Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto! (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/139897-proces-castigat-masina-inmatriculata-plata-taxei-auto.html)

oz__ 25-08-09 14:49

Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
AM CASTIGAT PROCESUL IMPOTRIVA TAXEI SI IN URMA UNEI HOTARARI DEFINITIVE SI EXECUTORII SUNT PRIMUL DIN PRAHOVA CARE INMATRICULEAZA PRIMA MASINA FARA PLATA TAXEI AUTO!
Seful de la inmatriculari m-a si felicitat cand mi-a dat placutele :twisted:
MERITA SARBATORIT,NU? :joy: :drunk:
https://img5.imageshack.us/img5/3775/20363959.jpg

cererea de inmatriculare fara taxa a fost facuta pt 2 masini..una avea taxa 14388 EURO si alta 3000 EURO
vreau sa fac un clip si sa-l postez pe YouTube cu fragmente din filmarile cu mincinosul de Boc,pe care as fi vrut sa-l chem si martor in instanta ,cand afirma,inainte de a veni la putere, ca taxa ar trebui sa fie 100-200euro si dupa, cand spune ca a redus-o cu 1/3 si defapt,in cazul meu s-a adaugat 1/3(pana in dec. avand de platit 9500 EURO iar acum 14388 EURO iar la cealata in loc de 1600 ,acum aveam 3000)

pentru detalii si sprijin impotriva acestei taxe puteti sa-mi scrieti un mesaj privat cu datele de contact.

a3ds 25-08-09 15:02

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
Felicitari, ai putea sa dai detalii, cat te-a costat procesul, cat a durat, in ce temei ai castigat, pasii facuti, sunt multi interesati, multumesc si felicitari inca o data !!!!!

Mai bine pune aici informatiile sa vada toti ca se poate.

dragos1989 26-08-09 13:37

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
Trimiteti linku asta mai departe catre toata ROMANIA!! Hai sa le-o facem la fraieri!

roby wws 26-08-09 14:34

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
si eu sunt interesat de cat te-a costat procesu,si daca ti-au inapoiat si cheltuielile de judecata?
oricum asta da reusita

p.s:poti cumva sa ne zici ce masina a fost aia de avea taxa de 14000 euro?

oz__ 26-08-09 14:41

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
Quote:

Originally Posted by roby wws (Post 2587279)
si eu sunt interesat de cat te-a costat procesu,si daca ti-au inapoiat si cheltuielile de judecata?
oricum asta da reusita

p.s:poti cumva sa ne zici ce masina a fost aia de avea taxa de 14000 euro?

m-a costat timpul meu si documentatia pt a intocmi o cerere cu argumente solide si un dosar destul de stufos.dupa cum stiti nu toti care dau statul roman in judecata castiga...conteaza mult cum e realizat totul ,ce ceri,pe ce te bazezi,legislatie...n-am cerut cheltuieli de judecata
masina cu taxa de 14000 este o autorulota ;)

AleCSz0r 26-08-09 14:43

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
Felicitari! :>

mistreku 26-08-09 14:49

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
prea tare! felicitari! ce mai, treaba buna! detaliaza si tu putin pe aici, cam ce ai urmarit de-a lungul procesului, pe ce ti-ai bazat pledoaria, in fine.. ce mai poti sa ne zici.. cred ca tot forumul atsa e interesat de treaba asta!

a3ds 26-08-09 15:08

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
Probabil asta a folosit oz:

încălcarea articolului 90 din Tratatul de la Roma, precum şi a articolului 148, alineatul 2 din Constituţia României. Conform avocaţilor, articolul 90 spune că nu poţi stabili pentru mărfurile existente pe teritoriul statului tău un regim fiscal discriminatoriu faţă de mărfurile care vin din spaţiul intracomunitar.

Alineatul 2 din articolul 148 men ţionează că în conflictul dintre o lege internă şi o lege comunitară are putere cea comunitară. „Şi, atenţie, fără să fii nevoit să te adresezi unei instanţe comunitare, ci uneia naţionale“, adaugă Gheorghe Piperea.

FLO_GSU 26-08-09 18:17

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
Felicitari pt curaj, felicitari ca esti un om cu caracter!!!!
Toata lumea este impotriva acestei taxe, insa nimeni nu mai comenteaza nimic, nimeni nu mai iese in strada nimeni nu face nimic, suntem niste prosti si asa vom murii!!!
Felicitari si ar fii o idee sa se faca asa vreo 200 de procese si sa se castige!!! Asa am putea scapa de aceasta nenorocita de taxa, o taxa mincinoasa, o taxa care nu ajuta tzara asta decat o infunda mai rau( din pct de vedere al autovehiculelor)!!!

JOS TAXA AUTO!!!

Marius 30-08-09 14:52

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
Inmatriculare fara taxa de poluare

GAby645 04-09-09 16:21

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
nu ne explici si noua exact pasii care trebuie urmati, ca poate mai doreste cineva sa de-a statul in judecata pentru taxa asta abuziva !

oz__ 07-09-09 14:54

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
cine doreste detalii cu privire la cerere ,alte hotarari judecatoresti favorabile si toti pasii care trebuie facuti pt a inmatricula o masina fara plata taxei sa-mi scrie pe privat.

oz__ 11-10-09 15:41

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
https://img17.imageshack.us/img17/1017/46228971.jpg
https://img17.imageshack.us/img17/4069/83929578.jpg

mistreku 11-10-09 15:52

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
felicitari inca o data mah, le meriti. sa speram ca in curand fie nu va mai fi nevoie de pasii astia, fie va deveni o simpla formalitate actionarea in instanta si inmatricularea autoturismelor fara plata taxei auto.

Tzepozzz 13-10-09 17:19

Re: Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!
 
@oz: ti-am lasat un PM
LE: acum ti-am vazut si anuntul de vanzare...parca ne-am intalnit la miting-ul imporiva taxei din Ploiesti.eu eram cu un cee'd cu numere rosii.


All times are GMT +2. The time now is 03:34.

- Copyright 2024 4Tuning