Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/149128-performance-package-c63-amg.html)

boy_wonder 21-10-09 16:36

Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
2 Attachment(s)
Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG

Ai cumva o problema cu super sedanul(estate-ul) Mercedes C63 AMG? Ti se pare prea putin puternic, prea putin rapid, prea cuminte sau ceva de genul? Daca da, ei bine afla ca "vrajitorii" din Affalterbach au pregatit o reteta magica special pentru tine. O reteta ce se numeste Performance Package Plus.

Principalul ingredient? Pai aici am putea specifica cresterea de putere... Doar cine nu vrea mai multi cai putere? Asa ca sa incepem... V8-ul de 6.3 litri si-a tras pistoane forjate ca SLS-ul AMG, noi biele si un arbore cotit mai usor. Rezultatul? Ce-ai zice de 487 CP si 600 Nm? Probabil ca nu este foarte mult peste standard, insa acceleratia de la 0 la 200 km/h a scazut cu 1.2 sec si se realizeaza acum in 13.9 secunde. Pentru a ajunge la 100 km/h vei avea nevoie de doar 4.4 secunde (4.5 pentru estate), in timp ce viteza maxima a ramas limitata la 250 km/h.

Mai mult de atat, vei primi si un nou sistem performant de franare, volan in combinatie nappa/Alcantara si eleron pentru portbagaj din fibra de carbon (asta daca ai sedan).

Toate la "modestul" pret de 7080.50 euro sau 6426 euro, in cazul in care esti norocos si detii estate-ul.

Si daca ai impresia ca tot ii lipseste ceva masinii, atunci ai putea opta si pentru pielea neagra designo, ce iti va acoperi bordul, fetele usilor si cotiera. Disponibila in combinatie cu pielea nappa, vei mai avea de platit alti 2856 euro. Spor la strans bani...

andy4M3 21-10-09 16:58

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
Quote:

Originally Posted by boy_wonder (Post 2738907)
Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG

Ai cumva o problema cu super sedanul(estate-ul) Mercedes C63 AMG? Ti se pare prea putin puternic, prea putin rapid, prea cuminte sau ceva de genul? Daca da, ei bine afla ca "vrajitorii" din Affalterbach au pregatit o reteta magica special pentru tine. O reteta ce se numeste Performance Package Plus.

Principalul ingredient? Pai aici am putea specifica cresterea de putere... Doar cine nu vrea mai multi cai putere? Asa ca sa incepem... V8-ul de 6.3 litri si-a tras pistoane forjate ca SLS-ul AMG, noi biele si un arbore cotit mai usor. Rezultatul? Ce-ai zice de 487 CP si 600 Nm? Probabil ca nu este foarte mult peste standard, insa acceleratia de la 0 la 200 km/h a scazut cu 1.2 sec si se realizeaza acum in 13.9 secunde. Pentru a ajunge la 100 km/h vei avea nevoie de doar 4.4 secunde (4.5 pentru estate), in timp ce viteza maxima a ramas limitata la 250 km/h.

Mai mult de atat, viitorii clienti vor primi si un nou sistem performant de franare, volan in combinatie nappa/Alcantara si eleron pentru portbagaj din fibra de carbon (disponibil doar pentru sedan).

Toate la "modestul" pret de 7080.50 euro sau 6426 euro, in cazul in care esti norocos si detii estate-ul.

Si daca ai impresia ca tot ii lipseste ceva masinii, atunci ai putea opta si pentru pielea neagra designo, ce iti va acoperi bordul, fetele usilor si cotiera. Disponibila in combinatie cu pielea nappa, vei mai avea de platit alti 2856 euro. Spor la strans bani...

MIE unu nu mi se par performantea prea stralucite.

alex22das 21-10-09 17:15

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
hmmmm ... nu stiu ce sa zic... are si parti bune...

Racer_e30 21-10-09 17:23

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
hmmm da imi place...

beck 21-10-09 17:36

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
Quote:

Originally Posted by andy4M3 (Post 2738957)
MIE unu nu mi se par performantea prea stralucite.

tie UnU are poza cu beNweu la avatar si la toti stie ca benveu e ceea mai rapida.

dmissa 21-10-09 18:02

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
bunicel.e dragut eleronu ala de carbon.

molady11 21-10-09 18:07

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
Este super meserias,performante ,sexy,ce mai vrei ??

pitic_wrc 21-10-09 18:41

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
imi place mult de tot interioru..:D

Alex_D12 21-10-09 18:47

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
mmmm......mediocru, mergea mai bine

Geo_DXG 21-10-09 19:17

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
mah voi sunteti nebuni? normal ca intotdeauna se poate mai bine, dar cum sa zici ca nu-s performante stralucite?...wake up guys

Claw166 21-10-09 19:38

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
ce pot sa mai zic , decat "i love it ! " , cu asa semnatura & avatar ?! :D

:lol: :lol: :lol:

danelu 21-10-09 20:27

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
mie mi se par bune performantele...este o masina super frumoasa

Flo23riN™ 22-10-09 11:28

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
i-mi place foarte mult masina!!! si nu spun asta pt. k sunt fan Mercedes-Benz!!! si pt k are performante...;)

YGD-sef 22-10-09 19:31

Re: Performance Package Plus - Un plus pentru C63 AMG
 
Quote:

Originally Posted by Claw166 (Post 2739410)
ce pot sa mai zic , decat "i love it ! " , cu asa semnatura & avatar ?! :D

:lol: :lol: :lol:

si mie imi place foarte mult modelul asta ;) desi sunt fan ....alta marca !:-) respect


All times are GMT +2. The time now is 10:41.

- Copyright 2024 4Tuning