Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Motocicleta mea (https://forum.4tuning.ro/564-motocicleta-mea.html)
-   -   [My Moto] Aprilia RS 125 (https://forum.4tuning.ro/564-motocicleta-mea/139774-my-moto-aprilia-rs-125-a.html)

DTH 24-08-09 18:30

[My Moto] Aprilia RS 125
 
6 Attachment(s)
Am zis daca tot exista acest topic , de ce sa nu postez ? :D

In pozele de mai jos veti vedea ceea ce detin eu , momentan este putin bolnavioara dar am planuri mari cu ea si sper cu timpul sa-mi reuseasca ...
Deocamdata am schimbat la ea :

-cutia de viteze
-schimbare geam cu unul fumuriu ( desi vroiam negru mat dar deh )
-manere schimbate cu unele Rs design
-frana fata

Astea au fost niste schimbari de care avea nevoie , cum o sa o vedeti acuma in poze ...o sa fie starea ei originala , ceea ce vreau eu sa ii fac este un mic tuning design :D ( dar o sa mai dureze pana o umplu de "medicamente" ) :cry:

cristianic 24-08-09 19:51

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
misto :X:X....la asa ceva sau la un RX visez eo pentru vara anului viitor...dar sa vedem.
asfalt uscat!


PS:am sa te intreb cv pe pm daca nu te superi

RideTheRiddle 24-08-09 20:13

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
si cam ce ar insemna tuningul ala ?
si ce are acum de trebuie pastilata :-?

DTH 24-08-09 20:14

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
Quote:

Originally Posted by cristianic (Post 2582613)
misto :X:X....la asa ceva sau la un RX visez eo pentru vara anului viitor...dar sa vedem.
asfalt uscat!


PS:am sa te intreb cv pe pm daca nu te superi

EU nu vreau altul nou , dupa cum am spus , sunt foarte foarte doritoare sa il modific pe asta :lol:

DTH 25-08-09 01:22

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
Quote:

Originally Posted by RideTheRiddle (Post 2582645)
si cam ce ar insemna tuningul ala ?
si ce are acum de trebuie pastilata :-?


Pei nu stau sa ma laud acuma cu ce as vrea sa ii fac , vorba aia " tac si fac " , sunt multe chestii care imi stau in minte la partea de tuning :D dar deh ...am nevoie de timp si rabdare , iar acuma la partea cu timpul stau cam prost deci nu cred ca o sa incep prea devreme sa lucrez la ea , cert este ca am avut-o la vanzare dar m-am gandit sa o pastrez , si sa fac din ea ceva frumos .

Iar la faza cu "medicamentele " ar avea nevoie de o alta cutie de viteze ( cred ) ca imi cam joaca pinioanele + schimbat frana fata + lant schimbat ( mi-au spus niste prieteni de la service ) ca ma mai tine lantul cateva luni sa zic asa ...dar trebuie schimbat ca este cam dus ...cam astea ar fii problemele :D

RideTheRiddle 25-08-09 01:41

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
ai ceva de schimbat pe la ea . insanatosire grabnica si spor la modificari.

DTH 25-08-09 17:42

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
Quote:

Originally Posted by RideTheRiddle (Post 2583366)
ai ceva de schimbat pe la ea . insanatosire grabnica si spor la modificari.


Multumesc frumos , sa fie :D

quick_silver2 28-08-09 22:17

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
Cutia nu se poate face la cineva stiu eu , ca alta noua am auzit ca ii foarte scumpa..
PS: Ai grija de el :) si spor la tuning

DTH 29-08-09 01:12

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 2593770)
Cutia nu se poate face la cineva stiu eu , ca alta noua am auzit ca ii foarte scumpa..
PS: Ai grija de el :) si spor la tuning

Da in jur de 1000 de bucati ar fii , la reprezentanta sa mi-o aduca pe comanda ...dar vad eu cum fac , oricum multumesc !

ge0rge 29-08-09 10:07

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
@quick: nu stiu la cine ai auzit tu ca nu se poate.. dar un prieten a avut probleme cu cutia(a cumparat ce piese avea nevoie de la cine dezmembra un rs) si a rezolvat problema..

deci cauta la cine dezmembreaza.. nu merita noua ..

DTH 29-08-09 10:53

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
Quote:

Originally Posted by ge0rge (Post 2594394)
@quick: nu stiu la cine ai auzit tu ca nu se poate.. dar un prieten a avut probleme cu cutia(a cumparat ce piese avea nevoie de la cine dezmembra un rs) si a rezolvat problema..

deci cauta la cine dezmembreaza.. nu merita noua ..

Pei asta si intentionam sa fac ...chiar nu am chef sa dau 1000 pe una noua cand stiu din surse sigure ca se poate face , dar daca chiar nu se poate face ...asta e acuma ...scoatem banii ca doar nu o las sa stea in curte o vesnicie ...a stat destul pe bara :cry::cry::cry:

SUPAPA_Jr 29-08-09 10:57

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
parca era de vanzare...de ce te-ai razgandit?

DTH 31-08-09 03:37

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
Quote:

Originally Posted by SUPAPA_Jr (Post 2594492)
parca era de vanzare...de ce te-ai razgandit?


Da asa este ...era , dar m-am gandit ca pentru o Aprilia RS 125 este foarte buna ...si deocamdata alt motor nu vreau fiindca am alte planuri pe viitor :D si din Rs`u asta vreau sa scot ceva ...ceva ce se incadreaza la capitolul tuning ...bine ca asta va fii peste cateva luni sa zic asa , cand o sa ma apuc de treaba sa o aranjez :D

Oricum , de cand am scos-o la vanzare eram cam nehotarata ... parca ma tinea ceva sa nu o dau ...am trecut cu ea prin multe cat de mica e ea , si chiar ma durea sa zic asa ...sa o dau :cry:

rinzou 31-08-09 16:00

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
Sunt curios ce ai vrea sa tunezi. Optic sau Tehnic? Daca ne poti da mai multe detalii sunt foarte curios. Si eu astept cu nerabdare , sa imi iau RS 125 sa il pot modifica , cu bun gust.
Am un prieten , care mi-a bagat asta in cap :)

Salutari !

DTH 31-08-09 16:47

Re: Motorul meu : Aprilia RS 125
 
Quote:

Originally Posted by rinzou (Post 2599874)
Sunt curios ce ai vrea sa tunezi. Optic sau Tehnic? Daca ne poti da mai multe detalii sunt foarte curios. Si eu astept cu nerabdare , sa imi iau RS 125 sa il pot modifica , cu bun gust.
Am un prieten , care mi-a bagat asta in cap :)

Salutari !

Sincera sa fiu nu prea as vrea sa zic inainte sa incep treaba ...dar zic esentialu sa nu fiu rea :lol:

paint brush / air brush :D


All times are GMT +2. The time now is 00:03.

- Copyright 2024 4Tuning