Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/139036-ford-crown-victoria-v8-4-6-ex-police-car.html)

///V8/// 19-08-09 19:57

Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
noua mea masina:
1999 Ford Crown Victoria POLICE INTERCEPTOR
este o fosta masina de politie cu toate optiunile "police pack" (ma refer mecanic) : diferential barat, fara limnitare de viteza, transmisie modificata si tunata pt politie, racire ulei transmisie+motor, suspensie si frane heavy duty, cardan high speed (peste 200km/h), bari de protectie in usi si plafon etc.

dupa 4 ani de serviciu, 6 ani cu fostul propietar si 260 000km masina inca rupe asfaltul, te baga in scaun la accelerare nu numai de la 0km/h dar si mai sus de 80km/h

poze in curand

andi_cimpean 19-08-09 19:59

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
pai pune si tu pozele mai repede...:)

imi place la nebunie Crown Victoria :D

///V8/// 21-08-09 02:11

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
16 Attachment(s)
am reusit sa fac niste poze si sa instalez un cd player, astept sa-mi vina si filtrul sport (va fi instalat direct pe throtle body). In viitorul cat de apropiat o sa dau jos catalizatoarele si o sa pun un chip...

NightClubRacer 21-08-09 22:34

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
super tare :D cum trage?

///V8/// 22-08-09 01:45

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
trage bine :) cand primeste talpa lasa pasagerii si soferul cu gura cascata si ochii bulbucati... pt un v8 cu 260 000 km e cam de nota 8-9

aaa... si la burnout de-abea apas pe acceleratie si deja scoate asfaltul

NightClubRacer 22-08-09 11:12

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
si cat te-a costat jucaria? :D daca nus prea indiscret.

///V8/// 22-08-09 20:15

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
$1200 :) asta cred ca e cam 900eur. nu mai iau masini scumpe ca oricum le distrug. ultima masina m-a tinul 8 luni

NightClubRacer 23-08-09 00:30

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
bun pret :D merita, asea fac si eu cu ele...le imping la maxim si pana la urma cedeaza :lol:

///V8/// 23-08-09 01:16

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
am citit la tine la granada ca bat tachetii... asta se intampla la toate fordurile mai batrane... te referi la chestiile alea de la valve

Ford_V6 23-08-09 10:43

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
Cum sa bata tachetii ???? Doar daca ai arborele cu came uzat rau de tot .... in rest tacanitul specific motoarelor v6 de ford tip cologne este cauzat de alte nimicuri pe acolo ....

Oricum nu au nici o legatura motoarele americane de ford cu cele de tip cologne .... asa ca nu vad rostul discutiei ....

NightClubRacer 23-08-09 11:37

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
off...nici o discutie nu poti sa ai, ca repede sare nenea ford_v6 si ne ilumineaza :lol: daca tu nu vezi rostul discutiei e problema ta, daia e froum...sa vorbim, sa discutam, sa dezbatem si etc. Numai fi asa rautacios, si poate daca ai raspunde mai frumos, ar fi mai oky

Ford_V6 23-08-09 15:58

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
pai tu nu cred ca ai vazut vre-un v8 american desfacut la fel cum colegu nu cred ca a vazut un european cologne ... asa ca riscati sa vorbiti fiecare din filmu lui si sa nu va intelegeti ... nu cred ca nu am raspuns frumos sau ca se poate sesiza vreo urma de ceva aiurea in postul meu de mai sus ...

NWZeu 23-08-09 17:07

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
Man, omul are 21 de ani si e la inceput, asa ca sunt sanse sa o mai dea si de gard sau pur si simplu sa nu cunoasca - asta nu insemna ca trebuie facut misto sau ironie, daca tot vrei sa il inveti ceva, explica-i macar in linii mari despre ce e vorba intre motorul cologne european si cel american .... spor la treaba baieti :)

NightClubRacer 23-08-09 23:11

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu (Post 2579630)
Man, omul are 21 de ani si e la inceput, asa ca sunt sanse sa o mai dea si de gard sau pur si simplu sa nu cunoasca - asta nu insemna ca trebuie facut misto sau ironie, daca tot vrei sa il inveti ceva, explica-i macar in linii mari despre ce e vorba intre motorul cologne european si cel american .... spor la treaba baieti :)

uite un raspuns normal. Si nu conteaza asea mult varsta, ci experienta...Nu zic ca ford_v6 nare, poate are mai multa ca a avut mai multe ragalii decat mine si a trecut prin una si alta...dar totu tine de cum te exprimi si explici(superioritate nu isi are rostu).

Gata cu offtopicu!

cat consuma? :D

///V8/// 24-08-09 04:00

re: Ford Crown Victoria V8 4.6 - ex POLICE car
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 2580368)

Gata cu offtopicu!

cat consuma? :D


n-ai schimbat bine subiectul :cry: mai bine continuam pe offtopic...


glumesc...:lol:
highway (extern) un pic peste 500km cu 60l in oras cu plecari semafoare etc. sub 400km cu 60l

eu sunt multumit fata de grand cherokee modificat de offroad care face 350km pe 80l


All times are GMT +2. The time now is 15:09.

- Copyright 2024 4Tuning