![]() |
intrebare
Salut! Am o intrebare. Vreau sa imi iau o masina, cred ca un VW Golf III. Ce fel de motorizare este mai buna cea de 1.4 sau cea 1.6. Deci care consuma mai putin?
|
Re: intrebare
e logic ca 1.4 sa consume mai putin dar la 60 cp mi se pare un motor prea slabut pt o masina destul de grea
|
Re: intrebare
1,6 consuma mai putin.
|
Re: intrebare
nu inteleg de ce
|
Re: intrebare
Cu cat este mai mic motorul cu atat este mai solicitat.....
|
Re: intrebare
inseamna ca a fost construit doar pt taxe mai mici?
|
Re: intrebare
....cam asa ceva.
...conteaza foarte mult greutatea caroseriei la motoarele mici ( ma refer la benzinare) |
Re: intrebare
Nu cred ca e mare diferenta la taxe...
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:47. |
- Copyright 2026 4Tuning