Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Prelungire capota (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/138749-prelungire-capota.html)

mariusik_wapo 17-08-09 20:15

Prelungire capota
 
1 Attachment(s)
vreau sa imi prelungesc capota din fata de la dacia 1310. ma poate ajuta cineva cu indicatii? as vrea sa imi iasa ca aici

crazyfornova 17-08-09 21:51

Re: Prelungire capota
 
orice tinichigiu o face:P
e cam mult d vopsit.. 2 aripi + capota

cannavaro 18-08-09 21:57

Re: Prelungire capota
 
in cazul tau nu trebuie neaparat sa lasi capota peste faruri... poti sa ridici si farurile pana sub capota

kreasta_style 24-08-09 13:33

Re: Prelungire capota
 
nu ne aratzi si noua niste poze cu masina ta:D

SweetBoy 24-08-09 15:59

Re: Prelungire capota
 
si eu de mult caut sa fac acelasi lucru + ca mai am ceva de lucrat la capota (mi-a lovit-o in parcare). cel mai bine e sa faci prelungirea dintr-o tabla de la alta capota.a mai facut un coleg de pe forum si el mi-a spus asta

alex_84 09-09-09 19:56

Re: Prelungire capota
 
2 Attachment(s)
arata mult mai bene.....

SweetBoy 11-09-09 08:21

Re: Prelungire capota
 
nice nice... cat ti-a luat lucrarea? fonduri, timp? chiar sunt interesat intr-un weekend sa dau si eu jos capota sa ma pun p ea

alex_84 12-09-09 09:07

Re: Prelungire capota
 
Quote:

Originally Posted by SweetBoy (Post 2629733)
nice nice... cat ti-a luat lucrarea? fonduri, timp? chiar sunt interesat intr-un weekend sa dau si eu jos capota sa ma pun p ea

lucrarea a durat aproape 2 saptamani.... ka am skimbat mai multe la masina si am ales sa fac si prelungire de capota...vopsitorie, tinichigerie, de schimbat una alta 40 mil...

SweetBoy 12-09-09 12:36

Re: Prelungire capota
 
Quote:

Originally Posted by alex_84 (Post 2632561)
40 mil...

ma referam la capota... nu la toata lucrarea :rolleyes2

alex_84 12-09-09 18:18

Re: Prelungire capota
 
Quote:

Originally Posted by SweetBoy (Post 2632907)
ma referam la capota... nu la toata lucrarea :rolleyes2

undeva pe la 50 ron cam asa nu am facut un pret special pentru prelungire, pe langa bani care i-a cerut el la inceput i-am mai dat eu in plus 50 ron pentru ca ideea cu prelungirea mi-a venit la cateva zile dupa ce bagasem masina la service, vopsitorul oricum o vopsea pe toata

SweetBoy 12-09-09 21:32

Re: Prelungire capota
 
o sa caut si eu un tinichigiu in slobozia sa imi opereze si mie masina :D. merci de info


All times are GMT +2. The time now is 23:47.

- Copyright 2026 4Tuning