Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Slobozia (https://forum.4tuning.ro/573-slobozia.html)
-   -   Slobozia diverse (https://forum.4tuning.ro/573-slobozia/13953-slobozia-diverse.html)

vlad_strumph 17-04-09 16:29

Re: Slobozia diverse
 
Sunteti 2 batrani si vreti sa prostiti copii ma? vedeti ma ca sunt prea smekere masinutzele...zburda instant din loc :) aveti sanse doar daca aveti 300 de cai pe un cart :)

IL_99_MRS 17-04-09 21:41

:)))))
nu vreau sa ma fac de ras in fata la o masinutza :))
refuz total :D

miu-le krd k iti dau dreptate . . ce ai zis azi :)
si voi cu daciile din 1900 toamna mai abtinetiva ca daca va da unii 30 de mil pe ele le dati cu tot cu mana :)))

vlad_strumph 18-04-09 15:01

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
Nu mai catalogati oamenii dupa masini...

IL_99_MRS 18-04-09 18:03

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
eu unu nu cataloghez dupa masini . .dar vine cate unu cu niste figuri dastea..
auzi la maj : cica te joc cum vreau eu pe sosea :))

vlad_strumph 18-04-09 19:43

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
Pai si pe mine ma bufneste plansul cand il aud cu astea...dar pentru o dacie ,aia e destul de performanta...are putere mai mare,stabilitate si aspect...atat.

alex_77_marius 18-04-09 19:58

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
Din ce a prezentat MAJ-ul in pagina anterioara reiese ca blocul motor e de renault si axa cu came modificata in rest piese de dacie.asa ca nu vad de unde iese puterea aia mare de care zice el din schimbarea blocului motor,intr-adevar e mai rezistent fata de cel de dacie dar in rest...in fine bravo lui ca se chinuie sa faca ceva din masina aia

vlad_strumph 19-04-09 01:50

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
Quote:

Originally Posted by alex_77_marius (Post 2248805)
Din ce a prezentat MAJ-ul in pagina anterioara reiese ca blocul motor e de renault si axa cu came modificata in rest piese de dacie.asa ca nu vad de unde iese puterea aia mare de care zice el din schimbarea blocului motor,intr-adevar e mai rezistent fata de cel de dacie dar in rest...in fine bravo lui ca se chinuie sa faca ceva din masina aia

Masina are blocul de renault alpine,pistoane normale,segmenti nemtesti(mai performanti ) ,axa cu came sport la 320 grade,chiuloasa modificata si luat din ea vreo 2 mm,deci e foarte comprimat,bujii sport,fise sport,supape de renault,evacuare sport,filtru sport...cu un carburator bun,puterea aia e adevarata...acum,nu...

xanderrr 19-04-09 10:25

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
are aceasi putere cu orice carburator....doar ca o dezvolta mai repede cu un carburator mai bun...vlad..nu mai vb ptr mine...te rog...miu...nu vreau sa fiu nesmitit..sa zici ca am ceva cu tine sau altele...da mai documenteaza-te..daca la exterior motorul arata a dacie..asta nu inseamna ca si interiorul e acelasi..daca era asha..nu mai tragea da na..asha e romanul..se uita in fundul altuia..

IL_99_MRS 19-04-09 10:27

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
bai majule lasama dreaq cu forashul ala al tau cu 95 de cai :)))
am umblat si eu cu un harb dala ca al tau dar dupa cateva luni imi era si rusine sa o mai scot pe strada...
suntem in 2009. . . nu in 90" :))
gata.....veziti de treaba in continuare acolo
bine k nu tunezi vreun oltcit dreaq :))

xanderrr 19-04-09 10:31

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
esti sub orice critica...stii ceva??? nu are rost sa ma pun la mintea unuia care modifica masini cu stikere si alte nebunii...bn ma..eu am un forash...tu ai o nebunie de masina....fiecare dupa posibilitati......

IL_99_MRS 19-04-09 10:32

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
majule eu as zice altceva.de acum nu ma cunosti .bafta

DannY_SmekeruL 19-04-09 13:07

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
mai baieti lasati naiba cearta,fiecare se mandreste cu ce are si nu mai bagati toate daciile intr-o oala.Si ca tot e vb de masina lui alex,baiatul a muncit mult ca sa aduca masina in starea in care e acum,si nu e singurul care munceste si se chinuie sa faca ceva performante cu un asa zis "foras de masina" care totusi e mult mai rezistenta ca orice logan de pe piata(exceptand primele seri de logan).Paste Fericit tuturor si incercati sa nu va mai certatati ca masina mea e mai buna ca a ta si alte minuni,vreti sa va etalati caii putere punetiva la linie si vedeti care e mai buna pe 402 m si gata.

alex_77_marius 19-04-09 16:58

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
Quote:

Originally Posted by xanderrr (Post 2249552)
are aceasi putere cu orice carburator....doar ca o dezvolta mai repede cu un carburator mai bun...vlad..nu mai vb ptr mine...te rog...miu...nu vreau sa fiu nesmitit..sa zici ca am ceva cu tine sau altele...da mai documenteaza-te..daca la exterior motorul arata a dacie..asta nu inseamna ca si interiorul e acelasi..daca era asha..nu mai tragea da na..asha e romanul..se uita in fundul altuia..

Bai alexe daca citesti si tu mai bine pagina anterioara nu ai zis decat de bloc motor si axa cu came si plus citez "alte tampenii" io de unde sa stiu ce mai ai tu bagat acolo din mom ce ai zis doar de astea

vlad_strumph 19-04-09 19:18

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
Quote:

Originally Posted by IL_99_MRS (Post 2249555)
bai majule lasama dreaq cu forashul ala al tau cu 95 de cai :)))
am umblat si eu cu un harb dala ca al tau dar dupa cateva luni imi era si rusine sa o mai scot pe strada...
suntem in 2009. . . nu in 90" :))
gata.....veziti de treaba in continuare acolo
bine k nu tunezi vreun oltcit dreaq :))

Nu incalca anumite limite cu prietenii mei...te rog eu frumos...de la a se lauda cu masina si a-ti jigni tie masina ,e distanta...fi domn chiar daca ti-e greu,cum suntem cu toti...

IL_99_MRS 20-04-09 00:11

Re: Prezentarea masinilor si membrilor 4Tuning Slobozia
 
asta e ultimul post care il las ...
bafta la toti
o comunitate inseamna cu totu' altceva


All times are GMT +2. The time now is 17:01.

- Copyright 2024 4Tuning