![]() |
Toba Sport
Hy all...Sunt nou pe aici si am ceva probleme....Am un scuter Suzuki Katana 50cm3.
> Miam luat o toba sport care a fost montata pe un Aprilia Lwonardo de 250cm3 > Credeti ca e vreo problema daca pun o toba de pe un motor mai mare ca almeu?? >Toba cred ca e LeoVince cred pentru ca pe ea nu scrie nimic. >E foarte mica si groasa. >Ce credeti? Are rost sa o pun sus sau nu? Am multe probleme cu motoru...cu timpu sper s ama ajutati sa le rezolv...Va multumesc |
Re: Toba Sport
http://www.optera.ro/images/handmadeGP.jpg Asta e toba....punit difera pe langa amea...plz help me:(:(:(
|
Re: Toba Sport
toba e leo vince gt sau ceva de genu. NU ar fi recomandat sa pui toba de 250cc pe scuter de 50cc pentru ca dupa parerea mea va merge mult mai prost..
|
Re: Toba Sport
Quote:
|
Re: Toba Sport
dan_otelec92 Id-ul meu de mess
|
Re: Toba Sport
daca fac plinu la motor merge inecat...daca bag putina benzina merge bine....e devina carburatoru?
|
Re: Toba Sport
faza cu plinu' nu imi vine sa cred..dar incearca sa dai drumu la putin aer la carb:D sa vezi daca e de vina carbu'
|
Re: Toba Sport
Quote:
Iar cat despre toba de scuter cu cilindree mai mare decat al tau, parerea mea ca motorul va merge in gol,se va tura in gol,nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic.. Bafta,numai bine |
Re: Toba Sport
Aprilia Leonardo de 250 este in 4 timpi.
Toba de 4t nu cred ca este buna pt un scuter in 2t. Toba din poza de mai sus este Leo Vince GP. |
Re: Toba Sport
de unde pot achizitiona si eu o asemena toba si la ce bani :D
|
Re: Toba Sport
buna baieti! eu confectionez niste tobe din inox, sport, asemanatoare cu cele pt masini, universale...cei interesati sa ma contacteze prin pm, sau yahoo mess: szoke_sz
tel 0770106664 ca nu prea citesc posturile asta pt motociclete, asa ca nu pot raspunde aici |
Re: Toba Sport
Am rezolvat problema cu toba...am lasato pe aia originala pana la urma... dar tot ma bate gandu la aia :twisted: Am mai avansat putin cu el : Variator sport, set de 80 polini si alte maruntaie ;)) Sper sa il fac cu timpu :D
|
Re: Toba Sport
Quote:
Nu are cum sa se tureze in gol. Dar toba de 4 timpi pe motor in 2 timpi NU SE PUNE. Motorul in 2 Timpi are nevoie de evacuari calculate calumea. Quote:
|
Re: Toba Sport
pt honda 600 cm3, 100% inox
https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1375.jpg https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1382.jpg https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1386.jpg https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1357.jpg https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1384.jpg https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1368.jpg https://i700.photobucket.com/albums/w...z/IMG_1381.jpg ultimele 2 tobe sunt deja vandute:([/QUOTE] |
Re: Toba Sport
toba aia este un leo vince gp ... si este doar pentru scutere minareli orizontal de 50 cm3 ... este undeva la 600 - 700 ron ... este un model nou de la leovince si foarte reusit ...
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:00. |
- Copyright 2026 4Tuning