Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   intrebare (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/140711-intrebare.html)

batusan 31-08-09 08:15

intrebare
 
Salut! Am o intrebare. Vreau sa imi iau o masina, cred ca un VW Golf III. Ce fel de motorizare este mai buna cea de 1.4 sau cea 1.6. Deci care consuma mai putin?

alexbadea12 14-09-09 19:01

Re: intrebare
 
e logic ca 1.4 sa consume mai putin dar la 60 cp mi se pare un motor prea slabut pt o masina destul de grea

dragos_rsp 19-09-09 00:09

Re: intrebare
 
1,6 consuma mai putin.

alexbadea12 20-09-09 20:57

Re: intrebare
 
nu inteleg de ce

dragos_rsp 20-09-09 21:23

Re: intrebare
 
Cu cat este mai mic motorul cu atat este mai solicitat.....

alexbadea12 21-09-09 13:36

Re: intrebare
 
inseamna ca a fost construit doar pt taxe mai mici?

jock 21-09-09 14:08

Re: intrebare
 
....cam asa ceva.

...conteaza foarte mult greutatea caroseriei la motoarele mici ( ma refer la benzinare)

dragos_rsp 21-09-09 20:49

Re: intrebare
 
Nu cred ca e mare diferenta la taxe...


All times are GMT +2. The time now is 22:47.

- Copyright 2026 4Tuning