Re: cumpar etrieri spate lancia integrale
Quote:
Originally Posted by florin_rtx
(Post 2582588)
scuza-ma ca te cicalesc,vad ca oarecum te pricepi,masina mea merge bine de la 3000 de rot |min,sub 3000 iti da senzatia ca merge in trei pistoane,se poate sa fie de la injectoare?masina a mers,dar astat o perioada de vreo 3luni nepornita si acum cind am pornit-o are problema asta!inca o data scuza-ma pt deranj
|
eu zic ca tre luata un pic la mina si aprinderea, adica> verificat/schimbat bujie, fisa, pipa,capac delcou.
iti recomanda sa iei si o compresie la motor
si dupa aia sa dai jos injectoarele...oricum o curatare de injectoare face bine, numai daca ne gindim la faptul ca unul dintre ele nu mai are debitul necesar ce se intimpla in cil acela....
ar trebui sa masori si presiunea in rampa de injectie, din cite mi-a duc aminte tre sa fie undeva la cca 2,5 bari, adica sa verifici si pompa si regulatoru de presiune...
|