Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona comerciala Iasi - Bazar - Servicii - Talcioc (https://forum.4tuning.ro/213-zona-comerciala-iasi-bazar-servicii-talcioc.html)
-   -   Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii (https://forum.4tuning.ro/213-zona-comerciala-iasi-bazar-servicii-talcioc/147794-service-auto-all-motors-iasi-prezentare-discutii.html)

CRyS` 14-10-09 10:03

Service Auto "ALL MOTORS" IASI - prezentare si discutii
 
Reparatiile pentru partea mecanica si electrica se desfasoara intr-un atelier in suprafata de 450 mp. Dotarile tehnice existente permit efectuarea de reparatii pentru autoturisme si autoutilitare simultan pentru 8 autovehicule. Operatiunile de reparatii si intretinere sunt realizate de personal specializat si cu experienta in domeniu, astfel incat timpii de reparatie sunt redusi iar rezultatele sunt la un inalt nivel calitativ. Dotarile tehnice permit realizarea de interventii la sistemele de propulsie, de alimentare, de transmisie, de suspensie, de directie, si de frânare. Aceste reparatii se realizeaza prin utilizarea de piese de schimb din stocul propriu (peste 30000 de repere disponibile). Pentru realizarea acestor operatiuni, mecanicii nostri, sunt sub atenta supraveghere a sefului de service si utilizeaza echipamente furnizate de companii reprezentative in domeniu.

Constatare primara
Aveti posibilitatea ca, impreuna cu un mecanic si un consilier tehnic, sa stabiliti pe loc ce lucrari urmeaza a fi efectuate, participand la diagnoza primara a masinii dumneavoastra, oferindu-va astfel solutii simple pentru cele mai complexe probleme, incepand cu disfunctionalitatile reclamate de dvs.

Realizam lucrari de reparatii auto pentru urmatoarele marci:
Alfa Romeo, Audi,BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia Logan, Daewoo, Fiat, Ford, Hyundai, LandRover, Mazda, Mercedes, MiniCooper, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Rover, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, Volvo, Volkswagen, etc. atat turisme cat si microbuze si autoutilitare.

Echipa
Avand un nivel inalt de instruire, echipa este pregatita sa va ofere asistenta la un nivel tehnic european. Vi se vor pune la dispozitie toate informatiile legate de costuri, clientul avand posibilitatea cunoasterii anticipate a implicatiilor financiare. In afara faptului ca ii permitem clientului sa asiste langa masina sa pentru a vedea toate imbunatatirile si reparatiile ce i se aduc propriului autoturism ii putem permite sa isi lase autoturismul in service si acesta o poate vizualiza prin intermediul internetului si performantului sistem video de monitorizare intern.

Testare si diagnoza auto :
-citire coduri eroare
-verificare si intrepretare coduri de eroare, inclusiv pentru senzori de pedala.
-peste 3000 coduri generice in baza de
-stergere coduri eroare
-stinge becul galben -Engine Check Light Off
-Verificare parametrii senzori :
-temperatura lichidului de racire
-starea sistemului de alimentare
-viteza
-cantitatea injectata
-avansul
-MAF & MAP
-tensiunile sondelor lambda
-presiunea combustibilului etc.

Activitatea de service auto
In spatiul propriu amenajat pe bulevardul Metalurgiei nr. 8, (incinta Lactis) Iasi , functioneaza service-ul auto care are urmatoarele dotari tehnice :
hala de mecanica – desfasurata pe suprafata de 450 mp, este dotata cu :
- elevator cu doua coloane de 3.000 kg – 5 bucati
- elevator cu platforma pentru geometrie roti - 1 bucata
- aparat geometrie
- aparat reglaj faruri
- scaner pentru diagnoza autoturisme Delphi si Launch X431
- aparatura pentru AC
- aparat pentru diagnosticat si masurat acumulatorii auto


VA PROPUNEM PARTENERIATE PE TERMEN LUNG.
Companiile care detin parcuri auto pot semna contracte de service personalizate. Astfel, veti beneficia de servicii preferentiale in privinta programarilor, a timpilor de executie si a preturilor, preturi ce pot fi verificate in orice moment si pe site-ul www.schimbdeulei.ro


