Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Freehand - Desene de mana (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana.html)
-   -   Lucrarile mele -R3cHin (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana/142623-lucrarile-mele-r3chin.html)

R3chin 11-09-09 15:36

Lucrarile mele -R3cHin
 
11 Attachment(s)
Buna tuturor .Am sa postez poze cu lucrarile pe care o sa le fac pentru ca vreau sa ma pun pe treaba si vreau pareri de la voi si ajutor ....
De desenat nu am mai desenat de vreo 2 ani si nici atunci nu stiam asa ceva...acuma am inceput sa ma chinui sa vad ce iase...
Pareri va rog:P

si inca ceva ..nu imi palce sa fac un desen dupa masina fixa....ci of ac din cap cum cred ..iau de la mai multe si vad apoi ce iase:)

Ms all

skyZZo 11-09-09 16:47

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
tinete de treaba omule
desenele sunt foarte bune pentru inceput
cu timpul o sa devina tot mai bune si nu o sa iti vina sa crezi ca astea au fost desenate de tine;)
sfaturi acuma:
la vederea de dedesupt,nu trebuia sa mai desenezi plafonul
iar la primul desen,ce's chestiile alea de langa aripi?(sau sunt chiar aripile ?-chestiile alea inchise la culoare)

R3chin 11-09-09 17:29

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
Quote:

Originally Posted by skyZZo (Post 2631168)
tinete de treaba omule
desenele sunt foarte bune pentru inceput
cu timpul o sa devina tot mai bune si nu o sa iti vina sa crezi ca astea au fost desenate de tine;)
sfaturi acuma:
la vederea de dedesupt,nu trebuia sa mai desenezi plafonul
iar la primul desen,ce's chestiile alea de langa aripi?(sau sunt chiar aripile ?-chestiile alea inchise la culoare)


chair aripile am vrut sa fac sa fie:)) ca un body kit intreg....

kenzor 11-09-09 19:49

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
frate,chiar imi place roata aia..ai facut'o misto
misto desene:D

R3chin 12-09-09 11:31

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
5 Attachment(s)
Am inceput constructia unei alte masini sper sa iase bine:D
o mica poza...

o sa revin ...dar deocamdata am capsat si lipit cateva foi....sa o pot termina in totalitate...astept comentarii :))



Am mai pus ceva(ultimele 2)...dar mam plictisit rau...:(

vali_iceman 12-09-09 12:04

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
ehe :D foarte tari desenele, imi plac mult rotile ( io nu pot sa le fac) :(

R3chin 12-09-09 12:05

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
Quote:

Originally Posted by vali_iceman (Post 2632828)
ehe :D foarte tari desenele, imi plac mult rotile ( io nu pot sa le fac) :(



sincer si eu ma cam chinui.....dar traseaza cateva lini....si ghideazate pic...imagineazati in cap...cum o vezi roata dintroparte...

vali_iceman 12-09-09 13:16

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
le faci cu compasul sau cu pana libera ?

R3chin 12-09-09 13:38

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by vali_iceman (Post 2632991)
le faci cu compasul sau cu pana libera ?


cu compasul am facut o schitza sa vad ce forma sai dau ...doar:P
restu le incadrez intr-un dreptunghi vazut dintroparte sau depinde cum e pozitia masinii...si trebe ochi mult:)) ca numi iase de prima data..si si asta nu pot zice ca sunt perfecte:( ...si mie cel mai groaza mie de rot iasa ca acum incep cu ele:)



Ui si o poza cum lucrez eu daca vreau sa arate mai exact...pot face si direct..da imi palce sa lucru asa mai nou

JunKer_hP 12-09-09 14:42

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
frumoase desenele ;)

R3chin 12-09-09 14:43

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
1 Attachment(s)
mrs....mai revin cu continuarea dupa schita de mai sus

nu e perfect ca e in graba....si nu am trasat toate linile bine..si roata spate a iesit mai mare..etc....daca ai rabdare faci frumos:D

JunKer_hP 12-09-09 15:05

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
fain fain ma...da cat trebuia sa ma rog de tine la scoala sa imi faci un desen ca de nu imi dadea 2:)))

R3chin 12-09-09 15:12

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
Quote:

Originally Posted by JunKer_hP (Post 2633239)
fain fain ma...da cat trebuia sa ma rog de tine la scoala sa imi faci un desen ca de nu imi dadea 2:)))


=))) apoi noh....depinde de ce chef am ..:)))
invatza si tu ca nui greu:P

R3chin 13-09-09 12:18

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
2 Attachment(s)
Revin cu inca un desen , asa mai rapid! Dacia Solenza

mnc.risty 13-09-09 13:05

Re: Lucrarile mele -R3cHin
 
Am observat ca folosesti liniarul , compasul..ia incearca sa le lasi de'oparte..fa tot cu mana libera.


All times are GMT +2. The time now is 12:42.

- Copyright 2026 4Tuning