Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto (https://forum.4tuning.ro/22-troubleshooting-howto-mecanica-electrica-probleme-auto.html)
-   -   Nu Pot Sa Dau Folia Jos!!!!ajutor!!!!!!! (https://forum.4tuning.ro/22-troubleshooting-howto-mecanica-electrica-probleme-auto/14159-pot-dau-folia-jos-ajutor.html)

DARKOBELICI 09-03-06 12:26

Ma Prins Politia Si Ma Pus Sami Dau Jos Folia!!! Si Dupaceea Imi Da Talonu..mam Apucat Acuma Si Nu Sa Dat Jos Bine,,,peste Tot..cum So Dau Jos??!!?!?in 2 Ore Tre Sa Merg La Rar!!!!!!!!!ajutratima Cu Sfaturi!!!
Va Roooog!!
:(((

daca e mai usor ..astept mesaje pe mesenger
serbian_dark_angel

SpeedeR 09-03-06 12:32

ce a mai ramas incearca sa razuiesti cu un cutter...asa am vazut k se face la astia de pun folia :)

aaaaaaaa...si uda un pic pe si pe langa folie cu apa combinata cu spirt

DARKOBELICI 09-03-06 12:35

MAN..am incercat cu cutter si nu mere..sezgarie geamu!::(((((
NU merge cu acetona sau benzina?!!

Si chestia e ca a ramas muuuuult!:(( pe o parte sa dat jos deodata toata si pe celelalte doar punga sa dat jos!!:((

ciprianeduard 09-03-06 15:33

Re: Nu Pot Sa Dau Folia Jos!!!!ajutor!!!!!!!
 
Trebuia sa o incalzesti cu apa fierbinte ca sa nu ramina lipiciul pe geam .
Acolo unde ti-a ramas lipiciul sterge cu o cirpa inmuiata in diluant pt vopsea

DARKOBELICI 09-03-06 16:28

Re: Nu Pot Sa Dau Folia Jos!!!!ajutor!!!!!!!
 
Hehehe..:))...cine Vrea Sa Dea Usor Folia Jos...sa Ma Intrebe..:))
Am Dato Toata Jos In 20 Min Cu O Carpa Si Juma De Litru De Acetona!
Merge Beton..:))

sandrei 10-03-06 00:57

Re: Nu Pot Sa Dau Folia Jos!!!!ajutor!!!!!!!
 
te sfatuiesc sa folosesti un foen profesional cu aer cald,sau daca nu ai unul normal sa incalzesti zonele de unde nu a venit jos si dupa aceea vii cu carpa umeda. bafta ;)

Xender 10-03-06 13:35

Re: Nu Pot Sa Dau Folia Jos!!!!ajutor!!!!!!!
 
Amenda ai luat??? Cat se da? Stie cineva?

laur200445 10-03-06 14:11

Re: Nu Pot Sa Dau Folia Jos!!!!ajutor!!!!!!!
 
ce folie aveai?:?:

sandrei 10-03-06 19:31

Re: Nu Pot Sa Dau Folia Jos!!!!ajutor!!!!!!!
 
in principiu se ia talonul si te obliga sa dai jos folia...din cate stiu eu ;)

Stefan28 11-03-06 01:35

Quote:

Originally Posted by Xender
Amenda ai luat??? Cat se da? Stie cineva?

Eu am luat 350.000+talon

De dat jos,la mine sa dat usor max 20min dar a mai ramas ff putin pe care am razuit-o cu cateru,probabil ca nu s-a lipit cum trebuie,bafta.

DARKOBELICI 11-03-06 01:48

Re: Nu Pot Sa Dau Folia Jos!!!!ajutor!!!!!!!
 
Aveam Folie Lumma Sau Asa Ceva Adusa De Dincolo.era Lipita Super Si Credema Ca Cu Juma De Litru De Acetona Si Vreo 10 Carpe..:))...am Rezolvato Foarte Repede..si Nu A Mai Ramas Nici O Urma.deci Acetona Face Minuni.
Mi-a Luat Talonu Politia Si 350 000 Lei Amenda.mam Dus La Rar Si Mia Pus Pe Dovada Stampila Precum Am Dat Jos Folia Si Gata,asta A Fost Tot.
In 1 An Am Platit De 2 Ori Amenda Si Talonu Nu Lam Dat Ca Leam Zis La Politzai Ca O Dau Jos A Doua Zi...si Nu Am Dato..:))
Iar Acuma Nu Am Mai Avut Noroc...era Un Politzai Rau..:))
Cam Atat

Psycho 11-03-06 04:03

Re: Nu Pot Sa Dau Folia Jos!!!!ajutor!!!!!!!
 
trebuia sa` idai cu benzina se curatza emediat dar iti trebe la fel .. o gramada de carpe sau shervetzele

Stefan28 12-03-06 02:13

Re: Nu Pot Sa Dau Folia Jos!!!!ajutor!!!!!!!
 
Acum va antreb si eu pe voi,ca de folie am scapat.Unde pot sa ionizez? stie cineva vre-un service s-au ceva de genul asta?cam cat ma costa(luneta+laterale spate) an buc.

Feryan 15-03-06 13:00

Re: Nu Pot Sa Dau Folia Jos!!!!ajutor!!!!!!!
 
Mah loaza vad eu bine sau tu ti-ai pus folie pe parbriz?
Unde ai vazut tu mah folie pe parbriz? Mai bine puneti un poster cu un stalp pe interior.... e mai fun...

DARKOBELICI 15-03-06 17:25

Re: Nu Pot Sa Dau Folia Jos!!!!ajutor!!!!!!!
 
Quote:

Originally Posted by Feryan
Mah loaza vad eu bine sau tu ti-ai pus folie pe parbriz?
Unde ai vazut tu mah folie pe parbriz? Mai bine puneti un poster cu un stalp pe interior.... e mai fun...


Feryan....tu esti om sau esti ..pom?;;:)).unde am zis eu ca am pus folie pe parbriz?Nu ma mai fa loaza..ca nu e site de certuri aici.:)
Apropo...daca te referi la poza din avatar..afla ca e folie pe parbriz...dar e poza facuta in ADOBE.:))Te-am spart..:D


All times are GMT +2. The time now is 10:53.

- Copyright 2024 4Tuning