![]() |
Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
1 Attachment(s)
Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
Politistii romani de la Rutiera nu vor mai fi dotati cu masini Logan de 70.000 de euro bucata, contractul prin care Politia avea de platit peste 400 de milioane de euro pentru 1.836 de autospeciale fiind renegociat. Astfel, nu vor mai fi 1.836 de masini, ci numai 820, si nici 400 milioane euro, ci doar 164 milioane LEI. Cum s-a ajuns la o asemenea scadere a pretului? Autovehiculul de 70.000 de euro a devenit dintr-o data unul de 10.000 de euro, Logan-ul avand insa montate echipamente suplimentare de 24.000 de euro. Si pentru ce anume se platesc cei 24.000 euro suplimentari? Semnalizatoare acustice şi luminoase, aparate radar, etilotest electronic si statie de emisie-receptie. Numai atat? Am crezut ca au un laborator criminalistic in spate. Noile dotari vor fi montate pe 449 de Logan-uri. De masini straine noi vor avea parte doar politistii de la combaterea crimei organizate si trupele de interventie rapida. Trupele speciale vor avea cea mai scumpa autoutilitara, pretul renegociat al acesteia scazand astfel de la 500.000 de euro la 430.000 de euro. Merita precizat ca, potrivit sefilor IGP, renegocierea contractului era singura solutie, nici investigatiile Internelor si nici ancheta DNA neputand duce la anularea contractului. |
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
si 24mii euro e o suma mare pentru porcariile care le baga in masina ! ... mai mult de 10-15 mii sunt sigur ca nu fac.. sau cine stie :D
si ce masina de 430 mii euro ? :) .. din ce am inteles ar fii ceva de criminalistica dar totusi .. |
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
Quote:
Trupele speciale vor avea cea mai scumpă autoutilitara, pretul renegociat al acesteia scazand astfel de la 500.000 de euro la 430.000 de euro. Poate e blindata :lol: |
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
misto poza cu macheta de politie :lol:
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
si totusi inteleg ca pretul masinii fara echipamente e 10.000 euro.....conform liste de preturi dacia, politistii ar trebuii sa primeasca loganuri prestige 1.5dci 85 de cai care costa 10 050euro sau 1.6 16v care sunt 9 500.......tar tare mie teama ca defapt sunt loganuri de 1.4 chele adica 5 600euro pe care noi o sa platim 10 000
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
Cea ce e uimitor la noi e ca in loc sa scada pretul masini la un nr mai mare achizitionat el creste...
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
Hai sa fim seriosi, echipamente suplimentare de 24000 euro? Dar ce o sa fie blindate, interior tapitat cu kevlar?????? Deci de la 70000 euro bucata s-a facut 34000(10000 masina+24000 "dotari"). E bine, avansam:lol:
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
deci penibil....amuzand dar penibil !
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
daca aveam si eu o macheta din aia ii dadeam foc
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
asta a fost una dintre cele mai mari excrochieri pe care le-a facut politia romana :| Primaru din orasul meu se vaita la tv ca sediul politiei arata ca in 89'
ca nu au nici termopane :evil: si ei dau bani pe asa ceva cine stie in ce buzunar au intrat bani aia si acum se da uitarii totul si pe aia ii doare exact in *** . |
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
34000 euro? sa inteleg ca fura mai putin? :pissed:
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
Fratilor eu unul m-am cam saturat de minciuni, povesti de adormit copiii si multe altele...pretul s-a renegociat, asta inseamna ca pana acuma s-au platit ratele la 70000 de euro iar acum se revine la normal(si tot ii bine). Deja imi vine sa scriu prostii(organe si rude de gradul I) Numa' bine!
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
Quote:
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
cat platim noi statu roman...sa fim prinsi "cu berea-n nas" sau cu viteza excesiva...platim foarte mult pentru a plati cand gresim :D
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
de banii aia isi luau masini mult mai bune decat loganurile!Si nici nu mai aveau probleme in trafic!Pai un passat dala mai vechi da clasa loganului!
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:02. |
- Copyright 2026 4Tuning