Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Panda renaste in muntii Italiei (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/135626-panda-renaste-muntii-italiei.html)

Magos 28-07-09 17:05

Panda renaste in muntii Italiei
 
15 Attachment(s)
Panda renaste in muntii Italiei

Iata ca micutul Panda a renascut, de data aceasta in muntii Italiei. Fara complicatii, micul italian a fost trimis in munti, pentru o reeducare totala.

Este cazul editiei lansate de tunerul Aznom, care a integrat spiritul muntilor (mai precis, a zonei din valea Aosta), in curajosul Fiat Panda 4x4.

Cum o vorba din popor spunea, “lupul isi schimba haina, da’ naravul ba”, iata ca micul Panda nu se afla departe de acest titlu, inima fiind la fel de blanda ca inainte, batand in ritmul de 1,3L 70 CP.

Cu adevarat unic a fost modul in care acest micut a fost customizat. Lana, lemn, piele naturala… Panda Aznom a pastrat spiritul traditional al zonei Aosta.

Toate materialele interioare au primit o “haina noua”, ori din piele, ori din combinatii de lana Rosset, materiale obtinute prin metode pastrate in traditie in zona muntilor italieni.

Usi, panouri de usi, bord, volan, maneta de schimbator si cea de frana, scaune… Absolut toate elementele interioare au primit o noua infatisare.

Nici la exterior modelul nu a fost privat de neobisnuitele materiale, lemnul regasindu-se in imbracamintea oglinzilor laterale sau a manerului de la portbagaj.

Jantele originale au fost inlocuite cu unele MAK de 14”, la care se mai adauga un set de anvelope de iarna, intregind astfel imaginea unui automobil gandit special pentru promenade prelungite prin zona de munte.

Renumita firma italiana Valgrisa a realizat acest interior, costurile ridicandu-se in jurul sumei de 12,000 €.

gorila600 28-07-09 17:21

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
chiar misto,asta e un panda care chiar mi-ar place sa il am:)

spark88 28-07-09 17:40

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
Urat.........:sad:

Cr0c0 F 28-07-09 18:10

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
naspa aiurea cam nasol

SV25MBN 28-07-09 18:22

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
Chiar e draguta ideea. :) Nu arata rau combinatiile de culori si materiale de la interior.

uniquevl 28-07-09 19:08

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
nu e prea stralucit asta nu poate fi numita masina de oras ,,, dar nici de munte ,,, la 70 de cai,,, :| .... poate de oras,, catusi de putin ca la ce drumuri sunt pe la noi :-S

daco_dac 28-07-09 19:17

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
Unele detalii sunt chiar interesante...dar la exterior, partile din lemn parca nu-si au rolul...cine stie...pe viitor se vor gandi la o varianta woodie...pt piata de peste ocean...:lol:

marius3030 28-07-09 19:34

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
hmmmmmm,cam naspa as spune,pt ca nu mi se pare genu de masina "forest"

A'Lexani 28-07-09 19:44

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
nici caruta nu e forest si merge pe oriunde... asta are tractiune 4x4, garda mai inalta, si mi se pare buna ideea cu lemn si altele, mai ales ca a fost inspirata de la val d'aosta unde siau petrecut veacurile Alpinii. motorul e intradevar cam mic, dar pentru greuatatea si dimensiunile masinii e de ajuns.
totusi vreun cal mai mult...

SpiriduS 28-07-09 22:40

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 2518656)
hmmmmmm,cam naspa as spune,pt ca nu mi se pare genu de masina "forest"

Aici vreau sa te contrazic!
Am vazut pe Discovery, la Fifth Gear, o comparatie dintre un Pana 4x4 si Range Rover la o cariera de piatra parca unde au avut de facut un traseu contra timp, iar Panda castigand cu o diferenta de 10s, se impotmolise la o denivelare mai abrupta in timp ce o urca. R.R. este si normal sa nu fi avut batai de cap la el "acasa".

JohnnyX 28-07-09 23:23

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
Copacii au fost taiati, iar animalele au murit degeaba....

cristy_sofy 28-07-09 23:29

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
Quote:

Originally Posted by SpiriduS (Post 2518999)
Aici vreau sa te contrazic!
Am vazut pe Discovery, la Fifth Gear, o comparatie dintre un Pana 4x4 si Range Rover la o cariera de piatra parca unde au avut de facut un traseu contra timp, iar Panda castigand cu o diferenta de 10s, se impotmolise la o denivelare mai abrupta in timp ce o urca. R.R. este si normal sa nu fi avut batai de cap la el "acasa".

panda a pierdut la o diferenta de 10 sec ;)din cauza unei inpotmoliri:lol:

X3M_5P33D3R 29-07-09 02:34

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
Cititi numele tunerului apoi de la coada la cap si vedeti ca iese Monza

david_makaidj 29-07-09 09:08

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
Quote:

Originally Posted by spark88 (Post 2518403)
Urat.........:sad:

deacord cu tine:twisted:

D.Y ¬ 29-07-09 11:09

Re: Panda renaste in muntii Italiei
 
Urât cu spume.


All times are GMT +2. The time now is 08:30.

- Copyright 2024 4Tuning