Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Scoli de soferi (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/140013-scoli-soferi.html)

zN3u 26-08-09 09:26

Scoli de soferi
 
Buna, sunt nou pe ici si pe forum si as avea o intrebare

Imi puteti spune o firma cu un pret cat se poate de bun pentru scoala de soferi pentru profesionit (stiti voi b,c......)

Si cam cat timp aporximativ dureaza cursu ?:lol:

Uh ce groaza mi-e intr-un fel sa ma apuc de scoala la inceput dupa merge totul de la sine :D la examene o sa fie iar nasoleala mare :oops:

Kent8 26-08-09 10:57

Re: Carnet de soferi
 
poi sa vedem:
1 auto tudor,
2 auto tony,
3 auto rally
4 scoala alfa
5 scoala dorna


atatea in vin in cap
cursurile dureaza 45 de zile, apoi te duci si te programezi la examen.
cel mai bine ii sa mergi sa te interesezi la o scoala de soferi, iti spun aia acolo toate detaliile, acte, preturi, etc etc etc.

dan_stage28 26-08-09 11:55

Re: Carnet de soferi
 
eu la Alfa fac cu un instructor super 31 ani experienta pe o masina mai simpla o dacie logan fara servo-directie si abs dar asa e experienta interesanta

zN3u 26-08-09 12:25

Re: Carnet de soferi
 
pai dane tu faci doar pentru B asa ? nu e stres de masina poate fi si logan numai sa nu fie ceva matiz tico hau ceva harb de masina ca nu incap in ele :D :))) si din cate am intales eu dureaza acolo 3-4 luni :(( nu vreau atata ca ma prinde miezu ierni :)) si patinez de numa numa mai ales fara experienta :D moi duce pe camion in miezu ierni si la sala sportului ma duc pana in somes :)) (doamne feri :D )

dan_stage28 26-08-09 12:45

Re: Carnet de soferi
 
la mine a mers repede in 15 iulie am dat examenul psihologic o saptamana dureaza cursul de teorie la care nu e voie sa absentezi,iti da o adeverinta si incepi condusul,cand vrei sa iti depui dosarul la politie trebuie sa dai un examen la scoala de soferi si la politie e adevarata coada,cat despre patinat daca nu franezi brusc pe suprafata uda nu derapezi,reduci viteza si folosesti frana de motor,eu am condus pe ploaie torentiala asa si nu am derapat ;)

r8gordini 26-08-09 15:24

Re: Carnet de soferi
 
sotia mea a inceput scoala cu autotudor acum cativa ani dar instructorul cu care facea ea se purta ca un magar, asa ca a abandonat, a inceput aul acesta cu un instructor privat foarte de treaba si a fost super ok, daca esti interesat da un pm si iti dau nr lui, din cate am auzit alfa si tony sunt ok

zN3u 26-08-09 16:23

Re: Carnet de soferi
 
pai tipu ala face doar pentru B cu C si CE ce fac le fac la autotudor sau tony sau mama drequ :)) si daca le fac toate la un loc banuiesc ca e si un discaunt ceva.
mersi ori cum de ajutor ;)

oq 26-08-09 20:30

Re: Carnet de soferi
 
daca alegi scoala alfa intreaba de Negru Calin dupa mine e cel mai tare om ;)

Dolce CST 27-08-09 10:06

Re: Carnet de soferi
 
Daca vrei numa B te pot ajuta io ! La transcom pe un cielo:-? si costa 8 jumate

zN3u 27-08-09 10:28

Re: Carnet de soferi
 
imi pare rau am spus si mai sus am nevoie pentru B,C,CE numai pe B nu e greu de gasit dar pentru profesionist sunt cam putine variante si nu stiu care sa fie cat de cat sa spun asa accesibila

razvy_me 02-09-09 22:44

Re: Carnet de soferi
 
daca te intere scoala pt cat a,b,c,ce dami un pm...:D..in maxim 2 luni termini toate cat...totul depinde de tine

Black Fire 27-09-09 12:35

Re: Carnet de soferi
 
Quote:

Originally Posted by zN3u (Post 2589323)
imi pare rau am spus si mai sus am nevoie pentru B,C,CE numai pe B nu e greu de gasit dar pentru profesionist sunt cam putine variante si nu stiu care sa fie cat de cat sa spun asa accesibila

am un fost coleg care tatal lui este instructor te pot ajuta cu ceva pile;), masina e un golf 5 cred:)

zN3u 27-09-09 13:29

Re: Scoli de soferi
 
Ma poti ajuta doar pentru B din pacate restu daca e trebuie sa le fac la alta scoala ori cum nu m-am decis unde sa o fac dar daca e te voi anunta

Black Fire 27-09-09 14:28

Re: Scoli de soferi
 
Quote:

Originally Posted by zN3u (Post 2672559)
Ma poti ajuta doar pentru B din pacate restu daca e trebuie sa le fac la alta scoala ori cum nu m-am decis unde sa o fac dar daca e te voi anunta

ok pm cand ai nevoie;)


All times are GMT +2. The time now is 05:58.

- Copyright 2024 4Tuning