Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/13820-skoda-octavia-2-rs-2-0-fsi-soft-dimsport.html)

MasterTuner 01-03-06 18:52

SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
 
1 Attachment(s)
Masina este cea pe care am mai masurat-o si a mai fost postata. Acum are soft Dimsport si o finala sport (si un blow off). DIMSPORT spune ca motorul asta cu softul lor ar face 260 cp. In practica cuplul a crescut frumusel in zona medie dar modest spre final, rezultand o putere de 215 cp.

MasterTuner 01-03-06 19:02

1 Attachment(s)
Nu vreu sa se creada ca am ceva personal cu Ceky insa pur si simplu au venit masinile la dyno si era interesant de studiat.

Aici aveti aceeasi masina cu silencerul scos si cu silencerul si filtru de aer scos.

test 3 este inainte de tuning, stock

test 4 cu soft si cu silencer scos

test 2 cu soft si silencer si filtru scoase

De remarcat ca odata scos silencerul cuplu a crescut insa au aparut acele fluctuatii care erau si la Seat Cupra. Practic o evacuare limitativa tinea motorul intr-un regim stabilizat, odata scos calculatorul incepea sa limiteze.

RoSonic 01-03-06 19:08

Quote:

Nu vreu sa se creada ca am ceva personal cu Ceky insa pur si simplu au venit masinile la dyno si era interesant de studiat.
Pai pe dinamometrul cu care lucra Ceky, ce putere a dat masina dupa resoftare? Adica aia 260cp, erau masurati?

SEBASTIAN 01-03-06 23:09

este un mic secret de soft :lol:
nu e vina nimanui 8)

ceky 02-03-06 21:24

....
 
Nici eu nu voi fi rautacios dar aici nu ai facut posturile cu pricina decit cu un singur scop ...... \"studiu\" ... . Dar sa lasm asta in primul rind ca masina nu merge cum trebuie trage foarte bine pina in 5000-5500 ture dupa care inebuneste .Nu detoneaza cum au spus asa zisi cunoscatori .Ea este inca in teste iar clientul nu are nimic de obiectat.In plus omul nostru a facut test de putere original la voi asa ca avrut sa vada daca si la voi iese cum a iesit la mine respectiv ca merge asa dupa 5000.Eu zic sa fim mai seriosi si sa tratam clientii ca atare nu sa incercam sa ne furam caciula pt ca totul se intoarce la final impotriva.... .\Cu respect ,

Ceky

ceky 02-03-06 21:24

....
 
Nici eu nu voi fi rautacios dar aici nu ai facut posturile cu pricina decit cu un singur scop ...... \"studiu\" ... . Dar sa lasm asta in primul rind ca masina nu merge cum trebuie trage foarte bine pina in 5000-5500 ture dupa care inebuneste .Nu detoneaza cum au spus asa zisi cunoscatori .Ea este inca in teste iar clientul nu are nimic de obiectat.In plus omul nostru a facut test de putere original la voi asa ca avrut sa vada daca si la voi iese cum a iesit la mine respectiv ca merge asa dupa 5000.Eu zic sa fim mai seriosi si sa tratam clientii ca atare nu sa incercam sa ne furam caciula pt ca totul se intoarce la final impotriva.... .\Cu respect ,

Ceky

SEBASTIAN 03-03-06 07:19

Se pare ca multi nu stiu cum arata o harta perturbata de detonatii.
Or sa riste si or sa invete. :wink:
Alea de sus 100% nu sunt detonatii, am explicat asta in alta zona unde era un grafic similar.

MasterTuner 03-03-06 16:39

Evident Ceky ca nu am plans cu clientii unul pe umarul altuia. :cry: :cry: :cry:

Ce vreau eu sa realizez este sa aducem rezultatele chiptuningului (incluzand si \"unichiptuningul\") la valorile reale. Din punctul meu de vedere e nu e constructiv sa ii declari unui client o crestere de putere la o masina care nu ajunge niciodata pe dyno, asa cum li se intampla majoritatii clientilor vostrii. Clientilor mei eu le declar doar ca dupa tuning masuram si vedem.

SEBASTIAN 03-03-06 17:48

Cearta fara bataie nu face doi bani! :lol:
Doi se bat si al treilea castiga :!:

MasterTuner 03-03-06 18:00

Aici nu se va bate nimeni, ci o sa castige toti informare si in final o sa castige tuningul de motor. Sa nu uitam ca noi romanii santem campioni ai dezbinarii din nastere.

SEBASTIAN 03-03-06 18:41

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"zbuciumus\"
Aici nu se va bate nimeni, ci o sa castige toti informare si in final o sa castige tuningul de motor. Sa nu uitam ca noi romanii santem campioni ai dezbinarii din nastere.

