![]() |
salut
salut am si eu o nelamurire cu firu asta remote k ori de cate ori as citi nu-ma nu imi dau seama cum ii ......da dak cd playerul nu are cum pot sa fac ...... unde vine mai exact ......astept rasp voastre :D:D si condensatorul ii trebuie instalat neaparat ? si dak da imi zice-ti va rog si mie unde ,cum ?
ms anticipat :rolleyes2 (scz da in nou in domeniu asta ...) |
Re: salut
in mod normal ar trebui sa ai la player remote
totusi daca nu ai cred ca ai putea sa il legi la contact condensator....in functie de ce sistem ai(nu ne-ai zis ce ai) condeul se leaga pe + si pe - la o distanta nu f mare de amplificartor |
Re: salut
am un amp kenwood kac-821 ...... si ce sa fac ma bag eu la firele de la contact ? sau cum k am auzit cv rezolvare dak il leg la firul de la antena sau ce .......:rolleyes2
|
Re: salut
1 Attachment(s)
regula ca sa porneasca ampu e sa aibe curent + la remote
de ex:daca legi un fir de la + 'ul ampului pe remote o sa stea pornit mereu(dezavantajul este ca nu se opreste decat daca scoti firul :lol: ) |
Re: salut
1 Attachment(s)
Faci cum a spus "adi90" , dar in loc sa scoti firul de acolo cand vrei sa-l opresti, tragi de la + un cablu mai lung care sa ajunga pana la tine la volan, ii pui un mini intrerupator, il fixezi undeva, dupa care te intorci de la intrerupator cu un alt fir pana la remote, si asta e tot :D
|
Re: salut
da,o solutie foarte buna e si asta
|
Re: salut
Quote:
dar mai am si eu o intrebare legata de condensator ...... in primu rand cum pot calcula ce condensator imi trebuie? in aldoilea rand dak fac rem cu un mini intrerupator imi mai trebuie condensator? |
Re: salut
Condensator pentru ce? Daca nu e unul destul de scump, il pui mai mult degeaba.
|
Re: salut
nu ai nevoie de condensator
|
Re: salut
In functie de puterea amplificatorului se alege condensatorul necesar, dupa regula: 0,1F(Farad) minim / 100Wrms. Acesta se va monta cat se poate de aproape de amplificator.
|
Re: salut
Condensatorul nu este necesar. Oricum, un condensator care sa isi faca treaba cu adevarat este pe undeva pe la minim 600 RON.
|
Re: salut
salut am si eu o problema ......am fost cu masina la mecanic si plm stie ce o facut astia da nu imi mai merge cd playerul bn....adik merge o singura boxa din 6 cate am .....si knd il pornesc scoate un fluierat nasol.....cinea sa uitat si a zis k ii ars si miam luat altu dar tot asa face .......dak stie cineva rezolvarea sa ma anunte pls ii umpc urgent k eu in seara asta ar trebui sa plec cu masina ........ms anticipat
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:27. |
- Copyright 2026 4Tuning