poate invinge adversarul(lucru care ducea la o tensiunea foarte mare si care ajuta la spectacol - starturi gresite...starturi furate...etc..) .... se pierde din show.. :)

parerea mea :P
yo merg pe varianta eliminatorie si timpii sa fie doar asa informativi :)

BASU 24-03-06 15:26

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
dupa timpul obtinut!

X-Ray-Eyes 24-03-06 15:38

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Quote:

Originally Posted by BASU
dupa timpul obtinut!

Subscriu ! :)

SEBASTIAN 24-03-06 15:44

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Timpul conduce!

Lao 24-03-06 16:15

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Quote:

Originally Posted by blowwind
nimeni nu va fi interesat sa ia startul perfect ca sa`si poate invinge adversarul

Total greşit. Adversarul va fi cronometrul, poate cel mai al dracu adversar al tuturor competiţiilor. Dacă trebuie să scoţi un timp bun tu nu mai pleci tare de pe loc?! :shock:

EvLSant0S 24-03-06 19:29

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
cum se va face cronometrarea ?

SEBASTIAN 24-03-06 20:51

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
profesionist!!!

EvLSant0S 24-03-06 21:44

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
bun , atunci clar pe timp , eliminatoriu nu-si are rostul in conditiile in care ai un sistem de cronometrare :) profesionist ..

la chestiune 24-03-06 22:07

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
ELIMINATORIU! sistem piramidal
Este mult mai elocvent si pentru public si pentru concurenti ,cei ce merg spre virful piramidei sunt cei tari ,se evita astfel orice discutii despre cronometrare(in afara cazului in care avem un cronometraj profesionist cu afisaj vizibil de catre toti spectatorii) devine foarte interesant si acest gen de departajare ,......chiar pot apare surprize ...un Ex: o masina din grupa B poate avea un timp mai bun decit alta din grupa C sau chiar D,...de ce nu ?
Deci spectacol va fi si asa ..........curse sa fie.....cistiga oricum cel mai bun!!!!!!!!!!!!!!!
Felicit initiativa!

SEBASTIAN 25-03-06 00:28

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
E adevarat ca atunci cand nu e lupta directa pot aparea suspiciuni insa eu va asigur ca arbitrajul va fi foarte corect.
Votul decide, va convine sau nu avetri dreptul la vot si va rog sa va punctati opinia, chiar conteaza.

vec 25-03-06 02:14

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Bai Toti Astia Care Vreti Timpi ,,,,citi A-ti Alergat La Curse?????/hai Sa Va Spun Ca Gresala E Omeneasca,,, Daca Se Greseste Timpul Ce Face-ti????esti Eliminat Nu??daca Este Gen Piramida Si Ai Plecat Prost Sau Nu Ai Fost Atent Esti Eliminat Pe Gresala Ta ..corect Sau Nu ???

vec 25-03-06 02:17

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Da Sebi Nu Me Indoim Ca Arbitrajul Fa Fi Corect Nu Asta Este Problema ...e Omeneste Sa Mai Gresim Ca Nu Suntem Roboti Sau Perfecti ,,dar Daca Gresesc Si Pierd Preferabil Sa Pierd Pe Gresala Mea ,,,,

vec 25-03-06 02:21

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Sau Poate Exista O Masina Pe Care O Bat Sa Scoata Timp Mai Bun Decit Mine ?????? Mi-sa Intimplat ....hahaha ..tot Patitul E Priceput ....si A Scos Timp Mai Bun Ca Mine O Masina Cu Care M-am Dat De 5 Ori In 3 Curse Diferite Si Nu M-a Batut Nici Macar O Data ........dupa Parerea Voastra Poate Scoate Timp Mai Bun Ca Mine????? Si Totusi A Scos .....astia Sunt Timpi Baieti

SEBASTIAN 25-03-06 07:52

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Am spus de la inceput ca sistemul pe timp e discutabil insa e greseala celui bun daca pierde.
De multe ori unul bun farta foc la cur nu da tot din el si din masina.
El invinge competitorul direct insa daca a schimbat mai repede sau nu a facut cel mai bun start desi a castigat poate fi un pierzator.

Votul insa va decide!

200SX 25-03-06 11:00

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
:arrow: dupa timp

crdi 25-03-06 12:40

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Eliminatoriu!!!!!
Daca ai o masina CU ADEVARAT BUNA in care ai investit multi bani sa ajungi la aceste performante!!!......este normal sa vrei sa te dai de mai multe ori cu masini diferite ,doar asta e esenta jocului ..nu?
VITEZA IN PARALEL!!! asa spectacolul e garantat iar daca se si cronometreaza asta in mod neoficial poate servi doar pentru orientare!

SEBASTIAN 25-03-06 12:53

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
prin eliminare! 21 34.43%
dupa timpul obtinut! 40 65.57%
Voters: 61. You have already voted on this poll


Pana acum este in favoarea timpului.:arrow:

Soty 25-03-06 14:35

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Clar pe timp!

B|shOp-VR6 25-03-06 18:50

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Quote:

Originally Posted by la chestiune
ELIMINATORIU! sistem piramidal
Este mult mai elocvent si pentru public si pentru concurenti ,cei ce merg spre virful piramidei sunt cei tari ,se evita astfel orice discutii despre cronometrare(in afara cazului in care avem un cronometraj profesionist cu afisaj vizibil de catre toti spectatorii) devine foarte interesant si acest gen de departajare ,......chiar pot apare surprize ...un Ex: o masina din grupa B poate avea un timp mai bun decit alta din grupa C sau chiar D,...de ce nu ?
Deci spectacol va fi si asa ..........curse sa fie.....cistiga oricum cel mai bun!!!!!!!!!!!!!!!
Felicit initiativa!

