Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUDIO (https://forum.4tuning.ro/183-versus-audio.html)
-   -   O mica comparatie JBL px600 si Audison Lrx 1400 (https://forum.4tuning.ro/183-versus-audio/13632-mica-comparatie-jbl-px600-audison-lrx-1400-a.html)

Heparu_Boy 25-02-06 23:11

O mica comparatie JBL px600 si Audison Lrx 1400
 
http://caraudiosecurity.com/shop/pro...s_id/2985.html

Si

http://www.sonicelectronix.com/item_3045.html



!!!!
Eu stiu ca audison ii mai tare dar vreau sa conving unele persoane ..... si este si un pariu la mijloc !!!

blak 26-02-06 06:59

Audison mi se pare mai bun.... trecand peste asta...pe tine te intereseaza aceste scule sau intrebi sa te afli in treaba si faci pariuri ?
Ca sa stie lumea dak isi mai raceste gura....

Heparu_Boy 26-02-06 10:20

nu stiu daca asta inseamna sa te afli in treaba pe bune nu crezi ca ar trebui sa stie lumea sa numai cumpere toate statiile nu ma refer la jbl ci la altele care gata o auzit si ii belea cea mai tare si daca o statie este mare nu inseamana ca este si tare ...... !!!

In moldova nu sunt aceeleashi cunoshtiinte ca in bucuresti ..... etc si daca omu vrea sa dea un ban sa il dea spre o cale buna ..... !!!

Asta vreau sa zic !!! De cand mi-am luat statia lrxu toti ce ii asha de mica ..... nu se aude bine a meaaa ii mai mare .......... ii jbl nu firma no name ........ inca nu se stie ...... de audison pe aici ............ si vreau sa conving lumea despre calitatea acestei statii !!!!

Deci in principiu asta fac ,...... !!!

Sper ca o sa ma ajutati si voi postand aici !!!!

Heparu_Boy 26-02-06 10:21

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"blak\"
Audison mi se pare mai bun.... trecand peste asta...pe tine te intereseaza aceste scule sau intrebi sa te afli in treaba si faci pariuri ?
Ca sa stie lumea dak isi mai raceste gura....



Aici cam nu ai dreptate noi vrem sa avansam si se mai trezeste unu asha ca tine si zice ca nu stiu ce !!! Sa ma aflu in treaba ....... pai daca o sa ramanem la stadiul asta ca ce ii mai mare suna mai bine ...... o sa avansam sigur !!! :arrow:

vpower16v 26-02-06 12:39

:D pt o cauza buna atunci.....audison e mult peste jbl...

blak 26-02-06 13:04

Crezi ca avansati dak intrebati care e mai buna? ...oky peace

saxo 26-02-06 15:06

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"blak\"
Crezi ca avansati dak intrebati care e mai buna? ...oky peace

Mai ai glas dupa 2 nopti de nesomn si 1200 km ??? :lol:

Felicitari pentru dbdrag !!

Si terminind cu offtopicul , Audison e un brand de FOARTE buna calitate .
In ciuda dimensiunilor mici , pot foarte mult si BINE ! .
Un LRX 2.500 , la primul dbdrag anul trecut , cu un JL 12W7 si cu numai 660 W !! intr-o cutie \"custom\" a scos un frumos 139,9 !
E drept ca Audison nu e un brand ieftin dar merita din plin banii .
La capitolul calitate , in momentul asta in Ro , nu are rivali decit JL si Brax .

ReLLaXX 26-02-06 15:50

Subscriu. Audison fara discutii, in cazul de fata.

blak 26-02-06 21:31

Merci Saxo.... Te astept la pe 1 Aprilie la Db Drag :).... Dapz mereu am glas.... Nu scapatzi de mine asa usor :)

GYM 26-02-06 22:25

+1 Audison.....

pesteimputit 26-02-06 23:01

+1 pt Audison

P.S.
nici px600.2 nu e de aruncat..

dj81bas 28-02-06 18:28

Audison

dB_Flex 12-03-06 16:12

Re: O mica comparatie JBL px600 si Audison Lrx 1400
 
pe incercate audison e mai bun...........

balurutzu 12-03-06 16:15

Re: O mica comparatie JBL px600 si Audison Lrx 1400
 
audison ca stiu ce poate .....

civic_ex 14-03-06 01:00

Re:
 
Quote:

Originally Posted by saxo
Mai ai glas dupa 2 nopti de nesomn si 1200 km ??? :lol:

Felicitari pentru dbdrag !!

Si terminind cu offtopicul , Audison e un brand de FOARTE buna calitate .
In ciuda dimensiunilor mici , pot foarte mult si BINE ! .
Un LRX 2.500 , la primul dbdrag anul trecut , cu un JL 12W7 si cu numai 660 W !! intr-o cutie \"custom\" a scos un frumos 139,9 !
E drept ca Audison nu e un brand ieftin dar merita din plin banii .
La capitolul calitate , in momentul asta in Ro , nu are rivali decit JL si Brax .



In termeni de SQ nu as compara audison nici macar cu JL.
Dupa parerea mea, amplifurile de la Italieni sant mai bune decat JL, dar Brax e alta poveste. SQ pur


All times are GMT +2. The time now is 07:23.

- Copyright 2026 4Tuning