Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 2 - 1,8 Madison (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/148967-golf-2-1-8-madison.html)

B-74-WRC 20-10-09 21:19

Golf 2 - 1,8 Madison
 
10 Attachment(s)
vrea sa prezint si eu masina dupa 2 ani munca la ea ,recunosc ca este cam mult da renumeratia este dupa buget asa ca incet si sigur. Inbunatatiri aduse(ca nu pot sa le spun altfel):bari late ,punte spate cu discuri si bara stabilizatoare incorporate de golf 3,discuri fata vetilate, grila fata fara semn si faruri tunig iron cros, scut motor original golf 2, servo directie, jenti magneziu BORBET 15",capota negru mat "si poza celui mai bun prieten al meu jack daniles", suspensie sport fata,spate,sper sa placa si astept critici(recunosc ca mai am mult de munca da .....speranta moare ultima.

Rebel_Boy 20-10-09 21:24

Re: golf 2 1,8 madison
 
bv .. sa ai parte de ea si spor la treaba in continuare !!!

PS: interesante ceasurile de bord .. poti detalia ce le-ai facut de se vad asa ? .. sunt liniile luminate sau doar vopsite fosforescent si din cauza blitzului se vad asa ?

B-74-WRC 20-10-09 21:42

Re: golf 2 1,8 madison
 
revin cu poze au venit si farurile (pozele sunt facute fara)

B-74-WRC 20-10-09 21:44

Re: golf 2 1,8 madison
 
sunt facute pe font de carbon cu autocolant fluorescent inventie propie.

dubmaniacks 20-10-09 23:18

Re: golf 2 1,8 madison
 
arata bine masina. personal as arunca fusta aia de pe bara spate jos.

multa sanatate si bani pt golf.

salut.

B-74-WRC 21-10-09 12:00

Re: Golf 2 - 1,8 Madison
 
1 Attachment(s)
intentionez sa fac o evacuare dubla de genu

danesoctavian 21-10-09 17:01

Re: Golf 2 - 1,8 Madison
 
Frumoasa masina....parerea mea este sa lasi evacuarea normala!

danutz_dan 21-10-09 18:58

Re: Golf 2 - 1,8 Madison
 
da-ne mai multe informatii despre ceasurile de bord. mai multe poze daca se poate

TwentyOne 21-10-09 19:51

Re: Golf 2 - 1,8 Madison
 
Ingrijita masina, bafta in continuare.

Subscriu..
Quote:

Originally Posted by danutz_dan (Post 2739281)
da-ne mai multe informatii despre ceasurile de bord. mai multe poze daca se poate


B-74-WRC 21-10-09 20:06

Re: Golf 2 - 1,8 Madison
 
pai ce sa zic,de exemplu: cum am spus si mai devreme am demontat ceasurile am scos acele indicatoare am colat cu imitatie de carbon, am montat acele indicatoare la loc dupa care am taiat pe ploter cuter liniutele si cifrele si am lipit pe fiecare in locul lor, (adica peste scrisul original de pe ceasuri) se vad daca te uiti din profil pentru ca sint serigrafiate din fabrica si vopseaua iese putin in relief si asta te lasa sa vezi si dupa ce acoperi cu un strat de vopsea sau autocolant locul unde sint cifrele. multumita toata lumea. trebuie rabdare si putina dexteritate (poze curind cum am promis.):blahblah::blahblah:

soosy 22-10-09 09:01

Re: Golf 2 - 1,8 Madison
 
salut...intretinuta masina...totul ar fi ok mai putin masca aia fata zic eu deoarece arata aiurea cu prioectoarele(faza lunga)negre in mijloc si faruri mari stok...schimbale si pe alea mari cu ceva clare negre...si alta chestie ar fi daca ai buza lata fata si ai difusor spate atunci neaparat ar trebui si un prag subtil ceva;) zic eu...
in rest bafta mare cu ea si sport in continuare,poate si ceva jenti cu buza ar fi mai de effect:D

cat coboara suspensia? si de unde ai luat prelungirea aia?

B-74-WRC 22-10-09 09:10

Re: Golf 2 - 1,8 Madison
 
este in lucru ,am si farurile da pozele sunt mai vechi, praguri de 100 euro gasesc maine da.....mai astept, am multe de facut la golf. "ENUMERATIE DUPA BUGET COANE"

soosy 22-10-09 09:16

Re: Golf 2 - 1,8 Madison
 
Quote:

Originally Posted by B-74-WRC (Post 2740763)
este in lucru ,am si farurile da pozele sunt mai vechi, praguri de 100 euro gasesc maine da.....mai astept, am multe de facut la golf. "ENUMERATIE DUPA BUGET COANE"

am inteles;)...atunci botu ii ok:D...mai praguriile sa ai o linie ca asa nu ii prea placut din lateral...ii o sugestie numai,dar daca iti place asa...
stiu cu bugetul cum este:Pbafta inca odata sa o faci cat mai frumoasa
dar pana la urma de unde ai prelungirea aia ca de mult vanzae si eu asa ceva(si eu pentru o eventuala evacuare dubla)si cat iti coboara suspensia si ce firma este?si cat esti de multumit de ea,nu de alta dar am ajuns si eu la capitolul asta si nu as vrea sa ma arunc repede(as dori ceva nu faorte rigida la drumuriile noastre dar nici moale sa frece apoi)
prelungirea aia ii special de gol2 sau ai luat de 3 si se potriveste
te rog sa ma ajuti
mrs

B-74-WRC 22-10-09 21:36

Re: Golf 2 - 1,8 Madison
 
10 Attachment(s)
prelungirea este de fibra pentru ca nu am gasit originala si este luata de la cluj prin curier tomy parca se numeste cel de la care am cumparat iar despre suspensie am auzit ca cea de la fk este mai buna da oricum nu ai sa gasesti suspensie sport care sa nu te gidile pe rinichi sau ficati o sa simti si mucurile de tigara de potrivit la golf 3 ????????? si noile poze si mici modificari

soosy 22-10-09 21:54

Re: Golf 2 - 1,8 Madison
 
Quote:

Originally Posted by B-74-WRC (Post 2742720)
prelungirea este de fibra pentru ca nu am gasit originala si este luata de la cluj prin curier tomy parca se numeste cel de la care am cumparat iar despre suspensie am auzit ca cea de la fk este mai buna da oricum nu ai sa gasesti suspensie sport care sa nu te gidile pe rinichi sau ficati o sa simti si mucurile de tigara de potrivit la golf 3 ????????? si noile poze si mici modificari


da un pm cam cat te-a costat ca m-ar interesa si pe mine:D(la prelungire ma refer)cat despre suspensie poi stiu doar de aia este sport sa fie mai rigida dar is unele cu care masina merge ca si pe butuci:)) si asa totoodata ca nu ii confort cam distruge incet incet tot:P...
bordu imi place foarte mult....super!pare ceva unic,nu am mai vazut pana acum
bafta cu ea


All times are GMT +2. The time now is 08:00.

- Copyright 2024 4Tuning