Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   MAZDA 6 td 120 cp stock si cu UNICHIP (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/13558-mazda-6-td-120-cp-stock-unichip.html)

MasterTuner 24-02-06 10:57

MAZDA 6 td 120 cp stock si cu UNICHIP
 
1 Attachment(s)
Este versiunea de 121 cp, nu cea de 136 (declarati). Cu toate acestea masina facea fara nici o modificare 132 cp. :shock: desi avea 100 000 km. A se remarca faptul ca majoritatea tunerilor de afara dau puterea stock si cresterea lor calculata la puterea declarata, desi si ei stiu ce masini dau mai mult sau mai putin. Noi se pare ca santem singurii care declaram exact ce puteri au masinile de fapt si ce puteri facem noi. Practic noi am crescut puterea cu 26 cp, dar daca faceam ca ei declaram doar ca masina va avea 160 cp, de 40 cp 8) . Nu domnilor, 26.! E adevarat ca motorul putea mai mult, clientul insa nu a vrut sa-i dam gaura in evacuare ca sa-i masuram EGT si sa mergem la maxim. in harta UNICHIP se poate scrie orice, motorul asta putand face si 210 cp, dar e important si cat timp :D .

ezeQuel 02-05-06 23:23

Re: MAZDA 6 td 120 cp stock si cu UNICHIP
 
Si atunci pentru cea de 136 de cai ( declarata de mazda) cam la cat s-ar putea ajunge? " o putere sigura"...

MasterTuner 03-05-06 09:05

Re: MAZDA 6 td 120 cp stock si cu UNICHIP
 
In jur de 180 de cp, totul insa trebuie masurat pe dyno. Garantat peste 170.

ezeQuel 03-05-06 12:01

Re: MAZDA 6 td 120 cp stock si cu UNICHIP
 
Un pret informativ..sa stiu sa ma apuc de strans :)

MasterTuner 04-05-06 11:30

Re: MAZDA 6 td 120 cp stock si cu UNICHIP
 
375 euro incluzand instalarea si tuningul pe dyno.

CRG 28-02-07 15:35

Re: MAZDA 6 td 120 cp stock si cu UNICHIP
 
Acum am vazut si eu in sfarsit topicul si graficul. Sincer sa fiu, pe mine m-ar fi interesat o crestere de cuplu/putere mai ales sub 2000 rpm, pentru ca merg destul de mult in oras. Ceea ce nu vad in grafic. Se poate face ceva in directia asta?

MasterTuner 01-03-07 12:03

Re: MAZDA 6 td 120 cp stock si cu UNICHIP
 
Ba da, dar asta inseamna si fum si nu are explicatii practice. Pana in 2 000 nu face presiune turbina, asa ca daca vrei putere te duci mai in ture.

No-X-Cape 11-03-07 18:52

Re: MAZDA 6 td 120 cp stock si cu UNICHIP
 
un numar de contact ceva ...m-ar interesa si pe mine un Unichip UNIQ daca nu ma insel ...tot pe undeva pe forum intr-un post de-al tau am auzit de el si as vrea sa-mi montez asa ceva pe o mazda 6 2000CRDTI 16v 136 ....astept un raspuns. multumesc

ixigen 18-03-07 21:09

Re: MAZDA 6 td 120 cp stock si cu UNICHIP
 
Salut, ma intereseaza si pe mine un UNICHIP pe o Mazda 323 '02 2000cc 16V DITD 100HP stock. S-a mai montat pe motorul asta unichip (se gaseste si pe premacy)? Din ce am citit pe net am un turbo mai slabut si as vrea sa stiu daca se merita fara sa raman cu fiabilitate spre zero.

MasterTuner 19-03-07 17:54

Re: MAZDA 6 td 120 cp stock si cu UNICHIP
 
Aveti la semnatura nr meu de telefon.


All times are GMT +2. The time now is 03:03.

- Copyright 2026 4Tuning