Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   AMERICANE (https://forum.4tuning.ro/399-americane.html)
-   -   Buick RoadMaster 1948 (https://forum.4tuning.ro/399-americane/147795-buick-roadmaster-1948-a.html)

KAY_ 13-07-08 17:53

Buick RoadMaster 1948
 
Salutare la toata lumea.
Buick RoadMaster 1948 se cheama noua lucrare, l am gasit in Anglia, intr o stare perfecta si la un pret avantajos . Poze si alte detalii curand .

PH 33 RNR 13-07-08 19:06

Re: Buick Super '49
 
asteptam cu nerabdare...

KAY_ 18-07-08 03:37

test
 
3 Attachment(s)
Venim cu pozele

KAY_ 18-07-08 03:49

Re: Buick Super '49
 
4 Attachment(s)
Si pozele de pe drum !
Din Anglia pana in Germania a venit pe rotile ei .

manolica76 18-07-08 04:26

Re: Buick Super '49
 
ai luat-o pt piese sau ce?;)

KAY_ 27-07-08 22:31

Re: Buick Super '49
 
Nu am luat o pt piese, o voi inmatricula, este o pasiune mai veche din familie ,altii isi aduc BMW uri de afara eu mi am adus un Buick din '48:D

SHOGUN-A8 28-07-08 10:24

Re: Buick Super '49
 
Cu siguranta...asta e una dintre cele mai tari masini de pe forum.
Cat te-a ajuns in state?
Cat va fi inmatricularea?
Oricum...superba masina...e intr-o conditie perfecta :shock:

trafy-vr6 28-07-08 10:31

Re: Buick Super '49
 
tzava masina.....chiar foarte tare....: https://youtube.com/watch?v=Y6c3emqC6aw

KAY_ 28-07-08 20:16

Re: Buick Super '49
 
Eu am cumparat o din Anglia, de la un "nebun" pasionat de old timer uri, el a adus o din state .Numerele sunt de UK,gen cum sunt la noi preferentiale,chiar daca scrie California pe ele.Cu inmatricularea nu am demarat nimic deocamdata din lipsa timpului, in mare stiu cam ce trebuie facut.

GolfuletzS 17-09-08 23:19

Re: Buick Super '49
 
promit cva plkut pt ochii vostri :P

PH 33 RNR 18-09-08 20:19

Re: Buick Super '49
 
asta e mai veche si mai bn...felicitari ca iti iei Buick din '48 si nu bmw 200_

Jdm-Motors 23-09-08 02:27

Re: Buick Super '49
 
Masina e impecabila,asa ceva vezi mai rar pe strazile noastre:shock:

KAY_ 23-09-08 21:21

Re: Buick Super '49
 
1 Attachment(s)
Este intr o conditie perfecta pt varsta ei, restaurata cu piese 100% originale,si la fel se si conduce, exact ca la vremea aia, adica fara servo la nimic, o cutie manuala 3+1 viteze fara sincroane,frane toate pe tamburi,lungime de aprop. 6m , greu de manevrat in spatii inguste si ar mai fii multe de care te lovesti ,obisnuit cu masinile din ziua de azi, in concluzie iti trebuie o mica instruire inainte.


O poza cu capota ridicata , ce se vede pe plafon sunt 2 huse mari de masina cumparate ,care din pacate tot nu o acopera complet,cred ca trebuie facuta o husa pe comanda undeva .

KAY_ 14-10-08 21:38

Re: Buick Super '49
 
Azi am luat Atestatul de Vehicul Istoric ...finaly ,dupa 1 luna si ceva de asteptare, maine fac programare la RAR, i au si nr rosii , ca duminica sper sa ies cu ea .

KillerINC 21-11-08 15:58

Re: Buick Super '49
 
sa ai bafta ...este geniala masina ....

abia astept sa o vad cu numere de romania


All times are GMT +2. The time now is 04:44.

- Copyright 2026 4Tuning