Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Troubleshooting (https://forum.4tuning.ro/565-troubleshooting.html)
-   -   Toba Sport (https://forum.4tuning.ro/565-troubleshooting/138490-toba-sport.html)

dan_otelec 16-08-09 00:21

Toba Sport
 
Hy all...Sunt nou pe aici si am ceva probleme....Am un scuter Suzuki Katana 50cm3.
> Miam luat o toba sport care a fost montata pe un Aprilia Lwonardo de 250cm3
> Credeti ca e vreo problema daca pun o toba de pe un motor mai mare ca almeu??
>Toba cred ca e LeoVince cred pentru ca pe ea nu scrie nimic.
>E foarte mica si groasa.
>Ce credeti? Are rost sa o pun sus sau nu?


Am multe probleme cu motoru...cu timpu sper s ama ajutati sa le rezolv...Va multumesc

dan_otelec 16-08-09 02:25

Re: Toba Sport
 
http://www.optera.ro/images/handmadeGP.jpg Asta e toba....punit difera pe langa amea...plz help me:(:(:(

machupicchu 17-08-09 10:08

Re: Toba Sport
 
toba e leo vince gt sau ceva de genu. NU ar fi recomandat sa pui toba de 250cc pe scuter de 50cc pentru ca dupa parerea mea va merge mult mai prost..

dan_otelec 17-08-09 19:18

Re: Toba Sport
 
Quote:

toba e leo vince gt sau ceva de genu. NU ar fi recomandat sa pui toba de 250cc pe scuter de 50cc pentru ca dupa parerea mea va merge mult mai prost..
__________________
cr3tzu.....
Poi nuj ce sa zic ca toba asta o mai fost pusa pe un scuter de 50 dar cu set de 80....Si baiatu ala zicea k merge super cu toba asta....Eu cred k nu s'ar intampla nimic daca as incerca doar.:P:P:):):):rolleyes2

dan_otelec 20-08-09 14:12

Re: Toba Sport
 
dan_otelec92 Id-ul meu de mess

dan_otelec 18-09-09 13:13

Re: Toba Sport
 
daca fac plinu la motor merge inecat...daca bag putina benzina merge bine....e devina carburatoru?

machupicchu 19-09-09 09:35

Re: Toba Sport
 
faza cu plinu' nu imi vine sa cred..dar incearca sa dai drumu la putin aer la carb:D sa vezi daca e de vina carbu'

quick_silver2 19-09-09 12:21

Re: Toba Sport
 
Quote:

Originally Posted by dan_otelec (Post 2561081)
http://www.optera.ro/images/handmadeGP.jpg Asta e toba....punit difera pe langa amea...plz help me:(:(:(

Toba se numeste Leo Vince GT (Parca) si este si pentru scutere de 49cc (am vazut o groaza de scutere si in oras la mine si in reviste cu aceasta toba)
Iar cat despre toba de scuter cu cilindree mai mare decat al tau, parerea mea ca motorul va merge in gol,se va tura in gol,nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic..
Bafta,numai bine

c0$ti 20-09-09 14:06

Re: Toba Sport
 
Aprilia Leonardo de 250 este in 4 timpi.
Toba de 4t nu cred ca este buna pt un scuter in 2t.
Toba din poza de mai sus este Leo Vince GP.

Fixius 04-10-09 18:48

Re: Toba Sport
 
de unde pot achizitiona si eu o asemena toba si la ce bani :D

szoke_sz 15-11-09 10:19

Re: Toba Sport
 
buna baieti! eu confectionez niste tobe din inox, sport, asemanatoare cu cele pt masini, universale...cei interesati sa ma contacteze prin pm, sau yahoo mess: szoke_sz

tel 0770106664

ca nu prea citesc posturile asta pt motociclete, asa ca nu pot raspunde aici

dan_otelec 29-03-10 21:34

Re: Toba Sport
 
Am rezolvat problema cu toba...am lasato pe aia originala pana la urma... dar tot ma bate gandu la aia :twisted: Am mai avansat putin cu el : Variator sport, set de 80 polini si alte maruntaie ;)) Sper sa il fac cu timpu :D

calin_pirotehnistul 11-05-10 22:02

Re: Toba Sport
 
Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 2651963)
Toba se numeste Leo Vince GT (Parca) si este si pentru scutere de 49cc (am vazut o groaza de scutere si in oras la mine si in reviste cu aceasta toba)
Iar cat despre toba de scuter cu cilindree mai mare decat al tau, parerea mea ca motorul va merge in gol,se va tura in gol,nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic..
Bafta,numai bine

Eu cred ca nu stiti sa cititi. Toba din poza e Leo Vince GP.
Nu are cum sa se tureze in gol. Dar toba de 4 timpi pe motor in 2 timpi NU SE PUNE. Motorul in 2 Timpi are nevoie de evacuari calculate calumea.

Quote:

Originally Posted by dan_otelec (Post 3231005)
Am rezolvat problema cu toba...am lasato pe aia originala pana la urma... dar tot ma bate gandu la aia :twisted: Am mai avansat putin cu el : Variator sport, set de 80 polini si alte maruntaie ;)) Sper sa il fac cu timpu :D

Daca vrei toba sport recomand Gianelli Shot, Leo Vince ZX, TT sau pt setul tau de 70 Leo Vince 70 sau daca zici ca e polini pune si toba tot polini, daca vrei sa faci treaba calumea...

szoke_sz 22-05-10 20:15

Re: Toba Sport
 
pt honda 600 cm3, 100% inox
https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1375.jpg
https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1382.jpg
https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1386.jpg
https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1357.jpg
https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1384.jpg
https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1368.jpg
https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1381.jpg

ultimele 2 tobe sunt deja vandute:([/QUOTE]

urs_e30 20-09-10 12:39

Re: Toba Sport
 
toba aia este un leo vince gp ... si este doar pentru scutere minareli orizontal de 50 cm3 ... este undeva la 600 - 700 ron ... este un model nou de la leovince si foarte reusit ...


All times are GMT +2. The time now is 16:00.

- Copyright 2026 4Tuning