Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   Un Del Sol cu identitate furata (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/140049-del-sol-identitate-furata.html)

Magos 26-08-09 12:57

Un Del Sol cu identitate furata
 
6 Attachment(s)
Un Del Sol cu identitate furata

Despre Honda CRX Del Sol putem spune ca este, in general, o masina greu de recunoscut. Insa acest exemplar de mai jos devine deja imposibil de recunoscut, in urma modificarilor suferite.

Povestea acestuia este destul de lunga si plina de peripetii, totul incepand in momentul in care masina zacea complet distrusa, intr-un garaj din Albacete, Spania.

Insa nebunia putem spune ca a fost in capul proprietarului, care nu numai ca a inviat din morti o masina ce astepta casarea, ci a facut-o intr-un mod putin mai… dubios, am putea spune.

De ce spun toate acestea? Pentru ca masina s-a departat foarte mult de linia originala, imprumutand cateva elemente ale designului exterior de la Hyundai Coupe, Ford Focus si Mazda Mx-5.

Intai, masina a suferit modificari importante la caroserie, pentru a face loc unor jante Yamarco Marea pe 18” plus anvelopele aferente, si pentru a putea fi imbinat fara nicio problema cu bara “furata” de pe roadster-ul Mx-5.

Farurile au fost inlocuite cu unele de Ford Focus, cu angel-eyes si kit xenon, iar stopurile schimbate cu cele de pe Hyundai Coupe. Bara spate a fost adaptata dintr-un kit aftermarket Cobra S2000 iar eleronul folosit este marca Japwing.

Culoarea micului targa este rezultata din mixtura a doua nuante de pe Audi, asortata la fix cu elementele negre de pe masina.

Interiorul a ramas la stadiul cat de cat original, singurul “artificiu” fiind faptul ca a fost imbracat complet in piele Alcantara. Tot la interior mai gasim si doua ceasuri, amplasate pe locul scrumierei, un volan Isotta si plasme in bord.

Desi "itele" sunt destul de incurcate, rezultatul este unul interesant si chiar merita admirat.

Bogyciu 26-08-09 13:21

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
Foarte frumos, mi se pare mie sau tuning-ul spaniol incepe sa dea nastere si la produse reusite?

CT90SNR 26-08-09 14:05

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
Foarte frumos

Rikky 26-08-09 14:09

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
imi place interiorul, e frumos!

Gaby_Slo 26-08-09 14:11

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
nu`mi place nuca de la schimbator...in rest e ok

Ottaviano_m 26-08-09 14:23

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
poate-i a lui tudor adrian, sau cul il chema pe nenea ala cu "audi a seis" din spania :)) Imi place cum tine mana fotograful in prima poza, hihi, masinutza... destul de ok...

Gyo*TDS 26-08-09 14:49

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
nuca schimbatorului e foartee interesanta....per total o "corcitura" reusita

FloweRffs 26-08-09 15:09

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
a facut un lucru bun si frumos cu acea vechitura

[IlluSioN] 26-08-09 15:26

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
super tare si interior si exterior :D

Cr0c0 F 26-08-09 15:47

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
arata super cred ca e prima masina care a fost imbinata perfect cu piese de la alte masini :)

pitic_wrc 26-08-09 16:21

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
interesanta povestea...si a iesit un lucru frumos...de admirat!!

glevidj 26-08-09 17:04

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
la motor nimic in rest arata bine imi place

micut_zu 26-08-09 17:28

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
Din 4 a iesit ceva bine tare !

z$olt 26-08-09 19:20

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
da, chiar frumos si pur

Flippy20 26-08-09 19:57

Re: Un Del Sol cu identitate furata
 
e lucrata bine ....dar per total....nu arata decat a mare kitsch.....parca ar fi nesscafe cu 4 in 1....:|


All times are GMT +2. The time now is 19:39.

- Copyright 2024 4Tuning