![]() |
golf 4 intrebare
se aude ka un fasait asa kam pe la cureaua de distributie in zona aia ... k si kand desfaci o cola. nus ce ar putea fi vreo idee careva??
|
Re: golf 4 intrebare
...cureaua de la alternator ??
|
Re: golf 4 intrebare
pai nu imi dau seama ori de la distributie ori d la alternator...orikm distributia trebuie so schimb.dar dak ar fi cea de la alternator de ce face asa???
|
Re: golf 4 intrebare
....o cere si aia sa fie schimbata ..nu este scumpa (50-60 ron)
|
Re: golf 4 intrebare
era greu ... :D :D
|
Re: golf 4 intrebare
ce motor e ? este benzina? una dintre rolele de la alternator are acolo si a intrat apa sau cine stie ce si sfaraie :) asa imi face si mie si am schimbato si merge bine :)
|
Re: golf 4 intrebare
posibil rulmentii de alternator sau de la rola intinzatoare sau alte role acum trebuie verificate toate rolele scoti curea alternator si invarti de role cu mana iar la distributie schimb-o
|
Re: golf 4 intrebare
am rezolvat am schimbat distributie curea de alternator si akm e ok n s mai aude nimik :)
merge masina tun :X ms bafta |
Re: golf 4 intrebare
Ma bucur ....la mine se aude distributia ca dreaku .//si nu are nici 10mii de km :sad:
|
Re: golf 4 intrebare
10 mi d kand ai schimbato???
|
Re: golf 4 intrebare
Da ....trebuie sa o dau jos sa vad ce are...:sad:
|
Re: golf 4 intrebare
CAM NASOL ...MERGI K IA LA SERVICE K NUI BINE... BAFTA
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:53. |
- Copyright 2026 4Tuning