Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   DECODARI, RESOFTARI IPHONE (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/146060-decodari-resoftari-iphone.html)

dolb 02-10-09 13:11

DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
Cine are nevoie de ajutor ( pt ca si-a stricat iphone-ul ), poate apela la ajutorul meu:

mai exact

- decodare, unlock, jailbreak
- resoftare, firmware update

Totul se face online ( prin messenger ) nu percep nici o taxa !

DTH 02-10-09 13:57

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
Intrebare ...

Vreau si eu sa-mi iau iphone dar mai intai vreau sa stiu dezavantajele ...ma gandesc ori sa-mi iau iphone ori ipod ...care ar fii mai bun , si ma refer ca nu il vreau neaparat pentru vorbit , pentru muzica @ chestii...

multumesc

dolb 02-10-09 13:59

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
iphone indeplineste aceleasi functii ca si ipod touch ( calitatea muzicii este la fel ), + este telefon si multe alte avantaje!

Dezavantajele iphone-ului sunt:

- dificultatea scoaterii cartelei ( fara ceva ascutit..gen ac, ac de siguranta .. nu ai sanse sa scoti cartela )
- bluetooth merge doar pe headset-uri ( nu te astepta sa transferi fisiere ca n-ai sanse )
- pretul destul de mare

nmdm 02-10-09 15:41

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
iphone are si gps fata de ipod touch. Pentru muzica si jocuri este suficient ipod touch.

nea_gogu_de_la_gaze 02-10-09 15:42

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
Eu astazi imi iau un Ipod touch 8 gb a 3 a generatie :D ideea e ca daca ti l doresti numai pentru muzica,filme chestii de genu,mai bine iti iei un ipod touch,in plus touch ul e mai ieftin decat un 3GS

dolb 02-10-09 15:51

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
da..dar un 2g SH in stare buna il poti lua undeva in jurul sumei de 700 ron si eu zic ca se merita.

DTH 02-10-09 16:10

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
Eu am gasit un ipod la 700 ron dar vreau sa mai astept ca mai am trei variante ...

- sa il iau din strainatate ( poate il gasesc mai ieftin )
- sa-mi aduca cineva unu la juma de pret
- sau sa imi iau tot de la cineva un iphone ...

acuma sa vad ...eu vroiam sa stiu asa in mare parte dezavantajele , vreau ceva pentru muzica ca mobil cu touch am ...si nu are rost sa imi iau iphone zic eu ..acuma ramane de vazut

dolb 02-10-09 16:42

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
asa iti pot vinde eu iphone-ul meu cu 800 ron, e impecabil la cutie , cu docking station.

DTH 02-10-09 18:01

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 2686715)
asa iti pot vinde eu iphone-ul meu cu 800 ron, e impecabil la cutie , cu docking station.

Momentan astept sa vina un prieten precum am spus si mai sus , daca nu imi gaseste ala nimic , o sa apelez la tine :oops::D multumesc frumos oricum pentru oferta :-P

synu 03-10-09 07:46

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
se pot pune aplicatii si dupa net?...

dolb 03-10-09 07:49

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
se pot pune doar in cazul in care te poti conecta cumva la internet ! Trebuie intrat in cydia si adaugata o sursa, iar apoi poti pune orice aplicatie dedicata iphone

synu 03-10-09 07:51

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
aha ... mersi ..dar din pacate nu am cum sa ma conectez la internet :(

dolb 03-10-09 07:52

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
Quote:

Originally Posted by synu (Post 2688080)
aha ... mersi ..dar din pacate nu am cum sa ma conectez la internet :(

daca ai vreun prieten cu internet mobil prin vodafone , il poti ruga sa iti imprumute cartela din modem , o bagi in iphone si nu trebuie sa faci nici o setare! merge internetul din prima.

2) Wi-fi poti gasi prin mall-uri , etc. Eu am gasit in targoviste vreo 10-20 wi-fi si nu gasesti tu in bucuresti ? :D

synu 03-10-09 07:57

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
da stiu ca se gasesc, dar nu prea am avut timp de el ...azi face 2 saptamani de cand il am :)) , iar cu wi-fi o sa incerc azi la 4tuning festival :D

dolb 03-10-09 08:08

Re: DECODARI, RESOFTARI IPHONE
 
bun, daca ai semnal WIFI, astepti sa se conecteze ( eventual intrii in safari pe google sa vezi daca merge ).. apoi IESI.. si intri pe cydia ( ar fi bine sa il ai..ca fara el nu prea faci nimic ), o sa iti apara o intrebare cu 3 raspunsuri, dai la HACKER, apoi astepti sa se incarce totul, intri la manage ( jos dreapta ) , dai la sources, dai edit si add si scrii url-ul http://cydia.hackulo.us , dai ok , astepti sa se incarce si sa ii dea restart , apoi intri inapoi la manage , la sources, dai pe hackulous si instalezi toate aplicatiile prezente acolo si iti va merge! BAFTA


All times are GMT +2. The time now is 10:31.

- Copyright 2024 4Tuning