Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Old School Cars (https://forum.4tuning.ro/568-old-school-cars.html)
-   -   Puse la conservat! (https://forum.4tuning.ro/568-old-school-cars/138348-puse-conservat.html)

andi_cimpean 14-08-09 22:34

Puse la conservat!
 
16 Attachment(s)
Incredibil

Am gasit asta pe internet, si pare destul de reala toata treaba.

Un cuplu din New York s-a pensionat si au vrut astfel sa isi foloseasca banii de pensionare, cu cap, si au decis astfel sa cumpere o casa si ceva hectare de pamant in Portugalia.
Modesta ferma pe care au gasit-o era nelocuita de 15 ani. Atat proprietarul cat si sotia sa au murit, si nu aveau mostenitori. Casa a fost scoasa la licitatie pentru a se achita impozitele. A avut cativa potential clienti, dar nimeni nu s-a uitat in interiorul "hambarului" care era pe proprietate, era si dificil avand in vedere ca avea usile sudate. Nimeni nu ar fi cheluit niste bani doar ca sa vada ce se afla in "hambar", care oricum, era o simpla anexa a casei. Decat cuplul din New York a facut o oferta. Au cumparat-o cu putin peste jumatate din valoarea reala a proprietatii, s-au mutat si au decis sa vada ce se afla in "hambar". Curiozitatea "i-a omorat", astfel ca ei au cumparat un generator si alte unelte pentru a taia sudurile.

Acum va intrebati....CE SE AFLA IN "HAMBAR"?

Bmw_Rulllzzz 14-08-09 22:47

Re: Puse la conservat!
 
mai era povestea asta pe undeva pe forum. oricum...mi-as fi dorit sa fiu in locul pensionarilor :lol:

Kent8 14-08-09 22:54

Re: Puse la conservat!
 
cel putin o data.
oricum vad ca sunt ceva masinute :D

nsl_iuli 14-08-09 23:01

Re: Puse la conservat!
 
Doamneee, ce de masini! Multe sunt conservate perfect, o adevarata comoara.

andi_cimpean 14-08-09 23:05

Re: Puse la conservat!
 
m-am uitat pe aici pe forum dar nu am gasit nimic asemanator:D...

din intamplare am dat peste povestea asta:D, incercam sa gasesc masina de la "Ghiceste masina" :lol:...si am dat peste forumul unui pasionat.

Brian 15-08-09 14:06

Re: Puse la conservat!
 
Asa e, s-a mai discutat -> https://forum.4tuning.ro/27-discutii-...the-world.html
Oricum.. impresionant!
Mai multe poze

andi_cimpean 15-08-09 14:40

Re: Puse la conservat!
 
imi cer scuze atunci daca a mai fost postat...dar zic eu ca la mine este facut mai frumos...am si tradus povestea:D

referitor la masini acum...am o mare nelamurire..

cum se face ca unele masini sunt incomplete si alea cabrio sunt decapotate si atatea alte defecte...ma gandesc ca daca le-a pus la conservat trebuia sa le si aranajeze...nu?!

shobby_ams 18-08-09 23:55

Re: Puse la conservat!
 
cei care au murit... ori au fost mafioti..ori au fost prea pasionati de masini :)

andi_cimpean 18-08-09 23:57

Re: Puse la conservat!
 
pai nu ai cum sa fii mafiot si sa ai in posesie, mini morris :lol:

shobby_ams 19-08-09 00:14

Re: Puse la conservat!
 
:D oops ...asta nu stiam .. dc?

flaviuf 19-08-09 09:05

Re: Puse la conservat!
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2568235)
pai nu ai cum sa fii mafiot si sa ai in posesie, mini morris :lol:

Probabil ca era recuperat;)

Ford_V6 19-08-09 09:41

Re: Puse la conservat!
 
Un maldar de fiare numai bun de dus la remat ... este evident ca neavand acte de proprietate pe acele masini in cel mai bun caz se pot plimba cu ele prin curte sau pot amenaja o mica dezmembrare ad-hoc ;)

RyaN- 19-08-09 11:45

Re: Puse la conservat!
 
Quote:

Originally Posted by Ford_V6 (Post 2568831)
Un maldar de fiare numai bun de dus la remat ... este evident ca neavand acte de proprietate pe acele masini in cel mai bun caz se pot plimba cu ele prin curte sau pot amenaja o mica dezmembrare ad-hoc ;)

Ca "proprietarul" o sa circule cu ele crezi nu? Probabil le va vinde ca pe niste piese de muzeu si nu cred ca ii va cere talonul sau asigurarea cumparatorul.
Foarte interesanta povestea:shock:

andi_cimpean 19-08-09 12:39

Re: Puse la conservat!
 
cred ca actele ar trebui sa fie cea mai mica problema...

roby wws 19-08-09 13:06

Re: Puse la conservat!
 
intamplarea este reala,dar s-a petrecut akum 2-3 ani
oricum cred ca casa a fost la oferta:"cumperi o casa si primesti gratis o parte din istoria auto"


All times are GMT +2. The time now is 21:40.

- Copyright 2024 4Tuning