![]() |
Azot sau Aer...(in pneuri)?
eu sunt de parere ca azotul este cel mai bun pt cauciucuri
|
Re: Azot sau Aer...(in pneuri)?
pai mergi tu (de fapt nu mergi, ca ai 13 ani) pe circuit cu ea ca sa fie bun?
azotul e foarte bun in cazul in care conduci extrem de sportiv (ceea ce pe strazi nu se intampla intotdeauna) pentru ca mentine cauciucurile la o temperatura buna, nelasandu-le sa se incalzeasca excesiv si sa piarda din aderenta. pe strazi nu prea ajungi la astfel de temperaturi. de aceea azotul nu-si prea are sensul. |
Re: Azot sau Aer...(in pneuri)?
pe caldura asta , se incing de le ia dreaq :)
|
Re: Azot sau Aer...(in pneuri)?
a mele is cu azot...ptr ca pot :))
|
Re: Azot sau Aer...(in pneuri)?
Quote:
|
Re: Azot sau Aer...(in pneuri)?
eu din cate am auzit ca azotul e mult mai stabil decat aerul, daca nu vrei sa tot umfli la ele de cate 2 3 ori pe an bagi azot si e stabil la rulaj. cauciucul se incalzeste si aerul din ele se expanseaza dar daca ai azor iti ramana la presiunea originala
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:55. |
- Copyright 2026 4Tuning