Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   golf 4 intrebare (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/142938-golf-4-intrebare.html)

trotilat 13-09-09 20:46

golf 4 intrebare
 
se aude ka un fasait asa kam pe la cureaua de distributie in zona aia ... k si kand desfaci o cola. nus ce ar putea fi vreo idee careva??

jock 20-09-09 21:37

Re: golf 4 intrebare
 
...cureaua de la alternator ??

trotilat 21-09-09 09:12

Re: golf 4 intrebare
 
pai nu imi dau seama ori de la distributie ori d la alternator...orikm distributia trebuie so schimb.dar dak ar fi cea de la alternator de ce face asa???

jock 21-09-09 12:48

Re: golf 4 intrebare
 
....o cere si aia sa fie schimbata ..nu este scumpa (50-60 ron)

morbidmind 23-10-09 20:43

Re: golf 4 intrebare
 
era greu ... :D :D

Paco4golf 27-10-09 13:47

Re: golf 4 intrebare
 
ce motor e ? este benzina? una dintre rolele de la alternator are acolo si a intrat apa sau cine stie ce si sfaraie :) asa imi face si mie si am schimbato si merge bine :)

sorincel 08-02-10 20:29

Re: golf 4 intrebare
 
posibil rulmentii de alternator sau de la rola intinzatoare sau alte role acum trebuie verificate toate rolele scoti curea alternator si invarti de role cu mana iar la distributie schimb-o

trotilat 09-02-10 22:25

Re: golf 4 intrebare
 
am rezolvat am schimbat distributie curea de alternator si akm e ok n s mai aude nimik :)
merge masina tun :X ms bafta

jock 09-02-10 22:26

Re: golf 4 intrebare
 
Ma bucur ....la mine se aude distributia ca dreaku .//si nu are nici 10mii de km :sad:

trotilat 09-02-10 22:37

Re: golf 4 intrebare
 
10 mi d kand ai schimbato???

jock 11-02-10 07:14

Re: golf 4 intrebare
 
Da ....trebuie sa o dau jos sa vad ce are...:sad:

trotilat 11-02-10 07:21

Re: golf 4 intrebare
 
CAM NASOL ...MERGI K IA LA SERVICE K NUI BINE... BAFTA


All times are GMT +2. The time now is 13:53.

- Copyright 2026 4Tuning