Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Audi (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html)
-   -   A4 B8 1.8 TFSI se merita achizitionat? (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi/145064-a4-b8-1-8-tfsi-merita-achizitionat.html)

aleksuz 26-09-09 12:24

A4 B8 1.8 TFSI se merita achizitionat?
 
Salut.sunt si eu mai nou pe aici si am o mare dilema.in primul rand am avut un a4 B8 2.0tdi(143cp) dar ghinionul meu a fost ca am avut accident acum 3 luni si a fost..dauna totala.
acum ca mi am recuperat banii de la casco vreau sa trec la treaba si sa mi iau alta masina(tot a4,normal) ...am o oferta de la pbv2 aceleasi optiuni,aceasi culoarea ...dar motorizarea difera. este vorba despre 1.8 tfsi (160cp)cu cutie sport ag8(sau ceva de genul)multitronica...suna bine intr adevar.
ideea este ca nu prea stiu multe despre acest motor si daca puteti sa mi dati cateva sfaturi..idei...Referitor la celalalt motor 2.0 era foarte ok ,fiabil si la consum, convenabil.
Asa ca astept sfaturile si parerile voastre despre acest motor 1.8 tfsi


All times are GMT +2. The time now is 00:24.

- Copyright 2026 4Tuning