Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   Un Golf radical schimbat (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/139148-golf-radical-schimbat.html)

Magos 20-08-09 13:39

Un Golf radical schimbat
 
41 Attachment(s)
Un Golf radical schimbat

Volkswagen Golf a fost intodeauna o masina buna si frumoasa… dar foarte comuna!! La fel a gandit si proprietarul acestui exemplar din 1998, care a decis sa iasa din banal si a stilizat putin automobilul.

Desi, cand spun “putin” gresesc, pentru ca transformarea acestuia este radicala.

Incepand cu exteriorul, unde remarcam barele imprumutate de pe R32 si jantele cromate Schmidt Revolution pe 19”, imbinate perfect cu caroseria, datorita unei suspensii GAS air-ride. Tot la partea de exterior intalnim… piele. Desi nu este prima data cand se foloseste pielea pentru imbracarea accesorilor exterioare, aceasta se impleteste perfect cu linia generala.

Vopseaua personalizata scoate in evidenta caracterul special al automobilului, imbinandu-se perfect parca cu partea interioara. Acolo gasim piele, multa piele, in diferite imitatii, si elemente de plastic, ce au primit o noua fata datorita vopselei de tip “leopard”.

In ceea ce priveste partea de motorizare, nu sunt prea multe de zis, motorul, un 1.9 TDI, primind o resoftare de la MTM, ajungand astfel la 142 CP, proprietarul concentrandu-se mai degraba pe imagine si sunet.

Ca tot am amintit de sunet, automobilul a fost curatat pana la “piele” si audiofonat, unitatea centrala fiind inlocuita cu un Clarion Max678RVD; s-au mai adaugat doua amplificatoare Kicker, un subwoofer de 12” SoloX si doua perechi de sisteme Focal 165 KR.

Multi ar putea sa catalogheze masina drept “prea incarcata”, dar rezultatul final duce clar spre o masina pregatita special pentru showroom.

RoByNeT 20-08-09 13:42

Re: Un Golf radical schimbat
 
exterior e superb ... imi place cum a imbinat culorile ... in schimb nu prea ma incanta interiorul de leopard ghepard sau ce o fi ... dar nu zic ca nu se potriveste pentru ca e in ton cu exteriorul deci e o alegere buna ... dar nu una pentru mine ... si mai pe scurt ... arata foarte frumos :)

Darius DMS 20-08-09 13:47

Re: Un Golf radical schimbat
 
exteriorul e de bun gust....dar interiorul ghepard nu prea da bine......dar per ansamblu,masina e cu gust;)

Marius_mym89 20-08-09 13:49

Re: Un Golf radical schimbat
 
arata foarte bine, dar interiorul parca e prea elegant...nu zuc ca nu e frumos dar....:-P

camatarunutu 20-08-09 13:50

Re: Un Golf radical schimbat
 
un pic bordu imi place in rest uraaaaaaaaaaaaaaaat :evil:

Dragosh89 20-08-09 13:51

Re: Un Golf radical schimbat
 
Exterior superb si culoarea bang-on. Interioru e cam de "big pimpin"' dar de.. daca asa ii place omului :D. Leopardul e tema masinii vad, deci foarte bine atins obiectivul. Per total = super tare.

Afara e perlat garda(la sol) si inauntru e leopardu XD.

Cozmescu-Alin 20-08-09 13:54

Re: Un Golf radical schimbat
 
Pe afara vopsit gardu si inauntru leopardu:lol:


Foarte frumoasa masina din toate punctele de vedere,imi place mult culoarea8)

e30_eVG3n 20-08-09 14:03

Re: Un Golf radical schimbat
 
Foarte frumos lucrat. Culoarea exteriorului e superba, interiorul nu comentez(nu e genu meu de interior), insa o evacure ceva, unde?

xxman 20-08-09 14:21

Re: Un Golf radical schimbat
 
Tunat cu bun gust. Bravo tunerului! Foarte frumos

SKR* 20-08-09 14:45

Re: Un Golf radical schimbat
 
Interesanta, putin exagerata...dar...gusturile nu se discuta!

adrian78bmw 20-08-09 15:10

Re: Un Golf radical schimbat
 
e reusit atat interior cat si exterior mai putin imitatia sau lemnul ala de pe bord nu prea se potriveste..

FloweRffs 20-08-09 15:23

Re: Un Golf radical schimbat
 
era exceptional daca nu punea acele culori de ghepard, leopard, mama lui de animal ce-o fi ! :)) dar jantele sunt super tari!

andi_cimpean 20-08-09 15:35

Re: Un Golf radical schimbat
 
Quote:

Originally Posted by Magos (Post 2572254)
Un Golf radical schimbat
Incepand cu exteriorul, unde remarcam barile imprumutate de pe R32

Magos cu tot respectul cuvenit, dar nu exista asa cuvant si anume BARILE. Daca si alti user o folosesc asta nu inseamna ca este corect. La urma urmei esti redactor 4tuning nu?

BARELE - este termenul corect.

Sper ca nu ai luat nimic personal. Este o simpla observatie.

Revenind ontopic. Masia este lucrata curat si cu multa atentie, acum ca nu este pe gustul meu, asta conteaza mai putin.

D.Y ¬ 20-08-09 15:43

Re: Un Golf radical schimbat
 
Apreciez munca!!! :D

Nu-mi place desenul de pe el şi interiorul e chiar foarte urât.
Gusturile nu se discută!:))

Limba14 20-08-09 15:52

Re: Un Golf radical schimbat
 
exteriorul e foarte reusit, parerea mea.
culoarea placuta.
interiorul frumos. personal nu ma atrage ideea "stil leopard/ghepard" whatever...
in rest, felicitari. masina frumoasa.


All times are GMT +2. The time now is 18:39.

- Copyright 2024 4Tuning