In Iasi, bulevardul Metalurgiei nr. 8, (incinta Lactis)
Telefon 0752 498 182 - CRyS`
www.schimbdeulei.ro

Sunt useri de pe www.4tuning.ro ce au fost in service,inainte de a ii face eu reclama.

zorro6299 14-10-09 19:00

Re: Prezentare Service Auto
 
8) subscriu . Sunt abonat la acest service si merita macar incercat de voi ,este o echipa de mecanici care stiu ce fac , ( Jhon, Catalin si altii ),inclusiv preturi f bune. Upp !!! Il recomand cu placere din multeee motive , inclusiv Parcare pazita ,amabilitatea angazatilor , negocierile posibile si multe altele. Upp, Upp, Upp.


"Sunt useri de pe www.4tuning.ro ce au fost in service,inainte de a ii face eu reclama. [/B][/QUOTE]"

Mai bine zi asa : sunt useri ( eu adica ) care au ajutat la ridicarea
( construirea propiusiza) a acestui service 8) mutarea lui din Copou si multe altele.....nu degeaba am " reducere " :-P

CRyS` 21-10-09 11:45

Re: Prezentare Service Auto
 
Schimb gratuit de ulei pentru:

Mobil 1 Super Syn 10w40 (4 litri) la doar 69 ron

Castrol Magnatec Diesel 10w40 (4litri) la doar 113 ron

comandate de pe www.schimbdeulei.ro (necesita inregistrare scurta)

Reglaj directie la doar 59 ron

Diagnoza la doar 49 ron

*preturile contin TVA, se emite bon fiscal si factura !

Pentru alte detalii va astept la 0752 498 182 sau bulevardul Metalurgiei nr. 8, (incinta Lactis)
_________________

ktalyn 26-10-09 07:52

Re: Prezentare Service Auto
 
multumesc vecine de pm, cred ca o sa iti fac o vizita te anunt eu la un telefon....

CRyS` 26-10-09 09:20

Re: Prezentare Service Auto
 
Te astept :P cand poate si buzunarul tau :D fara sa ti-l golesc!

skimpy 26-10-09 13:08

Re: Prezentare Service Auto
 
crys, lucrezi si tu acolo ?
pentru matizuri aveti un meserias meserias? ca trebuie sa dau o fuga pana in service ca in noiembrie am itp`ul si vreau sa fiu pregatit

CRyS` 26-10-09 14:33

Re: Prezentare Service Auto
 
Categoric DA! Te pot ajuta! Si cu service-ul pentru jucarie dar si pt ITP sa il treci cu brio ! Sa vii sa vedem ce probleme ai avea!

Armandot 27-10-09 14:38

Re: Prezentare Service Auto
 
pt schimbat un radiator de incalzire de la un golf 2 se poate?trebuie dat bordu jos...un pret informativ?

RazvanMRG 29-10-09 00:02

Re: Prezentare Service Auto
 
recomand. mi-a placut ce au facut si cum se plateste lucrarea si nu la ora. deci stau baietii la masina pana iese ce ai platit si esti multumit.

CRyS` 29-10-09 10:10

Re: Prezentare Service Auto
 
Armandot ai PM!

Razvan - multumesc! Si e chiar asa cum spune el!

MnezO 30-10-09 20:38

Re: Prezentare Service Auto
 
Acolo will be my next service ! Cnad voi avea probleme ! adica urmatorul lucru pe care o sa il fac masini mell va fi Castro Diesel 10w40 113 lei ! :)

CRyS` 31-10-09 15:37

Re: Prezentare Service Auto
 
Asa va fi Mnezo! Te astept :)

skimpy 01-11-09 09:50

Re: Prezentare Service Auto
 
eu am fost deja si am ramas placut surprins.

CRyS` 01-11-09 11:34

Re: Prezentare Service Auto
 
Si nu numai tu, Sky! Cat si colegul cu Astra F Bertone Cabrio poate zice acelasi lucru. Ma bucur ca v-a placut si ca am putut sa va ofer servicii de calitate la preturi mici!

ktalyn 02-11-09 12:27

Re: Prezentare Service Auto
 
Am fost, am rezolvat, am plecat multumit!Cu siguranta voi mai apela cand va mai fi cazul!
Recomand!!!


All times are GMT +2. The time now is 03:19.

- Copyright 2024 4Tuning