**** sunt altii mai buni, am vrea noi msa fim campioni la ceva dar nu avem nimic 100% romanesc.
Totusi descretitiva fruntile aici:

https://forum.4tuning.ro/viewtopic.php?t=11758

U_TUNING 06-03-06 16:12

Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
 
parerea mea.................
eu zic ca voi de fapt aveti dusmanie pe Ceky.Oricum asta e concurenta neloiala si sincer daca as fi in locul lui v-as da in judecata de nu v-ati vedea.
Din punct de vedere al profesionalismului eu zic ca Ceky este unul dintr-e singurii profesinosti adevarati de la noi din Romania...........daca nu si singurul adevarat profesionist.
In ce priveste fumul.........sa stiti ca dreptatea e de partea lui Ceky deoarece chiar exista astfle de oameni care isi vor masinile impinse pana la limita(chiar si peste)..........dupa cum bine stiti o masina turbo aspirata cu motorul absolut standard rezista la o crestere de max 30% ...............
Iar tu Rabanne.........as putea spune k nu prea ai nici o prea mare treaba cu electronik
Ai o masina facuta la Galati care sub -20 de grade nu ii mai tragea deloc motorul...............a da si eprom-ul era lipit de nu se mai putea!!!!!!!!!!!!!!
Eu am vazut cel putin vreo 20 de maisni facute de Ceky printr-e care si 2 diesel-uri facute de el in prezenta mea si fug de rup si scot fum la fel k si cu motor standard.......Masinile in cauza:
RENAULT MEGANE 2 1.9 dci
PEUGEOT 402 2.0 HDI
Ambele sau remarcat pe strazile Galatiului cu masini mult mai puternice.

Parerea mea---------LASA-TI FRATILOR DUSMANIA SI VEDETI-VA DE TREBURILE VOASTRE.......................

SEBASTIAN 06-03-06 17:53

Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
 
Quote:

Originally Posted by UNDERGROUND_TUNING
parerea mea.................
eu zic ca voi de fapt aveti dusmanie pe Ceky.Oricum asta e concurenta neloiala si sincer daca as fi in locul lui v-as da in judecata de nu v-ati vedea.
Din punct de vedere al profesionalismului eu zic ca Ceky este unul dintr-e singurii profesinosti adevarati de la noi din Romania...........daca nu si singurul adevarat profesionist.
In ce priveste fumul.........sa stiti ca dreptatea e de partea lui Ceky deoarece chiar exista astfle de oameni care isi vor masinile impinse pana la limita(chiar si peste)..........dupa cum bine stiti o masina turbo aspirata cu motorul absolut standard rezista la o crestere de max 30% ...............
Iar tu Rabanne.........as putea spune k nu prea ai nici o prea mare treaba cu electronik
Ai o masina facuta la Galati care sub -20 de grade nu ii mai tragea deloc motorul...............a da si eprom-ul era lipit de nu se mai putea!!!!!!!!!!!!!!
Eu am vazut cel putin vreo 20 de maisni facute de Ceky printr-e care si 2 diesel-uri facute de el in prezenta mea si fug de rup si scot fum la fel k si cu motor standard.......Masinile in cauza:
RENAULT MEGANE 2 1.9 dci
PEUGEOT 402 2.0 HDI
Ambele sau remarcat pe strazile Galatiului cu masini mult mai puternice.

Parerea mea---------LASA-TI FRATILOR DUSMANIA SI VEDETI-VA DE TREBURILE VOASTRE.......................

Atat timp cat spui ceva generalizand este o nota proasta de educatie din partea ta.
Care este jignirea adusa de mine lu CeKi, Rabane sau Florin?

ceky 06-03-06 20:53

Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
 
E iaca ca a venit momentul adevarului si dupa cum se stie prea bine ca adevarul iese la iveala mereu iata cum sta treaba cu Rabanne si clientii sai tepuiti ca nu pot spune altfel cind ii iei 160Euro unui om pentru a schimba chipul dintr-un ecu in altul , ii promiti ca va merge sigur , rezultatul a fost negativ.Masina nu a pornit si omul incearca in continuare sa rezolve problema dar se pare ca nu doreste sa mai aiba de aface cu "meseriasul" nostru Rabanne , care afirma clientul "habar nu are ce face si nu stiu cum de m-am lasat pacalit asa".
Se pare ca "specialistul" nostru nu este asa cum se caracterizeaza el , sincer eu unul nu te cunosc si nu te pot categorisi in nici un fel insa din aceste posturi care vroiau sa iti aduca ceva publicitate in final se pare ca se vor intoarce impotriva ta !!!Parca a mai zis cineva de efectul de bumerang , nu?Stiam eu!
O sa revin cu detalii si mai picante dupa ce ma vad cu clientul lui Rabanne !

Imi cer scuze daca sunt off topic dar ma miscat sa vorbeasca despre mine unul care nici nu ma cunoaste!!!
Cu respect,
Ceky

shadowro 07-03-06 17:33

Re: SKODA OCTAVIA 2 RS 2.0 FSI CU SOFT DIMSPORT
 
Nu mai vorbi prostii.
Nu inlocuieste nici un chip.
Eu sunt un client al lui si la fel cum a facut cu mine a facut cu toti.
Adica tot ce face , absolut tot ce face , face de fata cu tine si itzi mai si explica ce si cum.
Doar sa fie un magician si sa aiba un chip sub maneca si sa se miste mai repede ca gandul ca altfel nu vad cum ar putea sa faca ce zici tu.
Deci nu inlocuieste chipul , nici macar nu pune o versiune luata din alta parte ; el face personal harta ( adica pot spune ca masina mea are soft unicat )
Masina mea are 60 de cai stock.
Nimeni nu crede ca se simte acel chip si totusi competitia o simte , ultima mea victima fiind un leon de 90 de cai tdi.


All times are GMT +2. The time now is 19:35.

- Copyright 2026 4Tuning