Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea: Opel Astra F (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/139563-masina-mea-opel-astra.html)

tm99klo 23-08-09 13:37

Masina mea: Opel Astra F
 
4 Attachment(s)
Salutare la toata lumea!
Mai pe scurt masina e din 93'..
60 kW - 82 PS
Masina a fost cumparata in urma cu un an.
In acest timp nu prea m-am ocupat de ea, dar promit ca ii voi acorda mai multa atentie :D
In cele ce urmeaza va voi prezenta un scurt istoric ;)
- dupa achizitionare am modificat grila (vezi poza nr1)
- rezultatul se poate vedea in poza nr2
- apoi poc! (se mai intampla daca te grabesti si iti franeaza cel din fata ;) )
- radiator nou, faruri, semnalizatoare, spoiler fata, grila (indreptat si montaj l-am facut eu. Dupa cum se poate vedea in poza capota nu e in linie dar s-a rezolvat si problema aia..
Voi revenii cu alte poze...
Orice sfaturi sau idei sunt bine venite :D

tm99klo 23-08-09 14:09

Re: Masina mea: Opel Astra F
 
5 Attachment(s)
alte poze
subu' e magnat 2x300W si statia e de 600W
nu da prea bine difu pe usa :sad:

tng 23-08-09 14:59

Re: Masina mea: Opel Astra F
 
Nu da, dar nu prea ai ce sa-i faci. Poate doar sa imbraci usa in fibra.
Masina intentionezi sa o inmatriculezi?

Pune niste poze pe lumina sa vedem cum arata si cam ce ai vrea sa faci tu cu ea.

tm99klo 23-08-09 15:06

Re: Masina mea: Opel Astra F
 
pai nu o voi inmatricula pe RO pentru ca eu sunt in Portugalia... :-)
am comandat faruri angel-eyes de la fk si grila rieger trebuie sa imi ajunga saptamana asta
planuri sunt multe dar timpul le rezolva pe toate :D
poze voi pune cat de curand

tm99klo 23-08-09 15:13

Re: Masina mea: Opel Astra F
 
Quote:

Originally Posted by tng (Post 2579352)
Nu da, dar nu prea ai ce sa-i faci. Poate doar sa imbraci usa in fibra.

m-am gandit si la asta dar nu prea am lucrat eu cu fibra :sad:

tm99klo 26-08-09 19:13

Re: Masina mea: Opel Astra F
 
1 Attachment(s)
au ajuns si farurile :lol:

valycraciun 27-08-09 11:01

Re: Masina mea: Opel Astra F
 
1 Attachment(s)
salut !
cat ar costa sa trimiti in rom o grila rieger ca asta
Attachment 1060910
daca doresti poti lasa mes pe privat

tm99klo 27-08-09 19:44

Re: Masina mea: Opel Astra F
 
pai o grila ca aia imi va ajunge saptamana vitoare si atunci o sa astiu exact pretul pt ca nu ma retin cat era (pana in 60e parca)
si chestia e ca nu stiu cum se face cu posta, dar eu cand am trimis in ro cate ceva am trimis printr-o agentie de turism si plateam 3e pe kg ;)


All times are GMT +2. The time now is 14:41.

- Copyright 2026 4Tuning