Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Slobozia (https://forum.4tuning.ro/573-slobozia.html)
-   -   Slobozia diverse (https://forum.4tuning.ro/573-slobozia/13953-slobozia-diverse.html)

alex_77_marius 27-09-09 12:08

Re: Prezentarea masinilor membrilor 4Tuning Slobozia
 
Meserie:d:)) P.S Villy hai muta repede posturile noastre in alta parte:))):p

RD-Woo 27-09-09 12:11

Re: Slobozia diverse
 
Rubber burned!!! :twisted: (not your soul...)

astept tura cu masina :-P

alex_77_marius 27-09-09 12:13

Incerc si eu.:) ar fi 2 variante
1.Ori exersai plecarea de pe loc
2.Ii reparai cauciucurile lui Mili cara aveau o bataie
am ghicit?

Ca tot se vorbea de Anonymous Motorsport pe forum poate ca au facut astia "club" si in slobozia:)) oare ei pe unde se aduna:))) pun pariu ca ala cu solenza e sef de trib:)))

darkyro77 27-09-09 12:18

ma ... de ce te bagi? esti mecanic? ca tu stiai ... ai stricat toata smecheria
pe tine oricum te dadeam cu masina ... trebuia sa lasi pe altii sa-si dea cu parerea
deci era versiunea 2 ... ii reparam cauciucurile lui mili care erau 8-uri dupa o franare de la 170 la 50 (fara abs)
versiunea 1 o faceam singurel in capat la chimiei :D

eu credeam ca e mirko sef de trib la Anonymous Slobozia
ca el le da parasolare

alex_77_marius 27-09-09 12:22

Re: Slobozia diverse
 
Stiu man ca nu e nici un club dar mai ma amuzam si eu abia ne mai trece plictiseala

catalin90 27-09-09 12:59

Re: Prezentarea masinilor membrilor 4Tuning Slobozia
 
dracusoru:)))))))

vlad_strumph 27-09-09 17:44

Re: Prezentarea masinilor membrilor 4Tuning Slobozia
 
Quote:

Originally Posted by darkyro77 (Post 2672336)
update ... little devil ass :)
si nitel carbon nu strica
... watch out for next episode

Ai facut magarie cu ea...sincer...oglinzile gri din fabrica sunt doar la modelul r26 si era semn distinctiv care l-ai stricat (cred eu),cu capota asa arata urat ca e mica capota ,iar dracusoru...**** mea..

Xie77 27-09-09 17:55

Re: Prezentarea masinilor membrilor 4Tuning Slobozia
 
Quote:

Originally Posted by darkyro77 (Post 2672336)
update ... little devil ass :)
si nitel carbon nu strica
... watch out for next episode

hmm, ce sa zic...ai stricat masina. Toata lumea are acum folie carbon 3M :evil: dar dk tie ti-a placut...ENJOY!!!!

darkyro77 27-09-09 19:18

Re: Prezentarea masinilor membrilor 4Tuning Slobozia
 
1 Attachment(s)
oglinzile se asortau la R26 cu jantele antracit ... care momentan nu mai exista pe masina ... dar foarte probabil o sa o dau jos de pe oglinzi pentru ca sunt foarte curbate si sigur o sa faca cute de la temperatura
cat despre capota ... uitati ca exista si un R26.R in gama reno? ... urmeaza stickerele cu alb si gri pe capota
sincer imi puteam permite sa-mi iau si capota de carbon (se gaseste la k-tec cu 350 de lire) ... dar cum capota face parte din structura de rezistenta la impact frontal am renuntat la ideea de a o schimba

Xie77 27-09-09 19:36

Re: Prezentarea masinilor membrilor 4Tuning Slobozia
 
Quote:

