![]() |
Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
Ma intereseaza si pe mine niste opoze cu niste nr romanesti facute in germania.Am nev urgent de aceste poze.plsss
|
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
in teorie sunt legale numerele daca sunt facute pe placutza reflectorizanta cu ro si cu semnul cu ro .. asa ... dar practic .. depinde si d tine si d catt tine buzunaru si ce pile ai :)
|
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
psycho, daca nu stii, nu mai sfatui aiurea lumea
NU sunt legale. Orice politai te poate opri si iti poate salta talonul pe loc. Quote:
|
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
eu iti arat lume in cosntatza care are si nu zice lumea adik politia nimik ...
sunt batute in germania pe placutze de ro .. urmeaza sa`mi fac si eu ... si iti voi spune daca o sa am sau nu probleme :) |
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
intrebarea e foarte clara: sunt sau nu legale? Raspunsul e la fel de clar: NU sunt legale.
Ca tu, sau altii, va puneti, nu schimba cu nimic legalitatea lor. La fel si foliile, si neoanele, si ledurile albastre puse de mutzufani in faruri... Pana si pentru abtibildurile cu stema romaniei (foarte la moda sa fie lipite peste partea stanga a numarului), iti poate fi retinut certificatul de inmatriculare. |
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
Ce inseamna "nu sunt conforme cu standardul" ?
Art. 44 - (1) Numarul de inmatriculare, cel provizoriu si de probe se aplica pe placute metalice, avand fondul alb reflectorizant si inscrisul cu litere majuscule si cifre arabe, in relief. |
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
pai tocmai aia e jmecheria ca nu se specifica standardu ...
pe mine m`au luat odat la pewla k de ce am numar patrat pe fatza .. k cica ala e doar la jeep .. i`am zis sa`mi arate unde scrie k ala e doar ptr jeep .. si dupa aia m`a luat cu folii .. i`am dat de un suc si m`a lasat in pace .. |
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
psycho, standardele sunt detinute de catre politie, care si face placutele. Standardele respective nu au de ce sa fie facute publice, deoarece politia este singura autorizata sa le fabrice in Romania. Ele includ material, dimensiuni, format, font, etc. Este suficient ca una din acestea sa difere, pentru a fi declarate ne-conforme cu standardul.
Daca ai indoieli, pune o intrebare pe "Politia va raspunde". Eu unul, nu am. |
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
am eu una. de ceva timp circul cu niste cartoane in loc de numere :D ce poate sa-mi faca
|
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
mai nimic... sa te lase fara talon, atat doar.... :roll:
|
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
Quote:
|
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
1 Attachment(s)
Eu am asemenea numere... si merg fara probleme!....deocamdata!
|
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
si cine ma poate ajuta si pe mine sa imi fac niste nr din astea???ca breau urgent.plsss help me
|
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
De unde esti?
|
Re: Nr romanesti facute in germania sunt legale la noi pe strada???
Quote:
la bucureshti sunt o gramada cu ele si n`au belele .. e cry`u e hay`u |
| All times are GMT +2. The time now is 10:42. |
- Copyright 2026 4Tuning