Fals.. cum am mai zis si in postul referitor la modul de desfasurare, grupe sau libere:

Mai repede pe timp.. la eliminatoriu pot iesi din concurs in prima mansa masini mai rapide. Se dau doi cu masini mai puternice, unul este eliminat iar dupa se dau doi cu masini de kko, evident unul dintre ei mergand mai departe. Rezultatul, a fost eliminat cel cu o masina mai puternica fiindca a avut un adversar mai bun iar pe de alta parte a continuat unul cu o masina mai slaba decat cel eliminat prima oara. Asa se pierde din farmec iar toti or sa caute sa se traga numai cu adversari pe care ii stiu ei net inferiori si se pierde spectacolul.
Daca se foloseste eliminarea in functie de timp creste si spectacolul si trec mai departe masinile care intr-adevar merita. In cazul asta nu o sa se mai fereasca X de Y, chiar daca stiu ca e posibil sa piarda, gandindu-se ca totusi se pot califica datorita timpului si or sa aiba revansa.

Deci, daca se face un campionat.. se poate ca cei cu masini mai slabe sa ajunga mai sus la punctaj decat unii cu masini puternice.

B|shOp-VR6 25-03-06 18:52

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Quote:

Originally Posted by crdi
Eliminatoriu!!!!!
Daca ai o masina CU ADEVARAT BUNA in care ai investit multi bani sa ajungi la aceste performante!!!......este normal sa vrei sa te dai de mai multe ori cu masini diferite ,doar asta e esenta jocului ..nu?
VITEZA IN PARALEL!!! asa spectacolul e garantat iar daca se si cronometreaza asta in mod neoficial poate servi doar pentru orientare!

Pe timp te dai tot de atatea ori ca si eliminatoriu.. logic nu? Ba poate chiar de mai multe ori daca se fac doua manse de calificare. Iar aici de fiecare data adversarul ti-l alegi tu, deci la prima mansa de calificari de poti da cu un adversar iar la a doua cu altul.

B|shOp-VR6 25-03-06 18:55

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Quote:

Originally Posted by blowwind
parerea mea e ca daca se face dupa timp se pierde din "liniutza" ... adik nimeni n`o sa mai fie interesat sa`si invinga adversarul...totzi vor cauta un timp mai bun...nimeni nu va fi interesat sa ia startul perfect ca sa`si poate invinge adversarul(lucru care ducea la o tensiunea foarte mare si care ajuta la spectacol - starturi gresite...starturi furate...etc..) .... se pierde din show.. :)

parerea mea :P
yo merg pe varianta eliminatorie si timpii sa fie doar asa informativi :)

Cum adica sa nu mai vrei sa-ti inginvi adversarul? Ba din contra.. vrei sa-ti invingi adversarul cat si timpul altuia care s-a dat anterior. Daca e elimiatoriu, vrei sa-ti spun ce se intampla.. sa da omul vede ca are avans si n-o mai calca.. s-a pierdut din spectacol? Eu zic ca da. Asa chiar dak ai un tir in fata aluia.. tot o ti la blana ca nu cumva sa fie altul cu timp mai bun ca tine. Corect?

la chestiune 25-03-06 20:31

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Ok! poate ai si tu dreptate ! o sa fie si mai interesant pe timpi! DAR.....tre sa fie un cronometraj profesionist (asa cum ne garanteaza SEBASTIAN) ,.....si mai este inca ceva interesant; vor exista la masini din grupe inferioare timpi mai buni ca ai celor din grupe superioare(provocator nu?)

SEBASTIAN 25-03-06 23:59

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Cu siguranta clasa de 250-300cp va avea timpi aboluti mai buni.
Da se intampla frecvent sa fie timpi mai buni la clase inferioare.

zetemte 26-03-06 21:34

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
calificari - pe timpi

dupa cel mai buni 4 sau 8 ... prin eliminare!

SEBASTIAN 26-03-06 22:32

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Quote:

Originally Posted by zetemte
calificari - pe timpi

dupa cel mai buni 4 sau 8 ... prin eliminare!

Domnu, organizarea o facem noi si am stabilit doar doua variante.
Alege una si atat , te rog.
Optiunea de care vorbesti la aceasta etapa nu o agreem.

13RvR 27-03-06 01:42

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Votat - Pe TIMP.

George_P. 27-03-06 22:37

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Quote:

Originally Posted by B|shOp-VR6
Cum adica sa nu mai vrei sa-ti inginvi adversarul? Ba din contra.. vrei sa-ti invingi adversarul cat si timpul altuia care s-a dat anterior. Daca e elimiatoriu, vrei sa-ti spun ce se intampla.. sa da omul vede ca are avans si n-o mai calca.. s-a pierdut din spectacol? Eu zic ca da. Asa chiar dak ai un tir in fata aluia.. tot o ti la blana ca nu cumva sa fie altul cu timp mai bun ca tine. Corect?

Idem.
Cel mai motivant post.

SEBASTIAN 28-03-06 06:41

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Oricum noncombatul se pedepseste.

gabit 28-03-06 12:44

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Ok.varianta cu timpul pare mai buna.

...dar cursele vor fi tot in paralel.Nu?

SEBASTIAN 28-03-06 22:18

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Absolut da!

Lucian 29-03-06 21:06

Re: Castigatorul in grupe se va stabili:
 
Varianta pe timpi este fiabila doar in cazul afisarii lor in timp real. Altfel se lasa loc de interpretari si ... in mod cert contestatii . Pana la adoptarea unui astfel de sistem prefer varianta piramidala .


All times are GMT +2. The time now is 15:12.

- Copyright 2024 4Tuning