Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Opel Vectra OPC tunat de JMS (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/135547-opel-vectra-opc-tunat-jms.html)

Cosmin Arsene 28-07-09 09:58

Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
3 Attachment(s)
Opel Vectra OPC tunat de JMS


Cei de la JMS au vrut sa imbunatateasca performantele unei masini care arata deja foarte bine, Opel Vectra OPC, si au creat pentru aceasta un nou pachet de tuning. Din punctul de vedere al aspectului, lui JMS Opel Vectra OPC nu i-au fost aduse modificari radicale. S-a lucrat in schimb la jante, suspensii si ECU.

JMS a adaugat masinii un nou set de jante pe 19 inch, iar suspensia a fost schimbata cu un set de arcuri H&R care coboara garda la sol cu aproximativ 45 de mm in fata si cu 35 mm in spate.

Unitatea ECU a fost reprogramata si acum automobilul de care facem vorbire dezvolta in jur de 285CP si un cuplu de 480Nm.

Pretul pentru imbunatatirile aduse de JMS lui Opel Vectra OPC sunt dupa cum urmeaza: 799 euro pentru plusul de cai putere si Nm, 2200 de euro pentru jante, setul de arcuri fiind si el 198,90 euro.

Acestea fiind spuse, va las pe voi sa dezbateti ce credeti ca ar mai merge schimbat la aceasta masina.

Pity_cu 28-07-09 10:06

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
Nu as mai schimba nimik la aceasta masina e prea tare asa

adrian78bmw 28-07-09 10:22

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
arata bine dar undeva parca s-a strecurat o greseala stiu ca OPC are 280 cp stock si 380 NM .numai 5 cp in plus?

andi_cimpean 28-07-09 10:23

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
Quote:

Originally Posted by Pity_cu (Post 2517474)
Nu as mai schimba nimik la aceasta masina e prea tare asa

chiar ca... nimic ostentativ, frumos, elegant, desi este Caravane :D

florinel2000 28-07-09 10:47

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 2517509)
arata bine dar undeva parca s-a strecurat o greseala stiu ca OPC are 280 cp stock si 380 NM .numai 5 cp in plus?

si eu am aceiasi nelamurire.....

SpiriduS 28-07-09 11:00

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
Nu as plati 799 de euro pt 5cp si ceva Nm, in plus nu sar simti! Pt restul as da bani si merita. Nu puteau sa puna niste frane mai bune fata de cele stock

MadCow 28-07-09 11:00

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
exista si de 255 CP

alinush27 28-07-09 11:01

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
Quote:

Originally Posted by florinel2000 (Post 2517574)
si eu am aceiasi nelamurire.....

Sunt 5hp crestere , dar 130nm si altfel arata curba . De cand este puterea maxima cea mai importanta ?

BR-03-PMP 28-07-09 11:16

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
daca as avea un opel ca asta la fel las face arata super bine:D

adrian74 28-07-09 11:18

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
Mai este o motorizare 2,8 dar cu puterea de 256 CP,insa ce au scos cei de la JMS acum oricum este prea tarziu,modelul este schimbat deja (acum 3-4 ani mai mergea),am vazut OPC-uri mai frumoase de vanzare pe piata SH din Germania,umblate la design finut atat cat trebuie,suspensia schimbata si cu puterea de 310 (sa nu mai zic de OPC-ul lui Golum 420 CP parca motor modificat la greu in Romania;) ).Oricum este placut sa vezi OPC-uri pe langa atatea M-uri,AMG-uri si RS-uri,dar puteau sa scoata si ei ceva pentru INSIGNIA OPC asa cum au facut si cei de la IRMSCHER sau STEINMETZ. Culoarea ARDEN BLUE a ramas la fel de frumoasa,asa ca, atunci cand o vedeti pe strada este bine sa o priviti cu atentie si sa o fotografiati eventual pentru ca este rara ca si o "domnisoara" la 20 de ani8)8).

Aron 28-07-09 12:39

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
superba...germanca:) arata bine pt un break desi le detest

SV25MBN 28-07-09 18:32

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
Quote:

Originally Posted by adrian74 (Post 2517622)
Mai este o motorizare 2,8 dar cu puterea de 256 CP,insa ce au scos cei de la JMS acum oricum este prea tarziu,modelul este schimbat deja (acum 3-4 ani mai mergea),am vazut OPC-uri mai frumoase de vanzare pe piata SH din Germania,umblate la design finut atat cat trebuie,suspensia schimbata si cu puterea de 310 (sa nu mai zic de OPC-ul lui Golum 420 CP parca motor modificat la greu in Romania;) ).Oricum este placut sa vezi OPC-uri pe langa atatea M-uri,AMG-uri si RS-uri,dar puteau sa scoata si ei ceva pentru INSIGNIA OPC asa cum au facut si cei de la IRMSCHER sau STEINMETZ. Culoarea ARDEN BLUE a ramas la fel de frumoasa,asa ca, atunci cand o vedeti pe strada este bine sa o priviti cu atentie si sa o fotografiati eventual pentru ca este rara ca si o "domnisoara" la 20 de ani8)8).

Pai da dar George a bagat peste 10.000€ in masina ca sa o aduca la stadiul actual. Si el nu a umblat doar la motor ci si la frane etc.

danelu 28-07-09 22:58

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
un aspect de nota zece....FELICITARI!!

dgrobert 30-07-09 23:11

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
am si yo opel vectra si sincer face toti banii :D:D:D este exact la fel numai ca a mea este neagra :D bv arata foarte bn...

TSC-Us 30-07-09 23:41

Re: Opel Vectra OPC tunat de JMS
 
resoftarea poate fii: pt un consum mai redus, doar pt marirea nm ori pt marirea cp(care se simt doar la turatii f mari, aproape de zona rosie), dar cea mai buna resoftare este cea care mareste cp si nm!


All times are GMT +2. The time now is 00:09.

- Copyright 2024 4Tuning