Originally Posted by darkyro77 (Post 2673317)
oglinzile se asortau la R26 cu jantele antracit ... care momentan nu mai exista pe masina ... dar foarte probabil o sa o dau jos de pe oglinzi pentru ca sunt foarte curbate si sigur o sa faca cute de la temperatura
cat despre capota ... uitati ca exista si un R26.R in gama reno? ... urmeaza stickerele cu alb si gri pe capota
sincer imi puteam permite sa-mi iau si capota de carbon (se gaseste la k-tec cu 350 de lire) ... dar cum capota face parte din structura de rezistenta la impact frontal am renuntat la ideea de a o schimba

Asa da...arata mai bine cu stikerele alea pe capota ;) sa vedem cum o sa arata la tine :P

Catalyn 28-09-09 10:40

Re: Prezentarea masinilor membrilor 4Tuning Slobozia
 
Quote:

Originally Posted by darkyro77 (Post 2673317)
sincer imi puteam permite sa-mi iau si capota de carbon (se gaseste la k-tec cu 350 de lire) ... dar cum capota face parte din structura de rezistenta la impact frontal am renuntat la ideea de a o schimba

fa si tu o poza cu amplasamentul de la blow off si da mi-o pe mail:catavictor@yahoo.com ca mie lene sa creieresc ce furtun trebe si sa stii ca la capota de carbon nu ar fii fost nici o problema,impactul frontal il preia traversa si lonjeroanele care se deschid ca un evantai,capota iti ucide parbrizu ca intra coltul in geam la deformarea balamalei pe cand la carbon se face franjuri fara sa mai strice altceva

Catalyn 28-09-09 10:46

Re: Prezentarea masinilor membrilor 4Tuning Slobozia
 
Quote:

Originally Posted by vlad_strumph (Post 2673086)
Ai facut magarie cu ea...sincer...oglinzile gri din fabrica sunt doar la modelul r26 si era semn distinctiv care l-ai stricat (cred eu),cu capota asa arata urat ca e mica capota ,iar dracusoru...**** mea..

nu numai r26 a avut oglinzile asa ,eu am un 225 in 4 usi cu oglinzile si jantele antracit...in general cele cu sasiul sport au venit asa

vlad_strumph 28-09-09 12:56

Re: Prezentarea masinilor membrilor 4Tuning Slobozia
 
Quote:

Originally Posted by darkyro77 (Post 2673317)
oglinzile se asortau la R26 cu jantele antracit ... care momentan nu mai exista pe masina ... dar foarte probabil o sa o dau jos de pe oglinzi pentru ca sunt foarte curbate si sigur o sa faca cute de la temperatura
cat despre capota ... uitati ca exista si un R26.R in gama reno? ... urmeaza stickerele cu alb si gri pe capota
sincer imi puteam permite sa-mi iau si capota de carbon (se gaseste la k-tec cu 350 de lire) ... dar cum capota face parte din structura de rezistenta la impact frontal am renuntat la ideea de a o schimba

Bun,dar de ce ai vrea sa faci o masina speciala sa arate a ceva ce nu e ...si r26 si r26.r sunt masini deosebite...parerea mea e ca ar fi frumoasa cum arata pana acum...fara nimic altceva...

SweetBoy 28-09-09 13:04

Re: Prezentarea masinilor membrilor 4Tuning Slobozia
 
Quote:

Originally Posted by vlad_strumph (Post 2675094)
Bun,dar de ce ai vrea sa faci o masina speciala sa arate a ceva ce nu e ...si r26 si r26.r sunt masini deosebite...parerea mea e ca ar fi frumoasa cum arata pana acum...fara nimic altceva...

fiecare cu gusturile lui. nu putem comenta. daca lui ii place nu avem ce sa-i facem

vlad_strumph 28-09-09 13:05

Re: Prezentarea masinilor membrilor 4Tuning Slobozia
 
Quote:

Originally Posted by SweetBoy (Post 2675110)
fiecare cu gusturile lui. nu putem comenta. daca lui ii place nu avem ce sa-i facem

Putem sa comentam...


All times are GMT +2. The time now is 07:36.

- Copyright 2024 4Tuning