Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   BMW tuning (https://forum.4tuning.ro/138-bmw-tuning.html)
-   -   cum sa-i fac stopurile negre? (https://forum.4tuning.ro/138-bmw-tuning/148670-fac-stopurile-negre.html)

egroeg 19-10-09 12:04

cum sa-i fac stopurile negre?
 
exista spray special ? sau o folie fumurie care se poate lipi pe stopuri?

Neamtzu_e36 19-10-09 12:08

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
Quote:

Originally Posted by egroeg (Post 2731747)
exista spray special ? sau o folie fumurie care se poate lipi pe stopuri?

vezi in targ la vitan gasesti spray special pt stopuri ;)

morpheusmaster 19-10-09 12:11

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
Sau o solutie mai buna ar fi folia speciala pentru faruri si stopuri :) care in caz ca te opreste garcea o poti da jos fara probleme. In schimb daca le dai cu spray automat dupa iti trebuie alte stopuri ca astea se matuiesc daca incerci sa scoti negreala dp ele :) Team salutat, alegerea e a ta.

egroeg 19-10-09 12:17

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 2731753)
vezi in targ la vitan gasesti spray special pt stopuri ;)

aha..uite daca stiam ieri..ca am fost in targ sa-mi iau antigel...dar nu am stiut, la magazine cu piese sau accesorii auto nu se gasesc?

egroeg 19-10-09 12:20

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 2731762)
Sau o solutie mai buna ar fi folia speciala pentru faruri si stopuri :) care in caz ca te opreste garcea o poti da jos fara probleme. In schimb daca le dai cu spray automat dupa iti trebuie alte stopuri ca astea se matuiesc daca incerci sa scoti negreala dp ele :) Team salutat, alegerea e a ta.

pai mai bine cu folie...ca vorba ta...daca e ceva..dezlipesc folia pe loc si poate nu-mi ia talonul , dar folie tot in vitan gasesc? e special pt asa ceva? sau merge si se asta de geam? te salut!si ms pt raspuns

morpheusmaster 19-10-09 12:28

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
Quote:

Originally Posted by egroeg (Post 2731793)
pai mai bine cu folie...ca vorba ta...daca e ceva..dezlipesc folia pe loc si poate nu-mi ia talonul , dar folie tot in vitan gasesc? e special pt asa ceva? sau merge si se asta de geam? te salut!si ms pt raspuns

Nu e la fel ca cea de geamuri si personal nu as incerca...e posibil sa nu iasa ceea ce iti doresti. Exista folie speciala pentru faruri si folie speciala pentru stopuri. Cauta pe forum ca gasesti (sunt care aduc). Si nu cred ca ai sa gasesti asa ceva in Vitan...

cj90rzv 19-10-09 14:11

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 2731762)
Sau o solutie mai buna ar fi folia speciala pentru faruri si stopuri :) care in caz ca te opreste garcea o poti da jos fara probleme. In schimb daca le dai cu spray automat dupa iti trebuie alte stopuri ca astea se matuiesc daca incerci sa scoti negreala dp ele :) Team salutat, alegerea e a ta.



SI daca aplic folia asta pe stopuri .. de ex . eu vreau folie de culoare rosie... mai semnalizeaza galben semnalizatorul (doar pe semnal vreau folie) ? sau daca ii pun bec galben in loc de cel alb existent? pt ca as dorii sa semnalizeze galben in continuare . se poate ?

morpheusmaster 19-10-09 15:56

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
Quote:

Originally Posted by cj90rzv (Post 2732145)
SI daca aplic folia asta pe stopuri .. de ex . eu vreau folie de culoare rosie... mai semnalizeaza galben semnalizatorul (doar pe semnal vreau folie) ? sau daca ii pun bec galben in loc de cel alb existent? pt ca as dorii sa semnalizeze galben in continuare . se poate ?

Ma asta nu mai stiu...dar cred ca o sa fie un galben cu tenta rosie :) un portocaliu acolo ;))

RideTheRiddle 19-10-09 15:58

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 2732503)
Ma asta nu mai stiu...dar cred ca o sa fie un galben cu tenta rosie :) un portocaliu acolo ;))

ca sa iti semnalizeze in continuare galben o sa trebuiasca sa ii pui becul galben daca nu o sa faca lumina rosiatica. asa cu becul galben o sa fie un portocaliu. si eu vroiam sa imi fac triplele rosiatice dar inca nu am gasit folie

raul_rebelul2005 24-10-09 14:33

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
Si eu mi le-am dat cu spray negru transparent,gasesti la orice mag.de piese auto,ii 18 lei un flacon si iti ajung in spate sa dai vreo 4-5 straturi depinde cat de inchise le vrei,si se poate da jos vopseaua fara sa le matuiesti,da nu cred sa se lege garcealaii daca se vad ziua,de mine unu nu s-a leagat,acuma depinde dac vor sigur se leaga de orice.

egroeg 24-10-09 19:28

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
Quote:

Originally Posted by raul_rebelul2005 (Post 2746944)
Si eu mi le-am dat cu spray negru transparent,gasesti la orice mag.de piese auto,ii 18 lei un flacon si iti ajung in spate sa dai vreo 4-5 straturi depinde cat de inchise le vrei,si se poate da jos vopseaua fara sa le matuiesti,da nu cred sa se lege garcealaii daca se vad ziua,de mine unu nu s-a leagat,acuma depinde dac vor sigur se leaga de orice.

am sa caut sa vad daca gasesc...cum scrie pe spray? ca sa stiu ce iau...

RadooM 01-11-09 21:16

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
sunt curios dak as da pe faruri si semnalizari cum s`ar vedea:D:D

egroeg 03-11-09 18:40

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
Quote:

Originally Posted by egroeg (Post 2731747)
exista spray special ? sau o folie fumurie care se poate lipi pe stopuri?

am cumparat un spray din vitan din targ...am dat 22 ron..sa vedem ce o iesi...am intrebat vanzatorul si mi-a zis ca se curata la cateva spalari...acum..ramane de vazut

morpheusmaster 03-11-09 23:50

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
Quote:

Originally Posted by egroeg (Post 2777070)
am cumparat un spray din vitan din targ...am dat 22 ron..sa vedem ce o iesi...am intrebat vanzatorul si mi-a zis ca se curata la cateva spalari...acum..ramane de vazut

Atasezi o poza cu el? mai facut curios la afirmatia cu se curata la cateva spalari...vreau sa vad dak e ca al meu...daca nu e...nuj...dar dak e iti spun eu ca nu il mai scoti de acolo cu nimic :)

egroeg 04-11-09 07:39

Re: cum sa-i fac stopurile negre?
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 2778112)
Atasezi o poza cu el? mai facut curios la afirmatia cu se curata la cateva spalari...vreau sa vad dak e ca al meu...daca nu e...nuj...dar dak e iti spun eu ca nu il mai scoti de acolo cu nimic :)

uite o foto cu sprayul


All times are GMT +2. The time now is 18:22.

- Copyright 2024 4Tuning